Skocz do zawartości

ONKYO INTEGRA A-8870 Integra z gramofonem Dual 721


Recommended Posts

Witam,

Jak w temacie co powiecie na taki system:
ONKYO INTEGRA A-8870 Integra z gramofonem Dual 721 ?
Gramofon już mam obecnie chodzi z amplitunerem HK AVR-21 i kolumnami Dali 5005. Docelowo chciałbym jakiś preamp ale najpierw chcę zmienić wzmacniacz.

Mój kierunek to tylko analog, DVD filmy itp nie wchodzą w grę, ewentualnie czasem gościnnie jakieś CD ale 99% analog.

Pozdrawiam.
Wojciech
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na początek jest to sensowne zestawienie. Ten wzmacniacz Onkyo będzie dobrym rozwiązaniem, o ile cena nie jest za wysoka i adekwatna do stanu technicznego. Nie pamiętam jak w integrach Onkyo funkcjonuje wyjście phono, ale na początek pewnie wystarczy.

Docelowo tak jak zakładasz konieczny zakup pre.

Akurat nie przepadam za gramofonami z napędem bezpośrednim i automatyką, ale ten model Duala na początek przygody z analogiem jest też dobrym wyborem.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jakiś czas temu moją pasją stał się gramofon. Cały rytuał z nim związany i przede wszystkim dźwięk jaki powoli zaczynam wydobywać z płyt (kolejne moje płyty obecnie kupuje tylko nowe).Czarny wokal made in Tamla Motown. Wiem, że wiele tym nie poprawię bo ważniejszy jest teraz system niz super jakość płyt, ale staram się działać w miarę konsekwentnie. Wiem też, że droga jest długa i niełatwa (kosztowna), ale to mój cel - zbudować dobry system do słuchania analogów. Do tej pory budowałem wszystko sam, zaczynając od zera. Teraz szukam własnie dobrego wzmacniacza z wejściem phono później będzie preamp. Dalej może lepszy gramofon itd.

Próbowałem już dzięki uprzejmości przyjaciela Arcam Alpha 7 i Marantz PM8200 ale mi nie pasowały. Ciekawy jestem co napiszecie o Onkyo tak ogólnie. Szukam cos do 1 tys zł.

http://allegro.pl/wzmacniacz-onkyo-a-9711-i1628544836.html

co kto powie ?
Trzeba działać wiedząc, że jest sie na samym początku.


Dzięki za odpowiedź
Wojciech
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I takie podejście podoba mi się. icon_smile.gif

Sam budowałem wielokrotnie system analogowy oparty na gramofonach. Porzucałem wielokrotnie myśl obcowania z "czarną płytą" włącznie z tym, że rozdałem większość swoich cennych zbiorów. Tak w życiu bywa.

Od jakiegoś czasu po raz kolejny wracam do analogu i po raz kolejny odbudowuję swoje zbiory, które traciłem w latach 60-90.

Podziwiam tych wszystkich, którzy w obecnych czasach potrafią cieszyć się nadal dźwiękiem z "czarnej płyty", mając przy tym świadomość, że zestawienie systemu jest o wiele uciążliwsze niż w innych przypadkach.

Pozdrawiam
Marek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kolejnego analogowca icon_smile.gif

Nie kryję - że jest to droga która mnie również najbardziej odpowiada ..... Odpowiada tak bardzo, że pomimo posiadania tony różnego sprzętu w tym również CD-playerów - te ostatnie głównie zbierają kurz na półce. Nie darmo gramofonów mam 2 razy więcej niż CD-ków (chodzi o urządzenia).
Aktualnie rozważam po podłączyć "do lampy" - oczywiście gramofon to "must have" rozmyślania dotyczą aletnatywy - szpulki czy CD .... wiele wskazuje na to, że będą to szpulki.

Ale do rzeczy ....
Jeśli interesuje Cię gramofon to proszę rozważ inną alternatywę.
Otóż jeśli sięgniemy do historii łatwo zauważymy, że lata 70-te to okres w którym gramofon był głównym źródłem dźwięku - zwłaszcza tego wysokiej jakości. Z tego powodu można domniemywać - że preamp gramofonowy zainstalowany w takim urządzeniu będzie na tyle wysokiej jakości że nie będzie potrzeby wymieniać go na oddzielną dedykowaną konstrukcję.

