Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
krzysiek222

KLIPSCH SYNERGY F1 vs TONSIL MAESTRO II 180

Recommended Posts

Witam.Chcialbym kupic ktores z tych kolumn tylko nie wiem ktore?Slucham przewaznie hiphop i house.
W ktorych z tych kolumn by byl lepszy bas?Albo ktore wy byscie wybrali?
Pozdrawiam

Może warto przejrzeć poprzednie tematy i uzupełnić swój o brakujące informacje... kwota, metraż pomieszczenia, sprzęt towarzyszący, nowe/używane icon_confused.gif

kolumny nowe a kwota to, do 1500zl, pokoj 16mk, wzmak PIONEER A-337
ale bardzo bym chcial sie dowiedziec czegos wlasnie o tych kolumnach
co w temacie klipsch f1 i tonsil maestro 180?

Do takiej muzyki jak twoja skłaniałbym się ku Klipschom, pytanie czy F1 zaspokoją cię w dziedzinie basu... myślę, że F2 by ci lepiej podpasowały.

KLIPSCH SYNERGY F1 ? A podobno kolumny mają tez jakoś wyglądać? O gustach się nie dyskutuje ale... . I po co Ci takie basetle do 16m2? Jak lubisz bas, to kup dobry subwoofer. A co z resztą pasma? Przejedź się gdzieś do salonu, albo poszukaj kogoś sprzedającego w pobliży Twojego miejsca zamieszkania i posłuchaj tych MA BR5.

Stary temat bo stary ale tak sie składa że mam i F1 i Maestro więc się wypowiem.Maestro były moimi pierwszymi nowymi kolumnami.Kupiłem je w 2000r.Na lepsze wtedy nie było mnie stać.Początkowo grały z Pioneerem 407R a potem z CA A500.Miedzy czasie kupiłem Misiona M34 i Klipscha F1 i wszystkie mam je do dzis ale Maestro ze względu na najgorszą jakosć dzwięku służą mi jako podstawki do Klipscha RB81II icon_razz.gif Zawsze twierdziłem że tonsil to nic specjalnego tzn. w danym przedziale cenowy można z łatwoscią znalesć kolumny które ładniej zagrają. I w tym przypadku to się potwierdza. Klipsch ma tylko jedną nisko tonówke a ilosc basu jaką prezentuje w porównaniu z Maestro jest dużo dużo większa.a sopran i srednica pomimo że też są ostre to grają o wiele wiele cieplej i bardziej przyswajalnie dla ucha.Maestro prócz ostrych męczących wysokich tonów nie posiadają dołu ani srednicy.Basu jest jak na lekarstwo a srednica została pożarta przez ostrą męczącą góre.W mojej ocenie Klipsch wypada w porownaniu z Tonsilem bezkonkurencyjnie i chyba w tym starciu dwóch producentów nie ma się nad czym zastanawiać.Nie wszystko co Polskie jest dobre:)

Zapytam czysto z ciekawosci co rozumie Pani pisząc "jesli chodzi o bas to na Tonsilach będzie lepiej"?W tej chwili Maestro mam wystawione do sprzedaży i miałem klienta ktory je wypożyczył na 24h w celu odsłuchu na swoim sprzęcie i mi je oddał bo cytuje jego słowa "w tych kolumnach bas jest do d...." i ja się z tym Panem absolutnie zgadzam:D Zaznaczam że jest to pierwsza wersja maestro z tytanową kopułką.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować