Skocz do zawartości

wzmacniacz do altusów 110


mati531

Recommended Posts

witam, mam na oku na allegro trzy wzmacniacze
SONY TA-F235R
SONY TA-F245R
SONY TA-F319R
wszystkie są w podobnej cenie 200zł
kolumny moje to altusy 110, obecnie mam techniksa SU-X860, ale jak dłużej pogra z kolumnami to się wyłącza i trzeba go uderzyć żeby się załączył, z czasem to już nie pomaga
altusy te są po przeróbkach, takie je kupiłem, posiadają głośnik niskotonowy Dibeisi, nie wiem jakiej mocy, koleś co sprzedawał tacie powiedział że 300W, a na allegro są o 150W, i 200W
http://allegro.pl/glosnik-basowy-dibeisi-2...1937150594.html tylko membrana jest srebrna
który z tych trzech wzmacniaków wybrać, zeszłego roku kolumny te grały pod SONY TA-F235R kolegi na sylwku i grało dobrze, mimo że ten wzmacniacz jest 2 kanałowy a podłączyliśmy mu 4 kolumny, moje altusy 110 i kolego altusy 70. czytając różne aukcje i artykuły doczytałem się że mają one po 30W SONY TA-F235R lub 40W na kanał dla SONY TA-F245R i SONY TA-F319R będzie to wystarczające do tych kolumn?
przed techniksem miałem unitre PW 7020, spadła i przestała grać
z góry dzięki za pomoc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Altusów i to w dodatku ze zmienionymi głośnikami, to raczej wszystko jedno co kupisz byle na chodzie. Sony raczej te mocniejsze.
Możesz wziąć jeszcze pod uwagę nieźle grający wzmacniacz Yamaha.
http://allegro.pl/wzmacniacz-yamaha-ax-380...1954757359.html
I raczej nie podłączaj do wzmacniacza czterech kolumn, bo możesz go uszkodzić. Koledze się udało, ale wszystko do czasu. Podwójna ilość gniazd służy do podwójnego okablowania, tzw. bi-wiringu. Można oczywiście podłączyć cztery kolumny (tylko po co?) ale muszą mieć wówczas impedancję 16ohm
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje Altusy 110 mam podłączone pod rodzimy wzmacniacz WS-401S (u mnie jako continental edison na rynek francuski).
Gra dobrze, wygląda tez ładnie. Nie przekraczam wiecej jak 30% mocy bo to i tak juz dużo na mieszkanie w bloku.
Wychodzę z założenia że polskie kolumny podłaczamy pod polski wzmacniacz. Być może się mylę, jednak mój budżet akurat na tyle pozwala.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

I raczej nie podłączaj do wzmacniacza czterech kolumn, bo możesz go uszkodzić. Koledze się udało, ale wszystko do czasu. Podwójna ilość gniazd służy do podwójnego okablowania, tzw. bi-wiringu. Można oczywiście podłączyć cztery kolumny (tylko po co?) ale muszą mieć wówczas impedancję 16ohm

O ile pamiętam te modele - to większość Soniaków (z tych czasów i późniejszych...) przy podłączeniu 4 kolumn wymaga minimum ośmioomowej impedancji. Więc 16-tek nie wymagają.
W każdym razie tak jest w F319R...

Ale nie są to zbyt mocne i wydajne modele, z parą kolumn jakoś sobie radzą - ale przy podpięciu 4 kolumn i głośniejszym słuchaniu te wzmacniacze będą mocno obciążone.

Chcesz podpiąć 4 kolumny i rozstawić je - to możesz, tylko nie przesadzaj z głośnością! No i nie podbijaj wysokich i niskich tonów...
I zauważ, jak to przypomniał f1angel w innym wątku, że kolumny opisane jako 8 om często mają mniejszą impedancję...

A niewątpliwie najlepiej będzie wybrać mocniejszy wzmacniacz niż te wybrane przez Ciebie i grać na 2 kolumnach icon_wink.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak RoRo, masz rację, w Sony TA-F319R rzeczywiście przy podłączeniu czterech kolumn wystarczy by miały po 4 ohmy. 16 ohm było chyba we wzmacniaczach Technics. Ale rzeczywiście nie wiadomo jak z wiarygodnością deklaracji niektórych producentów co do impedancji kolumn.
przy czym należałoby sprawdzić jaką impedancję mają kolumny Dibeisi. Tak czy inaczej z czterema kolumnami trzeba uważać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...