Skocz do zawartości

Jakie kolumny ?


Stigmat

Recommended Posts

Witam wszystkich.
Mam zamiar w najbliższym czasie zakupić zestaw audio do pokoju 18m2. Limit cenowy 3500 zł, sprzęt ma służyć w proporcjach 70% muzyka-30% TV/kino.
Muzyka jakiej słucham to w 80% kilmaty klubowe (głównie houdse, deep house, techno, trance) oraz 20% szeroko pojęty rock/pop.
Wstępnie zdecydowałem się na sprzęt Harmana ale problem mam z kolumnami. Nie ma opcji żeby były to podłogowe i w gre wchodzą tylko podstawkowe, które stać będą po obu stronach TV na wysokości 55 cm, tyłem raczej blisko ściany co wymusza przedni bass reflex. Po przekalkulowaniu moge na nie przeznaczyć max 1200 zł i tak wytypowałem 2 modele: Monitor Audio MR2, Klipsch RB-61 (o ile jeszcze gdzieś są dostępne).
Proszę o sugestie na jakie modele powinienem jeszcze zwrócić uwagę ? Dzięki za pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
biorąc pod uwagę Twoje wymagania, zwróciłbym uwagę na elektornikę wybraną przez Ciebie HK 3490 / HD 980 oraz zestaw kolumn Monitor Audio BX2 lub Dali Lektor 1. Dali Lektor zagrają trochę równiej, bardziej środkiem pasma, Monitor Audio seria Bx zagra trochę bardziej skrajami pasma.
Każda jednak z podanych powyżej konfiguracji powinna w pełni Cie usatysfakcjonować.

Serdecznie zapraszam na odsłuchy, które pozwolą Ci na wybór najbardziej optymalnej konfiguracji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za cenną podpowiedź. Te BX2 poważnie wziąłem pod uwagę i na tą chwilę to mój numer 1 ale mam jeszcze pytanie odnośnie Magnat Quantum 653. Jako, że słucham głównie muzyki elektronicznej gdzie bas zazwyczaj jest mocno zaznaczony mam obawy o efekt dudnienia/buczenia w związku z tym że bass reflex umieszczony jest w nich na tylnej ściance. Bardzo głośno muzyki raczej nie słucham ale odległość od ściany wynosić będzie ok 10 cm, czy to nie za mało ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...