Swoje domniemanie - opieram na kolekcji różnych "dziadków" z tego okresu...... i powiem tak w przytłaczającej większości preampy zintegrowane t ego okresu bez wstydu mogą konkurować z dedykowanym preampem lampowym - wykonanym na zamówienie w dość uznanej manufakturze.

Zatem - może zamiast kupować wzmacniacz z okresu gdy winyl był już w odwrocie - warto zainteresować się wzmacniaczem bądź też amplitunerem z okresu gdy królował - tzn. z lat 70-tych. Do tego koniecznie kolumny z epoki.
Oczywiście by miało to sens trzeba się rozejrzeć za odpowiednio wysokim modelem - kupowanie średniaków nie ma sensu.
Paradoksalnie pomimo iż budżet na taki model w dobrej kondycji może nieco przekroczyć 1kzł - to per saldo zapewne wyjdzie to taniej niż Wzmacniacz i oddzielne pre.

Masz na czym grać - więc może poczekaj nieco dozbieraj i od razu wejdź w sprzęt który ma szansę zostać docelowym.

Szybciej - w kręgu Twoich zainteresowań mogłyby się pojawić wzmacniacze Yamahy modele CA-1000, CA-1010 ....... lub Amplituner choćby taka Yamaha CR-1020, 2020 .... Zwłaszcza poleciłbym Ci Amplituner CR-1020 który oferuje chyba najkorzystniejszy stosunek jakości do ceny.
Trudno je trafić - kosztują zwykle między 1 a 2 kzł ale jak grają ....

Jeśli poczekasz i pozbierasz dłużej możesz rozważyć wzmacniacz ze stajni Accuphase - tak tak nie pomyliłem się. Ja swojego 303 kupiłem za jakieś 2,5 kzł. Więc jego cena jest realna - a nie tak wystrzelone w kosmos jak ceny modeli współczesnych.
Za to sekcja analogowa tego wzmaka ..... cóż cud, miód i orzeszki icon_smile.gif

Aby zobrazować co miałem na myśli pisząc o oszczędności i jednoczeście o Accuphase.
Accuphase E-303 - powiedzmy jakieś 2,5kzł -----> koniec wydatków
A teraz to co aktualnie rozważasz
Wzmacniacz ok 1kzł, ---> za jakiś czas preamp (powiedzmy docelowy) ---> ok 1,5 - 2 kzł
Zakładając już, że na tym zakończysz drogę - jesteś już jakieś 500pln w plecy - a dochodzi ryzyko, że "się nie spasuje".

Droga którą proponuję jest być może trudniejsza, z pewnością wymaga więcej cierpliwości - ale jest chyba pewniejsza i w sumie optymalniejsza.


Inną drogą jest lampa - no ale tu trzeba się przygotować na większe wydatki ...... dużo większe, więc póki co nie będę o tym wspominał

Rozważ proszę proponowaną ścieżkę być może ona zaprowadzi Cię do celu.

PS. Przepraszam za polecanie "elektro śmieci" z lat 70-tych - ale jakoś tak fajniej grają niż współczesne cuda techniki ...... zwłaszcza po analogu .....

Pozdrawiam

PS2. Wspomniane modele Yamahy to tylko przykłady inni producenci z pewnościąmająrównież cośdo zaoferowania - ja przywołałem to co znam z autopsji .....
PS3. Mieszkasz daleko - ale aby uczynić proponowaną ścieżkę mniej wyboistą mogę złożyć Ci następującą propozycję.
Jeśli zobowiążesz się "nie popsuć" i sam się do mnie pofatygujesz to gotów jestem Ci POŻYCZYĆ "na przeczekanie" jeden ze wzmaków które leżą u mnie na półkach. Warunkiem jest to, że po niego przyjedziesz jak kupisz coś swojego odwieziesz - a w międzyczasie nie będziesz nic "poprawiał" w bebechach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,


Jestem dosyć zaskoczony ofertą icon_smile.gif jednak do Warszawy mam kawałek, urlopu w biurze nie dostane icon_sad.gif a w każdy weekend jestem na uczelni w Krakowie - mam 24 lata. Chyba ze na wakacjach w któryś weekend icon_smile.gif. W ogóle to poznałbym kogoś kto się tak zna. Zastanowię się nad tym bo naprawdę chciałbym posłuchać takiego sprzętu u siebie na miejscu przed zakupem podobnego. Zaznaczam, że pokój ma 42 m2, a to nie mało. Znalazłem na allegro wzmacniacz Yamaha AX-1050 i chciałem zapytać czy jest to podobny przedział jakościowy względem tych co Pan wypisał. Accuphase to jak dla mnie odjazd jak chodzi o markęicon_smile.gif Fajnie było by mieć ale na razie chcę się pokornie oswajać icon_smile.gif Etapami rozpoznawać różnice i uczyć się wsłuchiwać w kolejne modyfikacje systemu.

Ten Dual to mój drugi gramofon. Pierwszy był Unitra Fonomaster ale z pominiętym wzmacniaczem i pracował na zintegrowanym przedwzmacniaczu w HK AVR-21, którego mam nadal. Analogu na dobre zacząłem słuchać właśnie po zakupie Duala.

Mam Przyjaciela z liceum w Anglii, który kupuje tam różne klocki audio i sprzedaje ja na aukcjach Allegro w Polsce. Mamy układ tego typu: on przysyła do Polski sprzęt, a ten który chciałbym przesłuchać i ewentualnie kupić biorę do siebie. Do tej pory miałem jak już pisałem wcześniej Arcama Alpha 7, Marantza PM 8200 i Cambridge Audio Azur 640a lecz nic mi się nie podobało na tyle by kupić.

Co można powiedzieć na temat wspomnianego wzmacniacza Yamahy AX 1050:

http://allegro.pl/yamaha-ax-1050-potezna-i...1627870800.html


Kwestię pożyczenia wzmacniacza muszę przemyśleć. Co do modyfikacji w bebechach icon_smile.gif to ja bym nawet nie wiedział jak:)

Pozdrawiam
Wojciech


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Ty mnie w pysk chcesz dać, że tak przez per Pan ....?

Co do Yamahy AX-1050 ..... powiem krótko za młoda, dużo za młoda toż to będą już lata 90-te ........
Co do pozycjonowania tejże Yamahy w stosunku do innych wspomnianych w poprzednim poście modeli spod znaku trzech kamertonów .... odszukaj na tym forum wątku mojego autorstwa: Wzmacniacze Yamahy czyli historia pewnego rodu .... tam opisałem kilka starszych modeli Yamahy .....
CR-1020 też opisywałem w wątku o sprzęcie vintage.

Generalnie CA-1000, CA-1010 i AX-1050 to odpowiadające sobie modele tyle, że ten ostatni jest o jakieś 15 do 20 lat młodszy - co niekoniecznie oznacza lepszy.

O moc wspomnianych wzmacniaczy nie masz się co obawiać - każdy z nich te sto kilkadziesiąt wat w kanał mocy ciągłej ma .... (ale tych prawdziwych watów) a nie tych z reklamówek.
Accu też ponad setkę ma........

Co do jakości - teoretycznie wspomniany AX-1050 powinien dorównywać wymienionym Yamahom przynajmniej w kategorii wzmacniacz właściwy .......
Jak byłoby w praktyce - nie wiem nie miałem gada ale nie byłbym tego pewien.
Jednak - mój pomysł zasadzał się na koncepcji dwie pieczenie na jednym ogniu - dobry wzmacniacz i ponadprzeciętne pre gramofonowe w jednej obudowie.
I tu mam takie wewnętrzne przekonanie (niczym nie potwierdzone - no może poza jakimiś tam obserwacjami ogólnych trendów) - że w kategorii przedwzmacniacza gramofonowego to zdecydowanie nie będzie to o co chodzi.
Nie bez kozery pisałem o sprzęcie z lat 70 - tych . AX-1050 jest z lat 90-tych.

W odniesieniu do Accuphase E-303 cóż nie ta liga ...... (przy całej sympatii jaką darzę Yamahę).
Powiem tak będąc na Twoim miejscu i wiedząc to co wiem nastawiłbym się na:
Yamahę CR-1020 lub wyższą - jak mniej kasy
lub
Accuphase E-303 (drożej ..... ale w sumie w zasięgu w jakimś tam horyzoncie czasowym. Wart każdej złotówki którą kosztuje).
Celem ograniczenia ceny ...... szukać należy na e-bay nie allegro...
bardziej analogowych tranzystorów nie słyszałem w życiu ........
Analogowych w tym pozytywnym sensie - barwnych, z duszą ...... a nie w znaczeniu mułów bagiennych.

