Skocz do zawartości

Potrzebna rada ekspertów


return77

Recommended Posts

Witam Szanownych Forumowiczów,

Postaram się opisać swój dylemat krótko i treściwie: za kilka dni kupuję zestaw kina domowego - jeden z 3 poniższych:
- Yamaha RXV661 + Yamaha DVD S661 + kolumny Jamo 606 + sub 200,
- ONKYO HTE 604/405 + kolumny QUADRAL QUINTAS 700,
- Pioneer VSX-817 + DV-300 + kolumny Jamo E 680 PPL + SUB200.

Poziom cenowy jest zbliżony (około 4 tys). Pomieszczenie do którego pójdzie zestaw ma około 20-25 m2. Muzyka jakiej słucham to: jazz, klasyka ale również progresywny rock. Kino będzie używane do oglądania filmów i słuchania muzyki 50/50.
Zależy mi na:
- soczystym basie,
- cykającej górze,
- ładnie wyseparowanym dźwięku,
- niezawodności (bezawaryjności) i solidności sprzętu.

I pytanie, które w tej chwili jest już oczywiste: który z w/w 3 zestawów wybrać?
/czytałem i słyszałem różne opinie, na podstawie których przeprowadziłem selekcję i zostały te 3 modele - ale pytam, bo być może ktoś z Was ma doświadczenia (porównywał podobne zestawy) i będzie w stanie mi któryś z nich zarekomendować?

Z góry dziękuję za informację.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację, w jednym z salonów spotkałem się z opinią:
- Onkyo - ma słaby bas (porównywany był nawet do stukania młotkiem w ścianę)
- Yamaha - ma problemy z górą (wysokie tony - przy aluminiowych kopułkach głośników)
- chwalono Pioneer'a (może akurat sprzedawca miał target, a zestaw miał zostać sprzedany... icon_smile.gif

Pytanie: czy ktoś z Was ma doświadczenia z powyższymi zestawami (markami) i jak się mają zasłyszane (powyższe) opinie do rzeczywistości?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja posidam do Stereo akurat Onkyo i bardzo sobie chwale.. mala ilosc basu nie ma zbyt duzego wplywu w tym wpadku
sub zrobi swoje...no i z regoly nie tylko na basie muzyka sie opiera;-)
Co doszukania minusow....do bez przesady kwestia gustu...
a po za tym jak juz maja sprzedawcy takie okreslenia...
to niech sie zastanowia bo moze akurat u Ciebie w domu po zoptymalizowaniu moze zagrac wybitnie dobrze
konkluzje(?) : rady "akespertow"z Mm i tym podobne nie zawsze tafione
Kwestia przyzwyczajenia sie do swojego sprzetu
predzej czy pozniej fajerwekowe granie znudzi sie:) kazdy to przechodzi.. i ja to przeszedelem;-)
zawsze mozesz wcisnasc Loudness..i juz masz inaczej;-)
w kinie mam HK na ktre cześć osób marudzi cześć chwali cześć zostaje obojetna icon_wink.gif w dodatku gra to z kolumnami Paradigm icon_wink.gif czego podobno sie nie poleca;-)))
masz miec zadowolenie ze swojego sprzetu a nie zadowolenie ze sprzedawcy lub z forumowiczow..z pełnym uznaniem dla naszego FORUM.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Return77
Z tej trójki biorąc pod uwagę samo DVD najlepsze będzie ONKYO 405, najsłabszy Pioneer (już lepszy będzie model DV-400).
Odnośnie amplitunerów Yamaha (model na 2007rok) będzie porównywalna z ONKYO 604 (na 2006 rok) i trudno tutaj jednoznacznie wskazać zwycięzcę (ja bym mimo wszystko raczej wziął ONKYO, ale to są moje lekkie preferencje).
Co do zarzutów o słaby bas w ONKYO to nie jest tak źle, szczególnie w połączeniu z podwójnym basem w baterii głośników na Quintas 700 icon_rolleyes.gif

Jak dla mnie zestaw Pioneera (także oddzielnie DVD i amplituner) jest najsłabszy w z tej trójki, nawet modele z serii ciut wyższej tzn. Pioneer VX917 + DV400 nie będą lepsze od ONKYO i Yamy. U mnie Pioneer w stereo zaczyna grać dopiero od serii tysiąc, a to już są konkretniejsze pieniądze...
Yamaha w tym zestawieniu ma nowsze modele od ONKYO i ciut więcej bajerów.

Co do głośników- jako jedyne w trójcy S606 mają bas z boku, więc musisz wziąć pod uwagę kwestię ustawienia kolumn.
Czy z Onkyo będziesz miał sub w cenie? Jego ewentualny brak może przesądzić o zakupie Yamie, bo w KD może Ci się przydać icon_rolleyes.gif

Jak wszyscy polecam odsłuch, ale też krótką zabawę z pilotami oraz zerknięcie na design i wymiary. Warto porównać długość gwarancji (w nowych modelach 3 lata dla produktów z oficjalnej sieci sprzedaży). Czasami niuans decyduje o końcowym zadowoleniu icon_lol.gif
Pozdrawiam i powodzenia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo
Dziękuję za opinię.
W zestawie z Onkyo nie ma sub, dlatego też faworytem jak narazie jest Yamaha, aczkolwiek nie wiem czy te Quintas 700 z podwójnym basem nie poradzą sobie równie dobrze. Fakt, że sub to sub - może to przesądzić.
w każdym razie jeszcze raz dziękuję i czekam na kolejne opinie.
pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połowa Twojego słuchania to będą filmy w kinie domowym, czyli szala przechyla się w stronę Yamahy...?
A jak z gwarancjami - dostajesz 3 letnią od dealera (ja co prawda jeszcze nigdy z gwarancji nie musiałem korzystać, ale...) na oba produkty? Czy "bawiłeś się" już z tymi zestawami?
Z uwagi na poprzednie posty Pioneera możemy już sobie odpuścić icon_lol.gif ?
Co do jakości to nie powinno byc problemów z żadnym sprzętem z Twojej listy, bezawaryjność masz raczej zapewnioną.
Pozdrawiam - i co z ustawieniem kolumn: możesz je odsunąć od ścian?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...