Skocz do zawartości

Jakie kolumny do wzmacniacza


chuchu

Recommended Posts

Witam posiadam trochę wysłużony już wzmacniacz RFT SV 3900 HIFI, wysłużony jednak sprawny, więc chciałbym podłączyć do niego jakieś kolumny, z których wydobył by fajny dźwięk.
Na tą chwilę mam do niego podłączone kolumny canton (dokładnie takie jak te http://www.allegro.pl/item912561347_kolumny_domowe.html) Jednak jakość dźwięku nie jest zadowalająca. Bardzo mocno podbity jest bass co w pokoju 5m2 daje koszmarne odczucia, pozatym słychać, że dżwięk nie jest czysty.
Nie moge znaleźć niegdzie informacji na temat mocy tego wzmacniacza. Możecie mi coś polecić, oczywiście fundusz dość ograniczony, ale jeśli macie na myśli jakieś kolumny droższe, które będa pasowały do tego wzmacniacza, a dadzą znaczna poprawę dzwięku to jestem w stanie wysupłać coś więcej. Mam jakieś 200-300zł na te kolumny, więc to będzie raczej używany sprzęt.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój wzmak ma moc 2 x 15W / 4 Ohm. Kolumny Cantona mają prawo tak się zachowywać, ponieważ są przeznaczone do większych pomieszczeń niż 5m2. pomimo pozornie małych gabarytów potrafią sporo...

Na początek proponuję Ci znaleźć źródło "nieczystego" dźwięku, albo podłącz inne kolumny pod Twój wzmacniacz, albo inny wzmacniacz do kolumn. Ten RFT ma już swoje lata, a w starszym sprzęcie dzieją się różne rzeczy, elementy tracą swoje właściwości, na stykach pojawia się np. nalot, "aktywują" się zimne luty i tym podobne złośliwości rzeczy martwych. Kolumny też nie są święte, choć stosunkowo żywotne, mogą z czasem pogorszyć swe właściwości - a to siądzie zawieszenie głośnika, a to jakiś element w zwrotnicy wykręci numer...

Jak znajdziesz winnego, to wtedy się pomyśli, co dalej icon_confused.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...