Snując te rozważania - pamiętaj również o odpowiednich kolumnach .......... już pewnie domyślasz się, że moim zdaniem powinny mieć koło 40 lat ............

Co do spotkania

... zaraz się zna ..... zna to się belfer a nie ja icon_wink.gif
Tym nie mniej możemy się zawsze spotkać ... tyle, że trzeba sprawę ugadać wcześniej ja dość często wyjeżdżam.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju
chyba mocno przesadziłeś pisząc, że się znam. Każdy z nas ma jakieś doświadczenia, jeden większe inny mniejsze. Każdy ma też inne doświadczenia wynikające z własnych upodobań, okresu w jakim miał kontakt z danym urządzeniem, konfiguracji, gabarytów pomieszczenia itd.
Uważam, że nie ma takich, którzy wiedzą wszystko, jeśli zajmują się tym czysto hobbystycznie. Jeśli jednak są tacy i za takich się uważają, to sądzę że brak im pokory - delikatnie mówiąc i najwyższy czas na spotkanie z terapeutą. Na szczęście na naszym forum nie ma tzw. nieomylnych w odróżnieniu od innych for. Moim skromnym zdaniem uczymy się do końca życia.
Owszem przed 20 laty może coś wiedziałem na temat wzmacniaczy, teraz to raczej chciałbym mieć święty spokój, bo już zdrowie nie to (w tym wieku słyszy się już gorzej) i brak czasu na gonienie króliczka.
Choć nie ukrywam, że nadal mnie korci, aby coś zmieniać, choćby w minimalnym stopniu.

Wojciech
z tym kolegą z Anglii to masz dobrze. Przynajmniej możesz w krótkim czasie zapoznać się ze stylistyką dźwiękową dużej liczby wzmacniaczy. Wspomniane, przez Ciebie wzmacniacze też nie przypadły mi do gustu. W różnych okresach miałem z nimi kontakt. Z trzech wymienionych to chyba tylko Arcam przypadł mi do gustu, choć też miałem wobec niego pewne zastrzeżenia.

W sprawie Yamahy Andrzej jest ekspertem i wierz mi, że jeśli coś pisze to wie co pisze.
Metraż masz dosyć duży. Przeraża mnie trochę ten pokój 42m kw. to niemal hala sportowa. icon_smile.gif Proponowana przez Andrzeja Yamaha byłaby dobrym rozwiązaniem.
Co do Onkyo z Twojego linku, to jak na mój gust trochę za drogi. Jeśli już to szukałbym Integry A9910, A9510, ew. może 7090. W sprawie tego pre i końcówki Rotela nie wypowiem się, ponieważ nie miałem kontaktu. Może zwróć uwagę na Rotela 840BX3 lub BX4. Teoretycznie do Dali powinny pasować.

Niestety trzeba jednak samemu to osądzić, nie ma innej metody jak przekonać się na własnej skórze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi icon_smile.gif


Kaczor sory za Pan icon_razz.gif szukam Yamahy przez Przyjaciela w Anglii. Jak się trafi to może kupi na sprzedaż a ja w międzyczasie zobacze jak to u mnie zagra.

Nie chce Was już męczyć pytaniami a może to a może tamto itp. aaaaaaale icon_smile.gif

Wiecie coś może o Rotelu RA 935BX2 ?

http://allegro.pl/rotel-ra-935bx2-british-...1639095372.html

Znalazłem na allegro, piszą że wersja specjalna z dodatkowym preampem dobrej jakości.

Jeżeli nie trafię w oczekiwany dźwięk to może sprzedam dalej, a cena jest OK !

Będę polegał na Waszej opinii i jak napiszecie że powinien być ok to pewnie go wezmę. Na "próbę" jak pisałem ew. do odsprzedania.

Jestem już na poważnym głodzie zmian... icon_sad.gif

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy icon_wink.gif

Moje doświadczenia z rotelem nie są jakieś przeolbrzymie i ograniczają się do preampa 980BX2 bodajże.
Niezły był to preamp ale ........
Po pierwsze końcówka mocy była lampowa (Omak) (więc trudno wyrokować o brzmieniu samego Rotela) - którą zresztą mam do dziś .... . Preamp został zastąpiony lampowym
Po drugie nie miał preampa gramofonowego.

