Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Renewerek

Subwoofer pod SUB OUT 350zł

Recommended Posts

Witam !

Doradźcie proszę czy kupić STX S-140 (strona STX 340zł) wdł. mnie bardzo ładny sub, ale za dużo opinii o nim nie ma... , czy Yamaha YST-SW012 z ekranowaniem magnetycznym, bardzo polecana na ceneo za 330 zł (ceneo).

Różnica tylko w mocy i z lekka w przenoszeniu...
STX
120/90W, 9kg
35Hz-(Filtr LW ?)
?ma ten sub ekranowanie magnetyczne - nie pisze, czyli nie ma ...?

Yamaha
100/50W, 8,5kg
28Hz-200kH

Najważniejsze jest dla mnie kontrolowanie jedną gałką mini wieży całości; ze STX myślę, że będzie współpraca - brak regulacji głośności na tylnym panelu, mam obawy co do YAMAHY, która ma potencjometr z tyłu. Głównie chodzi o to, żebym nie musiał dochodzić do sub-a i co chwila regulować głośności.

Mam JVC EX-A1 i JVC UX - 7000R podłączone do kompa. Więc myślę że moc w obu przypadkach jest wystarczająca.

Odczuwalna będzie mała różnica między dolnymi częstotliwościami - 35Hz, a 28Hz ?

A jak chcesz podłaczyć subwoofer?
Masz pojedyńcze wyjście cinch (RCA) na subwoofer aktywny (jak w amplitunerach kina domowego czy świeżych miniwieżach)?
Czy też chcesz podłączyć kablami głośnikowymi wieżę do subwoofera, a dalej subwoofer z głosnikami frontowymi?

Jaki masz pozostały sprzęt?

Jak ustawisz na subie poziom odniesienia - to zgłaśniająć/ściszając w wieży regulujesz jednocześnie również głośność suba. Więc ciągłe bieganie raczej Cię ominie...

Ta Yamaha 012 to raczej nie jest rewelacja - już raczej radziłbym w tej cenie coś innego na minimum 20cm głośniku, choćby KODA SW-850 lub SW-1000
http://allegro.pl/koda-sw-850v-2-aktywny-r...1819950985.html
http://allegro.pl/wyprzedaz-koda-sw-1000v-...1825137137.html

czy TAGA TSW-150
http://allegro.pl/wyprzedaz-taga-harmony-t...1819952863.html

Te subwoofery dają możliwość podpięcia zarówno kablami głośnikowymi (High Level) jak i pod wyjście subwoofera 1x cinch lub 2x cinch (Low Level)
To tylko przykładowe propozycje - ale wg mnie lepiej zagrają, a róznica w kosztach jest nieduża...

Pozdrawiam

Witam napisałem że RCA(sub out) --- RCA, lub RCA(sub out)--- 2 RCA. STX podobno profesjonalny sprzęt tylko z sub out. Nie potrzebne mi są te ''wyjścia kabelkowe'' za to się tylko płaci. Natomiast STX S-140 nie ma zbędnych elementów icon_smile.gif. Ale te kody też są wporzo thx icon_smile.gif.

Cytat

STX podobno profesjonalny sprzęt tylko z sub out. Nie potrzebne mi są te ''wyjścia kabelkowe'' za to się tylko płaci. Natomiast STX S-140 nie ma zbędnych elementów icon_smile.gif

Profesjonalny sprzęt w tej cenie - sorry, zapomnij. Może być profesjonalny hałas i to wszystko. Niestety - to, co piszą sprzedawcy przy niższych klasach to sama reklama i marketing, albo jak kto woli: wciskanie kitu. To tak samo jak mini wieża za 150 zł i podawana moc 1000W w piku. icon_eek.gif

Dlatego proponowałem KODĘ/TAGĘ - jest zdecydowanie lepiej, a poza tym dystrybutor ma często minimalnie uszkodzone egzemplarze na pełnej gwarancji za 2/3 ceny (np. lekko obity róg z tyłu - praktycznie niewidoczny, albo drobne rysy...).

Pozdrawiam
PS. A wejście/wyjście High Level zazwyczaj nie podbijają ceny w jakimś znaczącym stopniu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować