Skocz do zawartości

HK6500+Jamo C405 - "energia brzmienia..."


Marcus84

Recommended Posts

Cześć!

Jakiś czas temu zakupiłem zestaw stereo Jamo C405 (wybór poparty na tym forum icon_smile.gif ) co połączyłem z wcześniej posiadanym wzmakiem Harmana-HK6500
Bardzo odpowiada mi generalnie brzmienie tego zestawu. Po zakupie podniecałem się niezmiernie.
Jednak wtedy już, miałem pewną niepewność, a dziś pogłębiła się ona niecobardziej.

Otóż;
Zauważyłem znaczną różnicę pomiędzy nowo wyprodukowanymi albumami a starymi. Wiem, to oczywiste, że są różnice między nimi.
Zremasterowane nagrania queen mają znacznie więcej energicznego dołu niż niezremasterowane.
Jednak na wcześniej posiadanym sprzęcie (straszny sit ..nie warto mówić) ilość niskich częstotliwości w nagraniu nie wpływał generalnie na energiczność basów w nagraniu.
Kupiłem płytę U2 (1980-1990) i np w takim kawałku jak "Sunday Bloody Sunday" bas zaznacza się słyszalnie..to znaczy słychać go ale nie posiada on energii, kopa.
Tym czasem słyszałem ten kawałek przypadkiem w sklepie rtv na jakimś Sony..i ten bas miał energię...czyli pełnił swoją rolę.

U mnie jest świetnie gdy puszczę coś jak Alterbridge, Load Metallicy..ale gdy puszczę sobie dio np Holy diver to enrgia basu ginie.

Mam nadzieję, że opisałem to zrozumiale.

edit: jeszcze inaczej...częstotliwości poniżej ok 50Hz zawsze mają energię...częstotliwości powyżej są jakby płaskie.
Nagranie basu idącego z dołu do góry ma energię na samym dole a na górze staje się bezpłciowy.

Moje pytanie:
Czy to normalna cecha tych kolumn albo wzmacniacza?
Czy może coś jest nie tak?
Co zmienić (kolumny czy wzmak) jeżeli brak energii tego rodzaju basów zaczyna mnie denerwować (lubię starą muzykę)?

Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to przypadłość każdych w miarę neutralnie grających kolumn, czyli odtworzą one muzykę tak jak była zapisana a wynalazki w stylu mini-wież grają skrajami pasma
większość starych nagrań jest niestety dosyć kiepsko zrealizowana, gra bardzo "płasko", czuć mniejsze skoki dynamiki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...