Ten konkretny model nie jest mi znany.
Jednak ....... mam pewne wątpliwości czy oby na pewno to pre gramofonowe jest tam wsadzone fabrycznie - byłoby podpisane phono .... nie siedziałoby pod AUX
AUX jest wejściem uniwersalnym
Phono nie - więc mało prawdopodobne aby akurat tam podpięli pre gramofonowe nie zmieniając opisu.
Samoróba jak nic - moim zdaniem. Oczywiście nie wiem czy jest dobra czy nie ale miej świadomość, że najprawdopodobniej kupujesz kota w worku.
Druga sprawa nawet jeśli phonostage jest tam oryginalnie - preamp jedynie na wkładki MM, bez absolutnie żadnych ustawień - choćby pojemności czy oporności nie jest przesadnie zaawansowaną konstrukcją ... powiedziałbym że to będzie raczej coś najprostszego i podstawowego.
Czyli znów za młody aby liczyć na ponadprzeciętny zintegrowany przedwzmacniacz gramofonowy

Zatem - abstrahując już od jakości tego zestawu w kategorii wzmocnienie w aspekcie przejścia na full analog oddalasz się raczej niż przybliżasz do celu .......
Oddalasz się albowiem zapewne konieczny okazałby się w dalszej perspektywie zakup dedykowanego preampa gramofonowego którego na domiar złego nie miałbyś do czego podłączyć skoro pod AUX ma na stałe coś wmontowane?
Ponadto 300Watt zasilacza - toż to popierdułka jest a nie wzmacniacz ..... 42 metrow to raczej nim nie nagłośnisz więc i w kategorii wzmacniacz raczej nie jest to najlepszy wybór.
Coś mi mówi że bez 600Watt w zasilaczu to w ogole nie ma co podchodzić do tematu, a optimum byłoby coś około 800Watt
Mówiąc wprost Ty potrzebujesz kawał spawarki a nie filigranowej konstrukcji do małego kącika audiofila.

Suma sumarum odradzam, choć zastrzegam - nie znam takiego zestawu i mogę być w błędzie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Oglądałem go wydawało mi się na pierwszy rzut OK. Widziałem, że na tej płytce dodatkowej w środku (którą autor określa właśnie jako przedwzmacniacz) jest napis Rotel i przyszło by mi do głowy że to może być jakaś samoróbka. Rzeczywiście jednak podpięcie pod aux to trochę dziwne.

... i właśnie na takiej opinii mi zależało icon_smile.gif

...szukam dalej icon_smile.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

W Polsce problem z Yamahami, u Przyjaciela w Anglii też nie łatwo ale znalazłem w stanach: CR-1020

http://cgi.ebay.com/Yamaha-CR-1020-75-wpc-...3f0a6fce45#shId

Obecnie dowiaduje się jak z przesyłką jeszcze wewnątrz USA później przepakowanie i morska przesyłka. Skoro ma to uleczyć moje audio to działamy icon_smile.gifPozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooooo
A to co innego icon_smile.gif

Taka bestia gra aż miło - wiem na pewno stoi podobna u mnie na półce icon_wink.gif
Podobna - moja jest ciut młodsza co objawia się innymi dechami i kratką wentylatora bardziej po prawej niż lewej stronie.
W mojej front całkowicie przykrywa dechy od przodu w tej jest drewniana lamówka.
Ale widywałem takie (głównie w USA).
Gra ten Amplituner tak, że gacie spadają ..... zresztą w wątku o Vintage, jest mój opis i opinie Belfra i RoRo

Aby dodać łyżkę dziegciu do beczki miodu - rany ale ona pogryziona .... dechy znaczy. Przydałaby się wizyta u pacjenta od renowacji mebli.
Informacyjnie ten smok waży pod 20kg i jest szerszy niż zwykłe klocki Audio ...
Nic na nim jednak nie postawisz ... grzeje się skubaniec dość mocno.

