Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
crom

Yamaha 475/565/765/1065 + ONKYO 507/607+in.- pytanie do posiadaczy

Recommended Posts

witam,
pytanie do posiadaczy Yamah
być może ktoś z was posiada amplituner kina domowego Yamaha RX-V475, 575, 765 lub 1065 - czy można w nich RĘCZNIE ustawiać poziom głośności poszczególnych kolumn zestawu 5.1, 7.1 czy też jest to możliwe tylko za pomocą systemu automatycznej korekcji z mikrofonem?
Ręczne ustawienia są na pewno w modelu 375, w wyższych nie znalazłem odpowiednich funkcji, niestety w opisie nic o tym nie ma, nie posiadam też instrukcji (może ktoś ma link?).

pytanie do posiadaczy Onkyo
1) Z opisu: "Amplituner Onkyo wyposażono w układ Music Optimizer polepszający brzmienie skompresowanego dźwięku np. plików MP3. " - jak to uruchomić? czy ta funkcja włącza się sama automatycznie czy ręcznie trzeba coś przełączyć? Dla porównania w ampl. yamaha taka funkcja nazwana "Enchancer" jest uruchamiana ręcznie jako jeden z licznych trybów dźwięku przestrzennego, szukałem tego samego we wszystkich trybach DSP Onkyo ale nie znalazłem - może ktoś z was się lepiej orientuje....
2) Z jakimi źródłami sygnału działa 5-pozycyjny equalizer w tych ampl. ? Słuchałem radia stereo z modelu Onkyo 507 i mimo włączonego/wyłączonego equalizera nie było słychać żadnej różnicy..

Na ile sięga moja wiedza na temat amplitunerów Yamahy, to wszystkie posiadają możliwość ręcznego ustawiania głośności każdego z kanałów jak też wielu innych parametrów pracy.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować