Skocz do zawartości

Jaki CD player?


koziakaka

Recommended Posts

Witam.
Posiadam kolumny Mission M74 oraz amplituner STR-DB940. Dotychczas jako odtwarzacza muzyki uzywalem konsoli PS3, jednak chcialbym zakupic CD player z prawdziwego zdazenia. Chcialbym przeznaczyc na ten cel ok 150-180zl, sprzet oczywiscie uzywany. Co moglibyscie mi polecic? Slucham niemal wszystkiego - electro/ambient/downtempo, jazz/nujazz, lzejszego rocka, synthpopu oraz czasem rapu. Czy odczuje duza roznice w jakosci dzwieku, po przesiadce na PS3 na odtwarzacz w podanej przeze mnie kwocie? Z tego co czytalem, konsola ta radzi sobie calkiem niezle z dzwiekiem.
Drugie pytanie - zakupilem kolumny i wspomniany wyzej amplituner - mialem zamiar rozbudowac to do pelnego 5.1, jednak teraz wiem, ze nie potrzebuje - stereo mi wystarcza. Czy powinienem wymienic ten amplituner na wzmacniacz podobny cenowo? Czy duzo zyskam na tym na jakosci?
Z gory dziekuje za odpowiedzi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując nowy wzmacniacz czy amplituner stereo w cenie tego QSa - niekoniecznie będzie lepiej.
DB-940QS to na przełomie wieków najwyższy model ze średniej serii SONY i w stereo spisuje się całkiem dobrze (w przeciwieństwie do modeli serii podstawowej) i mocy mu wystarcza.

Kolejna rzecz - niecałe 200zł na odtwarzacz CD"z prawdziwego zdarzenia..." to trochę mało. Przy takich aspiracjach to raczej wypada szukać czegoś w okolicy 500zł, a pewnie lepiej wylądować w okolicach tysiąca (oczywiście myślę tu o sprzęcie używanym).

Jeżeli jednak chcesz się zmieścić w planowanej kwocie, to warto kupić coś z serii SONY CDP-XE5x0. Nie kosztują zbyt wiele (chociaż za najnowszy model z tej serii tj. XE570 w idealnym stanie sprzedawcy mogą chcieć nawet 350-400zł), a lasery do nich są ogólnodostępne i tanie (poniżej 50zł).
Jeżeli możesz dołożyć i wydać 300zł, to kolejna propozycja to SONY XE-800 (lub tańszy 700, a 900 będzie już droższy) lub coś ze starszej, ale wyższej serii ES (choćby 202/222/229ES).

Oczywiście na SONY świat się nie kończy - ale na początek warto poszukać czegoś z tanim laserem (jakby padł). Warto poszukać choćby starszych ONKYO, Yamahy czy Harmana ...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...