Skocz do zawartości

Audio do pokoju


Jachim

Recommended Posts

Witam, jestem nowy na tym forum. Chciałbym zrobić jakieś porządne audio w pokoju, ale niestety finanse nie pozwalają na zbyt wiele. Pomyślałem, że dobrym pomysłem, byłoby dokupienie wzmacniacza i subwoofera do posiadanych już głośników. Tak wygląda miejsce, w którym ma się znajdować zestaw: http://imageshack.us/photo/my-images/847/20111004048.jpg/
Pod szafką chciałbym umieścić subwoofer, a na górze jakiś wzmacniacz, wieży bym się wtedy pozbył. Teraz moje pytanie, co o tym myślicie, czy zagra takie coś dobrze? Czy nie pochłonie to zbyt dużo kasy? Proszę o liczne wypowiedzi.

Ps. zdj. głośnika http://imageshack.us/photo/my-images/200/20111004049.jpg/
Sama wieża to Samsung max-940
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczekuję dobrej jakości dźwięku z dobrym bassem, nie jestem nie wiadomo jakim audiofilem, ale cenię sobie dobrą jakość dźwięku, najprawdopodobniej będzie to współpracowało z Ps3 i komputerem (aktualnie mam Sound Blaster Audigy SE, ale planuję zmianę). Do wydania (na sub i wzmacniacz) mam ok. 800zł, jeśli cos kupię za taką kasę. Co do pokoju to ma on 19m2, ale jest to poddasze więc są duże skosy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o dobrym dźwięku i zestawie audio a zastanawiasz się nad kinem domowym za 1500zł, czyli badziewiem pod względem brzmieniowym, szczególnie jeśli idzie o audio. Czy na pewno wiesz czego chcesz? Kino domowe służy do oglądania filmów (odtwarza m.in ścieżkę dźwiękową). Do słuchania muzyki na jako takim poziomie się z reguły nie nadaje. Nie za takie pieniądze.
Poza tym sądząc po ustawieniu Twojej mniwieży (kolumn) widać, że z akustyką jesteś raczej na bakier. A to bardzo ważna rzecz, gdy się myśli o dobrym dźwięku. Poczytaj np, to http://www.audioton.republika.pl/akustyka.html a będziesz wiedział o czym tu piszę.
Co do dotychczasowego sprzętu, to raczej kupiłbym niedrogi wzmacniacz i kolumny. Subwoofer darowałbym sobie, bo tak naprawdę trudno go ustawić (zgrać z resztą systemu). Są dobre suby, ale to znów nie za takie pieniądze. Zresztą w 19m2 przy dobrze dobranym systemie i nie spaczonych preferencjach brzmieniowych jest on raczej niepotrzebny (do audio, bo do KD jak najbardziej).
I tu o ile w założonym budżecie można pomyśleć o w miarę dobrym wzmacniaczu, to już o względnie dobre kolumny trudno, trzeba by czegoś poszukać. By zwiększyć sumę pieniędzy na zakup sprzętu możesz pomyśleć o sprzedaży miniwieży.
Jeśli chodzi o nowy sprzęt za takie pieniądze, nie doradzę Ci niczego, nie mam w zwyczaju proponować czegoś, co nie gra w granicach przyzwoitości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt faktem, nic się nie znam na akustyce, szczerze i tak bym nie chciał kina domowego, nie mam jak tego ustawić, to była taka propozycja. Mój kuzyn robił sobie audio do salonu i zapłacił 3000zł za 2 kolumny (nie wiem jakiej firmy) i wzmacniacz Denona, muszę powiedzieć, że gra to kozacko, ale cóż, 3000zł to nie na moje możliwości finansowe, mógłbyś dać jakieś propozycje, które wg. Ciebie byłyby najlepsze..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...