Skocz do zawartości

(Nie) Obsługa dwóch klocków jednym pilotem.


tomgda

Recommended Posts

Hey.

Pytanie natury technicznej.

Dokupiłem amplituner kina domowego tego samego producenta co wzmacniacz (Marantz) i oczywiście używam pilota od wzmacniacza przy odsłuchu stereo, ale jednocześnie steruje mimowolnie również amplitunerem kina co nie koniecznie jest mi w tym momencie potrzebne icon_mrgreen.gif Jest jakaś rada na to ?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście zaglądałem.

Nie miałem możliwości jeszcze testować ale piszą coś o podłączeniu kablem RCA urządzeń do wyjść remote control i tyle. Jest to bardziej w kontekście właśnie obsługi dwóch urządzeń jednym pilotem po podłączeniu ich kablem RCA czego ja chce własnie uniknąć. Nie chce obsługiwać dwóch urządzeń jednoscześnie jednym pilotem bo to pomyłka jakaś. Włączam wzmacniacz ze stand by to włącza mi sie też amplituner do kina :/
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A dlaczego amp jest wlaczony razem ze wzmakiem skoro sluchasz stereo?



Bo włącza go pilot od wzmaka bez mojego przywolenia. Tak samo idąc dalej jak na przykład zmieniam źródło we wzmacniaczu mienia sie też źródło w amplitunerze. Tak jak by piloty od amli i wzmaka działały na tej samej częstotliwości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto kupuje dwa klocki podobnego typu od jednej firmy? icon_wink.gif Wiem, nie wiedziałeś, że tak będzie. A piloty rzeczywiście działają na takich samych częstotliwościach. Pewnie kod RC-5 Philipsa. Ja tak miałem z odtwarzaczem Micromega i nagrywarką Philipsa. Obydwa urządzenia miały laser Philipsa (i sterowanie na RC-5). Ale ja mogłem nagrywarkę wyłączyć z sieci "na twardo" przyciskiem na przedniej ściance. Micromega ma na tylnej, bo jej się właściwie nie powinno wyłączać.
Jeśli nie masz w tych urządzeniach mechanicznych wyłączników, tylko "stand by", to jedyna rada stawiać coś przed czujnikiem "remote sensor" urządzenia, którego nie chcesz uruchamiać, by zasłonić sygnał z pilota.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

A dlaczego amp jest wlaczony razem ze wzmakiem skoro sluchasz stereo?



Bo włącza go pilot od wzmaka bez mojego przywolenia. Tak samo idąc dalej jak na przykład zmieniam źródło we wzmacniaczu mienia sie też źródło w amplitunerze. Tak jak by piloty od amli i wzmaka działały na tej samej częstotliwości.


To wylacz glownym amp.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA jest rozwiązanie - dla potomnych. Myslałem że taka firma jak Marantz dała ciała a jednak NIE.

Pilotem od PM6004 można zmienić jego kodowanie. Ma trzy dostępne kody.

Trzeba przytrzymać na pilocie przez 5 sekund przycisk AMP i numeryczny "2" następnie przytrzymać przycisk AMP i DISPLAY.

Pilot przestawia wzmacniacz na inny zakres sterowania.

Wszystko cycuś glancuś icon_smile.gif

POZDRAWIAM
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...