Na alledrogo była chwilę temu (może wciąż jest) CR-2020 niestety z paskudnym uszkodzeniem w rogu frontu - no i kosztowała ponad 1kzł.
EDIT Poprawka - na alledogo są dwie CR-2020 (wyższy, mocniejszy model) jedna kosztuje lekko poniżej 1kzł. i jest dramatycznie ładniejsza niż ten amerykaniec........ Po doliczeniuprzesyłki - nie wiem czy taka z Polski nie wyjdzie taniej.
Wyszukiwanie w Allegro Yamaha CR (kategoria Audio)

Ta amerykańska ponoć świeżo po serwisie a z dechy zawsze można wyfornirować od nowa - więc jeśli tylko dobrze zniesie podróż to powinieneś być zadowolony.
Decyzja i wybór należy do Ciebie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wyglądu - ważne, by przód był ładny.
Niestety, nawet jak sam front jest ładny, to zazwyczaj na górnej krawędzi mamy obicia... W przypadku tej serii mamy drewniane obramówki z każdej strony, poza tym boczki i ogólnie całe drewno da się reanimować.

Co do środka - teoretycznie hamerykaniec jest zrobiony, czyli 200-300zł miałbyś zaoszczędzone.
Jest jednak pewno "ale" - to nie jest wersja uniwersalna o powerze od 110 do 240 V, ale jedynie 120V na 60Hz.
Nie wiem, czy w prosty sposób da się coś z tym zrobić - a podłączać takie cudo przez transformator to dla mnie dyskwalifikacja.

O tym jak gra - to już Kaczor powiedział.
W każdym razie jest to jeden z nielicznych analogowych amplitunerów, który miałby szansę u mnie zamieszkać icon_razz.gif
Poza tym ładnie poruszała nie tylko małe monitory jak "Majtki" Totema, ale i bardzo wymagające Infinitki Kaczora

Zastanawia mnie jeszcze fragment w opisie którejś z górnych CRek: tuner wymaga dobrej anteny.
Andrzej - jak jest u Ciebie? Czy Twoja Yama gra na "drucie", czy musi mieć porządny kawał anteny?

Pozdrawiam
PS. Jest jeszcze jedna dobra wiadomość dotycząca sekcji hamerykańskiego tunera - przynajmniej nie musisz się zastanawiać, jak będzie w Polsce z RDSem i krokami częstotliwości icon_mrgreen.gif

Edit: to własnie w opisie CR-2020 była ta informacja o zapotrzebowaniu tunera na dobrą antenę icon_sad.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tą anteną to jest tak żę CR-ka przez pewien czas grała na dość długim drucie ...... ale słabo to w sumie wychodziło.
Tuner Aby pokazać swoją klasę - potrzebuje niezłej anteny ze wzmacniaczem antenowym - przynajmniej u mnie ......
Tyle, że u mnie z sygnałem radiowym to ogólnie kiszka jest i pamiętam tylko dwa Tunery / amplitunery które bez większych zgrzytów grały "na drucie"
Był to tuner Akai AT- 2600 i Elizabetka (ale drut ładne kilka metrów ma .........)
Dla odmiany Luxman nie grał nawet po podłączeniu do anteny ze wzmacniaczem ......

Co do CR-1020 na 110V na jeśli ona tak ma to daj spokój - połowę amplitunera trzeba będzie przerabiać a i nie bardzo wiadomo co z tego wyjdzie. Pewnie dlatego kratka w amerykańcach są z drugiej strony niż w europejczykach
Sekcja zasilania jest równie ważna co końcówki mocy .....
Choć ja bałbym się głównie transportu morskiego - wlezie sół w niemłode przecież styki - choćby opóźnionego załączania kolumn, pognije to wszystko i szukaj wiatru w polu ..... części zamiennych na lekarstwo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie !

Kupiłem ten sprzęt z allegro AMPLITUNER YAMAHA CR-2020.


Normalnie aż mnie słabi icon_smile.gif Od rana nic nie zrobiłem w biurze myśląc co to będzie jak to będzie kupić czy nie ?? no ale się zdecydowałem iiiiii........... KUPIONY ! teraz wpłata na konto i czekamy. Jak przyjdzie i podłącze to napisze co i jak.

Dziękuję Wam za poradę widzę, że rzeczywiście problem byłby z tym sprzętem z USA.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooooo to pogratulować.

Sama CR-1020 jest boska. Jeśli różnica międzu CR-2020 a CR-1020 jest taka jak między wzmacniaczem CA-1010 a CA-2010 to już Ci normalnie zazdroszczę ....
Sprzęt nietuzinkowy.

Myślę, ba jestem prawie pewien że będziesz zadowolony.

