Skocz do zawartości

VSX-s300 i Jamo S506 HCS 3 - pytanie odnośnie mocy amplitunera


hernanc

Recommended Posts

Witam

Proszę o informację odnośnie amplitunera Pioneer VSX-s300. Czy ktoś ma możliwość lub wie jakie są prawdziwe dane odnośnie mocy tego apmlitunera na kanał. Mianowicie na specyfikacji na stronie:
http://www.pioneer.pl/pl/products/42/98/40...S300/specs.html
jest tak:
• Moc wyjściowa na kanał 100W
• Impedancja przy mocy wyjściowej 6Ω

natomiast w instrukcji do tego modelu jest tak:
100W per channel (1kHz, 4 Ω, 1%)

Noi podstawowe pytanie ile w końcu jest tej mocy dla impedancji 6Ω , bo tyle mają kolumny Jamo s506??. Po prostu chodzi o to czy ten amplituner da radę dobrze wysterować mocowo te kolumny. (proszę nie proponować zmiany amplitunera ze względu na, że niestety jestem skazany na ten model , po prostu większe będa wystawać z półki...icon_sad.gif błąd podczas projektowania półek w salonie niestety)

pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
VSX-S300 jest urządzeniem, które znacznie lepiej współpracuje z mniejszymi, mało wymagającymi od wzmacniacza kolumnami. Model wyższy Jamo S606 potrafi bez problemu wyłączyć urządzenie, 506 natomiast powinny współpracować dobrze, jednak nie zagwarantuję Ci że system nie wyłączy się przy dużym obciążeniu (głośne odsłuchy).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

606 to juz na pewno za duze ale 506 sa w sam raz, a glosnych odsluchow na pewno nie planuje , bardziej cenię jakość ale oczywiscie nie do przesady (audiofil ze mnie zaden). Po prostu mialem obawy co do tej mocy , a ze za bardzo innego wyboru nie mam , tak wiec pozostaje mi ten model i mam nadzieje ze bedzie ok.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze jedno pytanko teoretyczne , jak amplituner "rozdziela" moc , chodzi mi o to czy na kazdy kanal przekazywane jest tyle samo mocy? czy moze na te kolumny frontowe wiecej?(to w przypadku dzwieku 5.0)

Oraz czy podczas odsluchu stereo na te kolumny frontowe idzie proporcjonalnie wiecej mocy ?(ze wzgledu na niewykorzystanie reszty glosnikow)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...