Skocz do zawartości

działa tylko 1 kolumna


dzuj

Recommended Posts

Witam

mam 2 kolumny VK oraz wzmacniacz fisher CA-35 i do dzisiaj wszystko ładnie działało, dźwięk szedł na obie kolumny aż nagle nie wiadomo czemu nagle idzie tylko z 1 kolumny, próbowałem to naprawić(co wiązało się z przesunięciem połowy rzeczy w pokoju) i trochę pogrzebałem to działało(obie kolumny) najpierw dla testu zapuściłem dźwięk z telefony na głośniki i ładnie obie działały to ustawiłem sobie wszystko ładnie w pokoju, podłączam do kompa i co się okazuję?! znowu dźwięk idzie tylko na 1 kolumnę(myślałem, że mnie szlag trafi...), przełożyłem na przednie wejście do kompa to działają obie ale oprócz muzyki słychać brzęczenie ale kiedy podłącze je do telefonu działają obie a z PC tylko 1 xD co może być tego przyczyną? nie mam zamiaru znowu wywracać pokoju aha dodam, że oprócz kolumn do kompa mam podłączone 2 zwykłe głośniczki małe-kolumny podłączone są z tyłu a głośniczki z przodu

pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być problem z kablem łączącym komputer ze wzmacniaczem lub coś nie kontaktuje.

Opisz, jakim kablem łączysz komputer ze wzmakiem - a jakim telefon ze wzmakiem.
Co się dzieje, jak zamienisz kable łączące wzmak z kolumnami?
Zakładam że kolumny sa OK, skoro z wyjścia przedniego kompa obie są OK (poza brumieniem).

Jeżeli głośniczki komputerowe podłączone do obu wyjśc w komputerze (zarówno z przodu jak i z tyłu) działają dobrze, to brumienie może być spowodowane uszkodzeniem kabla łączącego komp ze wzmakiem/

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kable mam bardzo podobne do tych http://img197.imageshack.us/i/kab1.jpg/ i przez ten sam podłączyłem sobie telefon, hmmmm a kabel jest nowy bo wcześniej używałem dłuższy(odległość wzmacniacza od kompa) a teraz wzmacniasz stoi pod monitorem to dałem krótszy kabel(wcześniej niż używany) ale mnie dziwi to, że gdy sprawdzałem to obie działały specjalnie odłączałem kable od kolumn i podłączałem i zawsze działały a gdy ustawiłem wszystko w pokoju znowu się coś zryło nie wiem co... no właśnie przed chwilą podłączyłem inny kabel i nadal to samo...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...