Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
gatto

Ocena ilości błędów przy odczycie CD

Recommended Posts

Czy istnieje sposób oszacowania ilości błędów powstających przy odtwarzaniu CD. Błedy powstają przez: 1) wady matrycy, mikropęknięcia i zabrudzenia w warstwie z z danymi, 2) w warsywie plastiku (pęcherzyki, pęknięcia, zabrudzenia) 3) sarysowania i zabrudzenia na powierzchni płyty 4) Błędy w systemie odczytu z powodu wibracji, 5) wad ogniskowania 6) zgubienia ścieżki. Błędy są wyłapywane i korygowane - zamieniane na wartości interpolowane na podstawie sąsiednich poprawnych odczytów. W rezultacie nie słyszymu trzasków ani innych dokuczliwych zakłuceń. Ale jakość dźwięku spada. Odtwarzacze CD nie pokazują informacji o ilości błędnych odczytów. A to pozwala ocenić jakość techniczną płyty i odtwarzacza. Czy są jakieś domowe sposoby na ujawnienie informacji o ilości błedów na płycie lub błędów podczas odczytu na odtwarzaczu CD?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Czy są jakieś domowe sposoby na ujawnienie informacji o ilości błedów na płycie lub błędów podczas odczytu na odtwarzaczu CD?

Jakość płyty można np. sprawdzić tworząc obraz i arkusz dyrektyw w darmowym programie EAC (Exact Audio Copy) - dostajesz szczegółowy raport. Jedyny znany mi program, który potrafi nagrać lepszą płytę niż oryginalna..
Na zmierzenie błędów odtwarzacza CD nie mam pomysłu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×