Skocz do zawartości

Full-HD a HD Ready


kis

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...
Widzę kochani, że muszę was uświadomić.
Raz i na zawsze proszę sobie zapamiętać: oznaczenie HD Ready nie znaczy, że telewizor ma jakąś tam rozdzielczość, a jest jedynie informacją, że urządzenie to jest przygotowane do wyświetlania wejściowego obrazu wysokiej rozdzielczości.
Jeżeli mamy telewizor bez FullHD to najczęściej jego rozdzielczość to 1024x720 w przypadku plazmy i 1360x768 w przypadku LCD. Spotyka się też małe telewizorki 1440x900, które również wspierają technologię HD Ready. Sam posiadam Toshibę 37" FullHD i ten telewizor też jest HD Ready!
Powtarzam, HD Ready znaczy tylko tyle, że możemy do TV doprowadzić sygnał HD, czy będzie to 720p, czy 1080i/p, to telewizor to wyświetli, a w jaki sposób, to zależy już od reszty jego parametrów.
Jeśli chodzi o to, jakiej wielkości i rozdzielczości sprzęt kupić, warto posłużyć się wykresem. Co prawda, wg niego jestem w zielonym polu, ale jak mam do wyboru oglądać w 720 a 1080 to wolę 1080, widać od razu, że obraz jest ostrzejszy.
Kiedyś przeczytałem takie zdanie w kontekście zakupu TV - jeżeli planujesz kupić 32", kup 37", jeżeli 37 - 40 itd. Sam postąpiłem zgodnie z tą radą i nie żałuję.
Osobiście, również polecam FullHD. Co prawda telewizja HD dopiero raczkuje, ale spokojnie można dostać filmy na blueray w 1080, również współpraca TV z kompem po HDMI jest lepsza jak mamy 1920x1080.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...