Skocz do zawartości

Naim NAP 150x + NAC 122x + ESA Triton 1


Piotr37

Recommended Posts

Witam forumowiczów,

Mam zagwostkę dotyczącą zestawu opisanego powyżej, a dokładnie mariażu tych dwóch producentów (Naim i ESA).

Na tą chwilę napędzam się (niestety) Sony 2400ES (kino domowe) i chciałem przesiąść się na coś bardziej zacnego do stereo. W zestawie jako źródła pracują Rotel RCD-970BX i gramofon NAD C556 z wkładką Rega Exact.
Do napędzenia pokój ok 24 m2, prostokąt.

Wiadomo, że nie ma takiego ampli do kina, który zagra stereo jak należy, dlatego moje pytania odnośnie sprzętu:

- czy Naim ze swoimi 50W napędzi Esy Triton 1 (teoretycznie Esa wymaga 20-150W),
- szukam brzmienia z dobrą średnicą, mniej basu, uspokojona góra ale nie wycofana. Z przywołanym Sony, Esy nieco dudnią, brakuje też góry, szczególnie przy niższej głośności. Nie mogę nigdzie znaleźć opisu gry zestawu NAP150x+NAC122x.
- czy ktoś z Was miał do czynienia z zestawem Esa Triton + jakikolwiek Naim?

Z góry dziękuję za podpowiedzi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
każdy będzie miał inne zdanie a szansa że ktoś słuchał konkretnie konfiguracji o której piszesz jest minimalna - tym bardziej że dla odsłuchu duże znaczenie ma także akustyka pomieszczenia.
Teoretycznie konfiguracja taka jest optymalna pod względem prawidłowego zailenia Twoich kolumn (moc jest spokojnie wystarczająca) oraz brzmieniowo.

Mam tylko jedną propozycję, dajemy możliwość wypożyczenia elektroniki i sprawdzenia w Twoim systemie. Jeśli zagra to dobrze, tak jak oczekujesz, to mamy problem z głowy, jeśli nie, to będziemy szukali innej konfiguracji.

Przemyśl sprawę, w przypadku pytań słuzę pomocą i zapraszam do skorzystania z naszej oferty.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...