Skocz do zawartości

Jaki zestaw stereo do ONKYO TX-SR507


ArturoSz

Recommended Posts

Witam Wszystkich Mam prośbę o pomoc w doborze zestawu stereo do ok. 5 tys do zestawu Amplituner Onkyo TX-SR507 z CD ONKYO C-S5VL. Pomieszczenie ma 34 m.kw. i jest w zasadzie kwadratowe, mało gratów. Słucham głównie rocka (tego mniej i bardziej ciężkiego), bluesa, muzyki elektronicznej, czasem zdarzy się też klasyka i jazz, bo i takich płyt kilka mam, ale to rzadziej. Zdaję sobie sprawę, że to sprawa indywidualna, ale nie sposób przesłuchać wszystkiego co dostępne jest na rynku.
Myślałem trochę o zestawie Focal lub Swans, ale czy w tym przedziale cenowym będą wyrabiać w pomieszczeniu 34 m.kw? Jestem też otwarty na zupełnie nowe propozycje.

Proszę o podzielenie się doświadczeniami w tym temacie.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem, 5kzł. na kolumny czy na wszystko? Ten amplituner juz masz, czy zamierzasz kupić? I dlaczego ampli do kina domowego, jeśli piszesz o stereo? Skąd się "wzięły" Focale albo Swansy, słuchałeś czy to inny rodzaj wyboru? Jakie brzmienie lubisz?
Oczywiście sakramentalne pytanie: nowe czy używane? I dlaczego?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 tys na kolumny, amplituner mam. Bo ma w przyszłości służyć do kina domowego. Focale i Swans, bo podobno dobrze powinny zagrać z onkyo - nie słuchałem jeszcze - stąd me pytanie, czy ktoś miał doświadczenie w takim zestawieniu, czy też może polecić inne. Przyszły mi do głowy jeszcze TANOY REVOLUTION SIGNATURE DC6 T (te są trochę droższe, ale do przejścia) i Tannoy Revolution DC6T. Miałem okazje słuchać Tanoyów DC10T i ich brzmienie było dla mnie idealne, z tym, że grały ze wzmacniaczem lampowym. Wiem, że takiego luksusu na tym amplitunerze i z głośnikami w cenie 4 razy niższej nie osiągnę, ale... coś w tym "guście" szukam.
No i odpowiedź na sakramentalne pytanie - nowe. Nie mam żadnego pewnego źródła, a z ogłoszenia od nieznajomych osób nie chcę kupować sprzętu nia wiadomego dla mnie pochodzenia.
Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...