Skocz do zawartości

Odtwarzacz CD - pomoc


Muszla

Recommended Posts

Witam.

Mam w planie kupić odtwarzacz CD w cenie około 150 zł. i prosiłbym o rade względem wyboru. Posiadam dosyć wiekowy (aczkolwiek przyjemny w słuchaniu) sprzęt: amplituner - Unitra Merkury, głośniki przednie - Tonsil'owskie zg30c114, głośniki tylne - OHM mr 160p. Słucham rocka (zwłaszcza psychodelii i progresu) oraz jazzu, lubię ciepły dźwięk.

Modele na które zwróciłem uwagę podczas moich poszukiwań to między innymi: Denon DCD - 820 (głównie ze względu na żywotność i łatwość wymiany lasera) oraz stare Sony np. CDP 511, 690 czy 711. Obecnie za źródło dźwięku służy mi przedpotopowy walkmen do którego dorobiłem sobie przjściówkę jack- din icon_smile.gif .

Z góry dziękuję za zainteresowanie tematem i rady.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesunąłem wątek do właściwego działu STEREO (był w KINIE DOMOWYM).

Jeżeli SONY, to zamiast najniższych modeli raczej trochę wyższe modele jak 711/790/791/797 lub lepiej 911/990/991/997.
Cena jest niewiele wyższa - a warto. W dodatku jest spory wybór i masz szanse trafić coś w swojej okolicy i sprawdzić przy odbiorze jak gra i w jakim jest stanie.
Nie ma problemu z dostępnością laserów (jeżeli by padł po jakimś czasie), cena rzędu 50zł za nówkę (aczkolwiek raczej chińszczyzna...).

Poza tym - skoro masz stary amplituner, to wg mnie warto kupić coś z regulowanym poziomem głośności z pilota i wtedy masz wygodę icon_cool.gif
A te modele spełniają ten warunek icon_razz.gif
Trzeba tylko sprawdzić, czy jest prawidłowy pilot do takiego odwarzacza (musi mieć regulację głośności), o ile w ogóle jest w komplecie... Jeżeli nie ma pilota - używany oryginalny SONY można trafić za jakieś 20zł.

Pozdrawiam
PS. Po co Ci głośniki tylne? Mam nadzieję, że słuchasz albo na pierwszej parze, albo na drugiej - ale nie na czterech kolumnach równocześnie...
To nie kino domowe - stereo to 2 kolumny, a nie 4 icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...