Skocz do zawartości

przedwzmacniacz


Recommended Posts

Witam, mam posiadam Adama GS-424 i znalazłem taki przedwzmacniacz:
link
zainteresował mnie on, gdyż posiada te stare wejście audio, w innych przedwzmacniacz nie zauważyłem tego. Jest on też tani. Czy ten przedwzmacniacz będzie ok? Nie chcę się zbytnio wkopywać w koszty, ale jeżeli znacie coś wartego grosza to proszę poledźcie mi coś. Jest w ogóle jakaś różnica między tańszym, a droższym przedwzmacniaczem??

A i czy ten przedwzmacniacze wystarczy,aby muzyka leciała normalnie?(głośność). Muzyka puszczana za pośrednictwem wieży.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jest w ogóle jakaś różnica między tańszym, a droższym przedwzmacniaczem??

Oczywiscie że jest.
W końcu popularne preampy gramofonowe zaczynają się od kilkudziesięciu złotych, a kończą na kilku tysiącach.
Ale do tych droższych to już wypada mieć porządny gramofon, wkładkę za kilkaset i więcej złotych, no i pozostałe elementy toru audio również wyższej klasy. icon_mrgreen.gif

Cytat

A i czy ten przedwzmacniacze wystarczy,aby muzyka leciała normalnie?(głośność). Muzyka puszczana za pośrednictwem wieży.

Tak, na początek wystarczy - głośność będzie odpowiednia.

Pozdrawiam


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem inaczej. Głośność będzie odpowiednia, niekoniecznie jakość.

Aby nie zrazić się do odtwarzania muzyki z czarnej płyty przed zakupem byłoby wskazane sprawdzić jakość tego preampu. Nie zawsze jest to możliwe. Gramofon ADAM to już moim zdaniem całkiem przyzwoity sprzęt i moim zdaniem wart jest podłączenia do dobrego pre.

W innych wątkach dotyczących gramofonów pisaliśmy tez na ten temat.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej 200zł kupisz używane przedwzmacniacze gramofonowe ProJect, NAD, CA itp.

Poszukaj w tym dziale tematów związanych z gramofonami i przedwzmacniaczami - jak już Ci wcześniej sugerował Belfer54.
Masz tam gotowe odpowiedzi na Twoje pytania ... icon_razz.gif

Na Allegro jest cały dział przdwzmacniaczy gramofonowych
http://allegro.pl/76335_przedwzmacniacze_g...we.html?order=p

i przykładowy ProJect za 199zł
http://allegro.pl/item1002970169_przedwzma..._gwarancja.html

Możesz też zamiast przedwzmacniacza kupić firmowy wzmacniacz z wejściem gramofonowym...
i to by było niezłe wyjście - wydając 400zł (a nawet mniej - czasami jest coś ciekawego ze starszych modeli...)
Poza tym starsze (mocno starsze - lata 70te i 80te) wzmacniacze miały również wejścia DIN (jedno okrągłe, 5 pinów) i nie bedziesz musiał kupowac kabla 5DIN - 2cinch

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dwa ostatnie pytania:
czy ten przedwzmacniacz KLIK
bo wyczytałem, że nie wszystkie przedwzmacniacze pasują do gramofonów, te wkładki czy coś... Wolał bym kupić najpierw ten przedwzmacniacz, a potem dopiero rozejrzeć się za czymś porządnym.

2. pytanie: podłączyłem gramofon pod wieżę i cóż, dźwięk bym straszny, poszarpany. Czy to wina tego, że nie posiadam przedwzmacniacza?? czy może igła się wysłużyła?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można podłączać gramofonu (bez wbudowanego preampa) pod zwykłe wejścia w wieży/wzmacniaczu.
Możesz uszkodzić sprzęt - są inne poziomy sygnałów.
Zniekształcenia mogą być spowodowane zarówno uszkodzoną igłą jak i sposobem podłączenia...

Co do preampa z Twojego linku - jak już pisaliśmy nie jest to zbyt ambitny model.
Ale jeżeli nie masz zbyt dużych wymagań, to przynajmniej będziesz mógł prawidłowo podłączyć gramofon (i masz oba rodzaje wejść i wyjść: DIN oraz cinch).
Ten gramofon może współpracować z dwoma rodzajami wkładek: MM i MC

Pozdrawiam
PS. A poza tym sprzedawca na Allegro odpowiada na pytania o swój sprzedawany sprzęt i wyjaśnia wątpliwości icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...