Skocz do zawartości

Kupno amplitunera + przeróbka głośników komputerowych


Bartonek

Recommended Posts

Witam,

Kilka dni temu, nie przewidując zwiększenia środków finansowych zakupiłem głośniki komputerowe Modecom MC-HF40. Są to śliczne kolumienki 2x20W 6 ohmowe (gwizdek + pięciocalowy midbas). Pod SB Audigy grają naprawdę pięknie (tak, głośniki komputerowe, a jednak potrafią). Niespodziewanie otrzymałem mały zastrzyk gotówki i teraz stać mnie na amplituner do 200 zł. icon_wink.gif No i tu pojawia się problem - chciałbym podłączyć te właśnie kolumienki pod ampli. Co myślicie o pomyśle odłączenia głośników od 'wzmacniacza' (co wiąże się z ingerencją wewnątrz) i podłączeniu tych kolumienek bezpośrednio do jakiegoś słabego amplitunera? Czy ma to szanse zagrać ładnie? Sprzedaż tych głośniko-kolumienek raczej nie wchodzi w grę. icon_wink.gif Są naprawdę śliczne i one zostają na pewno. Pytam bardziej o możliwości techniczne wykonania takiego manewru.

BTW. Proszę o nie pisanie postów typu 'sprzedaj głośniczki, kup kolumny'.

Z góry dziękuję za pomocne posty,
pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, piszesz że śliczne? To one są do patrzenia czy do słuchania? Żartuję, też lubię ładne rzeczy, ale kolumny mają przede wszystkim grać.
A komputerowe cóż, służą do pracy z komputerem i tak bym je zostawił. Nie sprzedawaj. Zbierz pieniądze i kup porządne głośniki stereo. Też się trafiają śliczne a nawet śliczniejsze.
Na przeróbkach akurat się nie znam, może ktoś inny Ci podpowie. Ale wydaje mi się że to może nie być takie proste, bo prawdopodobnie głośniki i zwrotnica (chyba jakaś tam jest) są dobrane do tego konkretnego wzmacniacza, który jest w kolumnach.
No i zadam zwyczajowe pytanie. Dlaczego amplituner a nie wzmacniacz stereo?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplituner dlatego że lubię słuchać radia. icon_smile.gif Oczywiście zamiennie może być zestaw tuner + wzmacniacz.

Jeśli chodzi o zwrotnicę, czy ktoś mógłby powiedzieć czy dla zwrotnicy ma znaczenie wzmacniacz? Zwłaszcza jeśli kupiłbym wzmacniacz/amplituner o małej mocy (do 30/40W mocy znamionowej). Bynajmniej w car audio dla zwrotnicy raczej nie ma znaczenia czy zestaw jest podpięty pod radio czy pod 100W wzmacniacz. icon_smile.gif

"A komputerowe cóż, służą do pracy z komputerem i tak bym je zostawił."

Problem polega na tym że ja trochę inaczej na nie patrze. icon_smile.gif Dla mnie są to bardzo dobre głośniki (naprawdę grają ładnie) w bardzo ładnych skrzynkach. icon_smile.gif "Komputerowe" czyni z nich tylko ten nieszczęsny wzmacniacz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Niespodziewanie otrzymałem mały zastrzyk gotówki i teraz stać mnie na amplituner do 200 zł. icon_wink.gif



I tu masz dowód na to. iż nadmiar kasy powoduje dylematy icon_smile.gif. A mogło być tak pięknie.
Nie twierdzę że przeróbki głośników komputerowych są niewykonalne - przypuszczalnie całkiem nieskomplikowane dla kogoś kto wie co robi.
Chcesz się w to bawić - proszę bardzo, ale to czyste hobby.
Sam kiedyś bawiłem się w ten sposób. Projektowałem i budowałem kolumny głośnikowe (w tym zwrotnice), naprawiałem (przewijałem) przepalone głośniki wysokotonowe itd.
Od tamtych czasów minęło już ponad 20 lat, ale przynajmniej jest co wspominać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...