Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Zal-DG

Onkyo Integra A-8250

Recommended Posts

Mam problem ze wzmacniaczem Onkyo Integra A-8250… nie znam się zabardzo ale streszczę to tak potencjometr można ustawić max na 40 no ale wiadomo tak głośno nie puszcze bo spale kolumny. Wcześniej miale wzmacniacz Unitra AT 9010 i bas był mocniejszy. I żeby osiągnąć duży bas nie trzeba było głośno słuchać muzyki. A na Onkyo trzeba znacznie pogłośnić żeby bas zaczął być „wystarczający”. Powiem tak dajmy na to ze na potencjometrze głośności ustawie na 5 a bas pogłośnie na +10 i włączę funkcje Loudness… bas zamiast trząść pokojem gra stosukowo cicho a na pewno ciszej niż na starym wzmacniaczu przy tej samej głośności. Najgorsze jest to ze nie mam pojęcia czym to jest spowodowane… Wzmacniacz kupiłem niedawno na Allegro.

Przyzwyczaiłeś się do niekontrowanego basu ze wzmacniacza Unitry, który niewiele miał wspólnego z dobrą jakością dźwięku, grając efekciarsko. Onkyo gra inaczej, czyli normalnie i jest to często, po przesiadce z Unitry, uważane za gorsze granie. Głośników chyba nie zmieniałeś, a mogą one również lepiej grać z Unitrą, niż z Onkyo. Jest to nowe brzmienie i czasem przyzwyczaisz sie do niego, a może nawet i polubisz.

A jakie obecnie masz podłączone głośniki. Nowych, w miarę dobrych głośników, za takie pieniądze nie kupisz. Na allegro z używek można by coś wybrać, ale muszą być to markowe kolumny.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować