Skocz do zawartości

Jakie kolumny??


sensation

Recommended Posts

Nie ma co się unosić (tak to odebrałem), kolumny aktywne, to była tylko propozycja. Szkoda, że nie uzasadniłeś choćby w dwóch zdaniach dlaczego są one takim złem. Ja lubię konkrety, a nie zachowanie typu blondynka "nie, bo nie".
I twierdzę, że nie są złe. Ale nie chcesz, nie będę namawiał. Ale skoro tak dobrze wiesz czego chcesz, to dziwią mnie trochę Twoje propozycje kolumn. Zdecydowana większość z nich, to kolumny dość przeciętne albo słabe brzmieniowo. Pomieszałeś tu stare z nowymi i niższe serie z wyższymi. Prawdziwy misz-masz jak na kogoś kto niby wie czego chce i tak zdecydowanie reaguje na propozycje.
Moim zdaniem może jedynie Magnat all ribbon 8 są krokiem w dobra stronę, choć nie wiem czy do końca.
A tak na marginesie. Próbowałeś podłączyć jakieś inne kolumny do tego wzmacniacza? Może to on ma problemy ze skrajami pasma?
No i znów nie napisałeś co to za wzmacniacz (firma). Wstydzisz się czy co? Ja nie uważam wszystkiego co chińskie za złe. Mam przedwzmacniacz gramofonowy Vincent. Używałem też kiedyś kabla sieciowego tej firmy.
A jak daleko od ściany będą stały te kolumny? Bo jeśli bardzo blisko (a na to wygląda, bo na biurku), to odpadają te z otworem b-r z tyłu obudowy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to może po kolei:
po 1.:
Aktywne są złe, bo w mojej filozofii dźwięku coś z wbudowanym wzmacniaczem nie może produkować dźwięku lepiej niż połączona dobrym kablem z dobrym wzmacniaczem pasywna kolumna. Ale już to zostawmy, bo nie o to chodzi w moim pytaniu. (i przepraszam jeśli odebrałeś moją wypowiedź jako uniesioną, chciałem tylko dobitnie zaznaczyć moje zdanie w tej kwestii)
po 2.:
wcale nie jest tak że dobrze wiem czego chcę, tylko chcę się trzymać w pewnych ryzach
po 3.:
jak napisałem wcześniej nie jestem ekspertem i liczyłem na wasze propozycje, te kolumny które wymieniłem są tylko efektem krótkich i jak widać mało efektywnych poszukiwań. skoro wymienione nie to na jakie powinienem zwrócić uwagę? czy tu pojawią się jakieś propozycje?
po 4.:
tak podłączałem do tego wzmacniacza kolumny z zestawu manty v5, jakieś kolumny u kolegi i nawet esa vivace 3. Wzmacniacz gra dobrze ( jak na moje i kolegi ucho to nawet lepiej niż amplifon wt-30) nie ma problemów ze skrajami pasma. co do samego wzmacniacza to skoro jesteś aż taki dociekliwy to jest to Sound Luster na lampach el34 i nie wstydzę się tego, po prostu wiem że taka informacja jak firma nic ci raczej nie powie (taka specyfika chińczyków, poza firmami takimi jak Vincent czy xindak w większości są to projekty anonimowe przynajmniej jeśli chodzi o np. recenzje poodsłuchowe w internecie)
po 5.:
bardzo trafnie zauważyłeś, że kolumny będą stały na biurku tuż obok ściany co wyklycza opcję tylnego b-r'u (sam o tym zapomniałem

prosiłbym aby od teraz zostawić wątki poboczne mojego pytania i wymienienie jakichś opcji jeśli chodzi o propozycje kolumn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niełatwo znaleźć coś w tej cenie a odpowiadające Twoim wymaganiom.
Najciekawsze, które wydają mi się te KEF Calinda http://allegro.pl/kef-calinda-typ-1053-wys...2680578789.html
ale nie wiadomo do jakiego pułapu dojdzie aukcja.
Magnaty, też niezłe, choć te All Ribbon 8 mają pogniecioną jedną kopułkę średniotonową http://allegro.pl/magnat-all-ribbon-8-top-...2641165542.html
Tu są inne, wydaje się na podobnych głośnikach http://allegro.pl/magnat-msp-60-vifa-stan-...2680598452.html
trzeba by zapytać, czy nie mają otworu b-r z tyłu obudowy (zdjęcia tego nie pokazują.
Albo niedrogo a naprawdę dobrze brzmiące Arcusy http://allegro.pl/monitory-arcus-as-4-pods...2683629657.html
choć cena chyba trochę za wysoka.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Niełatwo znaleźć coś w tej cenie a odpowiadające Twoim wymaganiom.
Najciekawsze, które wydają mi się te KEF Calinda http://allegro.pl/kef-calinda-typ-1053-wys...2680578789.html
ale nie wiadomo do jakiego pułapu dojdzie aukcja.
Magnaty, też niezłe, choć te All Ribbon 8 mają pogniecioną jedną kopułkę średniotonową http://allegro.pl/magnat-all-ribbon-8-top-...2641165542.html
Tu są inne, wydaje się na podobnych głośnikach http://allegro.pl/magnat-msp-60-vifa-stan-...2680598452.html
trzeba by zapytać, czy nie mają otworu b-r z tyłu obudowy (zdjęcia tego nie pokazują.
Albo niedrogo a naprawdę dobrze brzmiące Arcusy http://allegro.pl/monitory-arcus-as-4-pods...2683629657.html
choć cena chyba trochę za wysoka.


Dziękuję za odzew i propozycje (w końcu do czegoś dochodzimy)
Te KEFy i Arcusy naprawdę fajne opcje
A co mógłbyś mi polecić z mniej nieuchwytnych modeli (najlepiej nowych, albo jakichś bardziej popularnych częściej pojawiających się na allegro)? Bo szukam czegoś mniej vintage (walory estetyczne też mają jakieś znaczenie, małe, bo małe, ale jakieś tam mają a te magnaty to wizualnie porażka)
Co jest "złego" w Monitor audio mr2, br2 czy m2? Albo kefach q1, c1 czy c3?
i czy po zwiększeniu budżetu znalazłyby się jakieś lepsze opcje?
pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Co jest "złego" w Monitor audio mr2, br2 czy m2? Albo kefach q1, c1 czy c3?


Właściwie nic złego w nich nie ma. Oprócz brzmienia icon_wink.gif
A tak zupełnie poważnie, to MA oprócz modelu M2 możesz wypróbować. KEFy, które wymieniłeś grają na tyle specyficznie (choć przyjemnie), że tych modeli nie biorę pod uwagę.
Co do walorów estetycznych, to mnie się niektóre vintage o wiele bardziej podobają niż większość paździerzowo-plastikowych nówek. De gustibus... .
Wyglądem Ci nie zagrają. Tymczasem może licytuj Calindy?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Co jest "złego" w Monitor audio mr2, br2 czy m2? Albo kefach q1, c1 czy c3?


Właściwie nic złego w nich nie ma. Oprócz brzmienia icon_wink.gif
A tak zupełnie poważnie, to MA oprócz modelu M2 możesz wypróbować. KEFy, które wymieniłeś grają na tyle specyficznie (choć przyjemnie), że tych modeli nie biorę pod uwagę.
Co do walorów estetycznych, to mnie się niektóre vintage o wiele bardziej podobają niż większość paździerzowo-plastikowych nówek. De gustibus... .
Wyglądem Ci nie zagrają. Tymczasem może licytuj Calindy?


Jasne, wiem, że nie zagrają wyglądem, ale fajnie by było kupić kolumny które i wyglądają i grają. rozumiem że "MA oprócz modelu M2" są jeszcze akceptowalne i można by je brać pod uwagę? A jakie inne modele mógłbyś zaproponować w cenie powiedzmy do 900- 1000 zł., które nie "straszą" wyglądem lat 70'-80'?
Co do Calind, to wyglądają nieźle, poczytam o nich jeszcze (ale póki co to niewiele na ich temat znalazłem poza tym że kopułka lubi się psuć) i pewnie zalicytuje, chociaż ich rozmiar mnie przezaża, będą one stały na biurku (na kolcach, żeby nie było) więc mogły by nie być tak wielkie, ale poważnie je rozważam, czekając oczywiście na inne propozycje (mamy jeszcze 10 dni do końca tych kefów)
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maxiak1, znalazłem kolumny w dobrej cenie, które skasują większość monitorków w tej cenie. Dobre głośniki i b-r z przodu obudowy.
Jeśli ich nie kupisz, to moim zdaniem zmarnujesz świetną okazję. Ja mam kolumny tej firmy (jako zapasowe), ma kolumny tej firmy także mój kolega. Grają rzeczywiście duuuużo lepiej niż wskazywałaby na to cena (używanych). Tylko nie pisz, że Ci się nie podobają, wyglądają całkiem współcześnie. Jedyny minus, to zaciski sprężynowe. Trzeba będzie użyć niezbyt grubych kabli albo szpilek.
http://allegro.pl/unikatowe-bns-jubille-vi...2690963738.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Maxiak1, znalazłem kolumny w dobrej cenie, które skasują większość monitorków w tej cenie. Dobre głośniki i b-r z przodu obudowy.
Jeśli ich nie kupisz, to moim zdaniem zmarnujesz świetną okazję. Ja mam kolumny tej firmy (jako zapasowe), ma kolumny tej firmy także mój kolega. Grają rzeczywiście duuuużo lepiej niż wskazywałaby na to cena (używanych). Tylko nie pisz, że Ci się nie podobają, wyglądają całkiem współcześnie. Jedyny minus, to zaciski sprężynowe. Trzeba będzie użyć niezbyt grubych kabli albo szpilek.
http://allegro.pl/unikatowe-bns-jubille-vi...2690963738.html


Propozycja wydaje się fajna, rozmiar dużo bardziej akceptowalny niż monstrualne Calindy, modele użytych głośników robią wrażenie, aluminiowe wysokotonówki, wygląd jest ok, wysłałem zapytanie. Zobaczymy.
Nie wiesz może jaka max. średnica wtyku/przewodu pasuje do tego zacisku?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Zaglądam od czasu do czasu na ten temat i powiem że szkoda trochę tych BNS-ów, które proponował f1angel. Myślę, że to byłby dobry zakup.
Z nowych propozycji popieram Celestion, widziałem je wcześniej, (tzn. te z kolejnej propozycji f1angela), kiedy myślałem o Celestion (i to nie tak dawno) i szukałem Celestion Ditton, a dokładnie 250 - tki. Tylko, że ciężko do spotkania niestety.
Pozdrawiam i życzę Powodzenia w dalszych poszukiwaniach icon_smile.gif.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Proszę tylko mnie nie zjedzcie)
Chodziło mi raczej o propozycje z kolumn nowych, takich które można wypożyczyć z salonu (ew. kupić z możliwością zwrotu, na co użytkownicy allegro się nigdy z reguły nie zgadzają) i sprawdzić w swoim systemie lub chociaż odsłuchać w salonie. Co możecie mi zaproponować z takich kolumn?
Mam nadzieję że pozostaniecie wyrozumiali
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że póki co kasy brakowało a teraz już jest to w przyszłym tygodniu może uda mi się wypróbować u siebie MR2 i może Mercury V1 poza tym nie wiem czym jeszcze warto by się zainteresować w tym przedziale cenowym (do 1000 pln) i do zastosowania w warunkach opisanych wcześniej. Dlatego prosiłbym o opcje ewentualnie czym jeszcze warto się zainteresować, co jeszcze warto wypóbować?
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Cytat

Jako że póki co kasy brakowało a teraz już jest to w przyszłym tygodniu może uda mi się wypróbować u siebie MR2 i może Mercury V1 poza tym nie wiem czym jeszcze warto by się zainteresować w tym przedziale cenowym (do 1000 pln) i do zastosowania w warunkach opisanych wcześniej. Dlatego prosiłbym o opcje ewentualnie czym jeszcze warto się zainteresować, co jeszcze warto wypóbować?
Pozdrawiam


No i udało się. wypożyczyłem MR2-ójki, grają nieźle, lepiej jeśli chodzi o bas i detal niż Wharfedale, ale chciałbym jeszcze coś sprawdzić, czy dostanę jakąś odpowiedź co jeszcze warto sprawdzić w przedziale cenowym do powiedzmy 1200 zł (trochę zwiększam budżet) przypominam że chodzi mi o konstrukcje zamknięte lub z przednim BF-em i tylko podstawkówki najlepiej nowe (żeby można było wypożyczyć i posłuchać)
z pierwszego szybkiego rzutu okiem na "rynek" w postaci ofert z Alledrogo widzę że do obecnej listy dojdą takie pozycje jak :
Taga Platinum harmony s40 i b40
Dali concept 1
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...