A tak z ciekawości którą CR-2020 łyknąłeś tę od AudioVintage (droższa i ze szramą) czy tę drugą (tańsza i ładniejsza)

Myslę, że dobrze wybrałeś
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie


Kupiłem ten tańszy, ładniejszy... bo i tańszy i ładniejszy icon_smile.gif

Właśnie przyszła płyta Dionne Warwick Reservation for two icon_smile.gif wydawnictwo Arista Nowy Jork 87` nowa - winyl oczywiście.

Zaraz będę jej smakował.


Yamaha tyle co zamówiona a już nie mogę się doczekać icon_smile.gif

Pozdrawiam serdecznie ! icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie zapomnij podzielić się wrażeniami jak dojdzie ........

Wprzedzająco ....
Jak zechcesz pójść krok dalej poszukaj kolumn z epoki ....... tzn. z lat 70-tych.
42 metry - znaczy potrzeba by Ci jakiś staromodnych wielgachnych szaf .....
Już to widzę 150 - 250 litrów obudowy, dyskretny 30 paro centymetrowy papierowy woofer lub szerokopasmowiec do tego coś na górę, mooże jakaś tuba.
I pozwolić CR-ce zagrać, ciut głośniej tak chociaż z 10 Watów
Aj, aj , aj rozmarzyłem się wybacz
Ja to u siebie jak dojdę do 0,5Wata to już mam niezły łomot, aż trochę szkoda tych pieców po sto kilkadziesiąt wat każdy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bochen
tak jak pisze RoRo spokojnie, spokojnie teraz to już tylko spokój może nas uratować. icon_wink.gif

Po pierwsze daj CR-ce dojść i pograć w aktualnie dostępnym zestawieniu .....zawsze może sięokazać, że to jest TO
Pograsz trochę zobaczysz czego Ci ewentualnie brakuje i co byś chciał zmienić - wtedy będziemy myśleć.

To, że ja się zachwycam starożytnymi skrzyniami oznacza tylko tyle, że mnie się podoba jak grają - Tobie wcale nie musi.

Tu również musisz mieć świadomość, że o ile zakup elektroniki "z polecenia" niesie ze sobą pewne ryzyko - niedopasowania do słuchającego o tyle zakup kolumn to już loteria czysta.
O ile elektronika w każdym pomieszczeniu gra tak samo o tyle kolumny prezentują coś innego w każdych czterech ścianach, do tego różne elektroniki ......

Wielokrotnie polecaną ścieżką jest "pożycz do domu" i zobacz jak to gra u Ciebie.
Rada słuszna tyle, że w wypadku leciwych kolumn z allegro całkowicie nierealna.....

Wracając naziemię. Jak będziesz wiedział czy i w jakim kierunku miałyby pójść zmiany możemy spróbować coś podpowiedzieć. Jednak pamiętaj niewielu ma doświadczenia z takimi halami jaką Ty dysponujesz ...... więc nasz propozycje mogę być "niedowymiarowane" i przycięte do rozmiaru tych kilku, kilkunastu metrów które mamy w naszych M.

Ja tak bujając trochę w obłokach widzę dwie drogi - szukasz informacji o starych kolumnach i na bazie zebranych opisów i własnych preferencji polujesz na coś ogólnie cenionego i uznanego (nie tylko w Polsce) - wtedy musisz się liczyć z istotnym wydatkiem.
Jest i inna droga - tak jak robię ja - Zakladam, wstępne parametry kolumny (np. duże monitory, z dużym wooferem i/lub tubą - czasem jest to również wiek, producent ), przeszukuję allegro pod tym kątem i wybieram coś co mieści mi się w górnych zakresach założonego budżetu.
Sprawdzam opinie na temat co bardziej egzotycznych producentów i pozostawiam w puli to co nie zebrało ewidentnych batów.
I na koniec spośród pozostałych po wszystkich odsiewach wybieram takie które mi się najbardziej podobają wizualnie .....

Kupuję i czekam co przyjdzie icon_wink.gif
Z jednej strony pozwala taka metoda kupić ciekawe kolumny w niskiej cenie (ja np. za swoje Infinity zapłaciłem 500 pln), ale równie dobrze możesz trafić zupełnego strucla .......
Niestety metoda nie gwarantuje, że suma sumarum kolumny ostateczne wyjdą Cię taniej (za to gwarantuje to, że możesz się pewnego dnia obudzić z sytuacją, że Twoja hala jest zastawiona po sufit kolumnami wszelkiej maści icon_wink.gif... ot taka odrobina hazardu.


Na koniec - przepraszam, że tak wyskoczyłem z tymi kolumnami, nie ten czas jeszcze ..... wybacz poniosło mnie jak w myślach budowałem zestaw marzeń .... moich marzeń - dodam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Yamaha dotarła, zapakowana pięknie ale prawdziwe piękno w środku. Stan idealny icon_smile.gif Ten design mnie po prostu adoruje. Podłączenie, zaznajomienie się z przyciskami, opanowanie funkcji i nareszcie… najlepsza płyta na gramofon, czyszczenie igły i start.

Muuuuzyka icon_smile.gif Detale do przodu, czysty mięsisty piękny bas, sopran doskonały. Sprzęt bardzo szczegółowy ale ciepły i przyjemny – taki słodki, łagodny. Jak trzeba to chropowaty i z pazurem.

Na to czekałem, o tym myślałem ! Kropelki, miotełki na talerzach, delikatne akcenty, świeżość ! Generalnie wszystko się odmuliło icon_razz.gif. Zapas mocy który z daleka kiwa palcem na kolumny icon_smile.gif. Cóż to dopiero będzie jak ja zmienię kolumny icon_smile.gif

Jak już pisałem, próbowałem nie jednego wzmacniacza ale…

To jest to ! Yamaha CR 2020. I to się nazywa Happy End ! Przynajmniej chwilowy icon_razz.gifMówią, że muzyka powoduje, że czujemy się lepsi. Nawet nie wiecie jak ja w cięgu tych kilku godzin słuchania byłem dobry icon_biggrin.gif

PS co do tunera to rzeczywiście bez „druta” słabo "łapie".


Podziękowania dla Belfer54, Kaczora i RoRo ! Rispekt icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
Przepraszam, że tyle to trwało ale obowiązki, praca ...... etc.

Po pierwsze - cieszę się przeogromnie, że odczuwasz postęp ...... w sumie sam poniekąd "naraiłem Ci elektrozłoma od Yamahy" icon_wink.gif Byłoby głupio jakby nie podszedł.

Za co dziękować nie masz - bo w sumie, musisz się liczyć z tym że stary sprzęt uzależnia ........ sam już wspominasz o innych kolumnach (jak myślę starych lub bardzo starych). Potem poszukasz równie starego gramofonu ...... a szczytem perwersji będzie wstawienie do niego równie leciwej wkładki. Ale spokojnie to przyjdzie z czasem maszyna ruszyła i nic już nie jest w stanie jej zatrzymać ...... przykro mi icon_wink.gif ...... no może nie do końca.

Jednocześnie - z pełnym rozmysłem, zostałeś pozbawiony zabawy w druty. .....Owszem możesz sobie nimi wachlować w tę i na zad ale CR-ka będzie miała Twoje zabiegi w nosie dopóki owe kable będą sprawne.....
Również zostałeś pozbawiony przyjemności zakupów w sklepie ...... niestety co nie pójdziesz do audio salonu i co tam nowoczesnego nie kupisz ..... po podłączeniu zapewne dostrzeżesz "że zamienił stryjek ........"

Zatem nie wiem, czy faktycznie masz za co dziękować icon_wink.gif

Czy masz już pierwszy objaw chorobowy - dotykasz sprzętu (nowego) czujesz plastikowy guzik i czujesz niesmak?

Skrobnij jakąś recenzję - najlepiej w wątku o Vintage ......
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Witam,

Nie odzywam się nie odzywam co nie znaczy że w temacie zasnąłem icon_smile.gif Panowie sprzęt obecnie chodzi z kolumnami Quadral Shogun MK V Phonologue. Quadral to te kolumny które mogły by u mnie z powodzeniem zamieszkać. Są to kolumny pożyczone od przyjaciela, jednak jeśli chodzi o kupno celowałbym w wyższy model i obowiązkowo wstęga. Pojawiły się na allegro :


http://allegro.pl/quadral-montan-od-audiof...1708447845.html

Chciałbym to wziąć bo cena chyba jest OK. Co powiecie ? brałbym to już dzisiaj ale chcę znać Waszą opinię.

Pozdrawiam!
Wojciech
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...