Skocz do zawartości

Wieża do 800zł


zabujcakenediego

Recommended Posts

Witam!
Planuje zakup wieży i zalezy mi na tym żeby nie wsadzić 800zł w błoto. Niestety nie mam zielonego pojęcia o sprzecie tego typu - na co konkretnie zwrócic uwagę i jakiej firmy powinien byc sprzęt. Mój budżet wynosi 800zł, jeśli znalazłby się bardzo dobry sprzet nieco droższy byłbym gotów nieco naciagnąc swój kapitał. Słuch szeroko pojętej muzyki rockowej. Zalezy mi też żeby w cenie zmieścić się i z wieżą i z głośnikami. Ktos keidyś w głowę mi wpajał że jeśli chodzi o wieże to technics jest bezkonkurencyjny, cud, miód... Poczytałem troche i jednak okazuje się że tak nie jest. Jestem gotów kupic sprzet zarówno używany jak i nowy. Zalezy mi na jakości wykonania i niskiej awaryjności. Jakieś propozycje?
Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycje?

1. Poczytaj podobne tematy w dziale stereo (sporo było pytan o sprzęt w okolicy tysiąca złotych).
2. Technics był (prawie) bezkonkurencyjny - ale w latach 80tych, gdy w Pewexie i Baltonie był mały wybór, a w normalnych sklepach "złotówkowych" jeszcze mniej.
3. Co chcesz mieć w tej wieży? Amplituner, CD, magnetofon i kolumny stereo?
4. Ma być z pilotem?
5. Napisz, jaką masz powierzchnie pokoju i czego słuchasz

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


3. Od wieży oczekuje przede wszystkim wszechstronnego odtwarzacza CD - aby czytał zarówno Cd jak i Cd-r, CD - rw czy też japońskie osobliwości (SACD?), kolumny/głośniki (niestety nie wiem czym się różnią o ile występuje w tym przypadku jakaś róznica) stereo. Opcjonalnie magnetofon amplituner i wzmacniacz.

4. Miło by było gdyby był ale nie odgrywa on kluczowej roli.
5. powierzchnia pokoju 7 - 8 m. Muzyka której słucham to rock, metal, blues i ich pochodne.

Miło by było gdyby to była wieża ale otwarty jestem również na miniwieże jeśli jakosc dźwięku i konstrukcji będzie "wyjściowa".
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

3. Od wieży oczekuje przede wszystkim wszechstronnego odtwarzacza CD - aby czytał zarówno Cd jak i Cd-r, CD - rw czy też japońskie osobliwości (SACD?), kolumny/głośniki (niestety nie wiem czym się różnią o ile występuje w tym przypadku jakaś róznica) stereo. Opcjonalnie magnetofon amplituner i wzmacniacz.

Bez żartów - jeśli ma czytać SACD, to 800zł pójdzie Ci na sam odtwarzacz... No i niekoniecznie będzie chcial czytać płyty CD-RW (a nawet niektóre modele są tak wybredne, że CD-Rów też nie przeczytają).
Chyba, że zdecydujesz się na DVD z SACD, to wtedy również będziesz miał CD-R, CD-RW, a w dodatku również MP3. No i kasa będzie mniejsza - rzędu 500zł.

Co do różnicy słów kolumna i głośnik (dla uproszenia w obrebie postu czasami stosuje się zamiennie, bo i tak wiadomo o co chodzi...)
W skrócie kolumna ma kilka głośników, zwrotnicę dzielącą sygnal na poszczególne głośniki, obudowę i zaciski do połączenia ze wzmacniaczem.

Amplituner to wzmacniacz ze zintegrowanym tunerem radiowym.
Jak nie będziesz miał wzmacniacza albo amplitunera, to nie puścisz sygnalu na kolumny (nie będzie elementu, który wzmacnia sygnał).

A tak przede wszystkim - to na poczatek aż się prosi o poczytania FAQ na naszym Forum!!! icon_rolleyes.gif
http://audio.com.pl/faq

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...