Skocz do zawartości

Zestaw kolumn 5.1 do HK AVR 255, jaki ??


Czaja

Recommended Posts

Witam , jestem w posiadaniu HK AVR 255 i potrzebuje do niego głośników. Najchętniej 5.1. Kwota jaką dysponuje to ok 1000 zł (tak wiem że cudów nie będzie) i fajnie jakby dało się zmieścićw tej kwocie. Audiofilem nie jestem ale fajnie jakby grało lepiej niż TV icon_biggrin.gif Używać będe tego do filmów i tv 70 % i muzyka z kompa 30 % Metrażu nie podaje bo wiem, że w tej cenie pewnie nie znajde nic na te moje 25 m2 icon_razz.gif Rozważę nawet używki ale wiadomo, że wolał bym nowe.

Dziękuje z góry za wszelakie propozycje i porady;]

Edit: No dobra zwiekszyłem budzet i wybrałem Jamo S 606 HCS 3 , co myślicie ? sprawdzi się ? ;]

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
jeśli zależy Ci na możliwie najlepszej jakości dźwięku, pomyśl o konfiguracji 5.0 z mocnymi kolumnami przednimi, a w przyszłości zawsze możesz dokupić sobie subwoofer.
Zwróciłbym Twoją uwagę na zestaw Taga Harmony TAV-806 set 5.0 (http://q21.pl/taga-harmony-tav-806.html) lub Boston Acoustics Classic MK2 Set (http://q21.pl/boston-acoustics-classic-mk2-set-5-0.html). To dobre konfiguracje, z czego Taga zagra zdecydowanie potężniej, mocniej, bardziej szczegółowo. Boston Acoustics natomiast jest kolumnom o charakterze łagodniejszym, cieplejszym, spokojniejszym.

Przemyśl sprawę, serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych konfiguracji. W przypadku pytań służę pomocą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupiłeś 606, to jest to także optymalne rozwiązanie, podobnie jak Wharfedale Obsidian 600 HCP Set. W jednym szeregu możemy postawić kolumny Taga serii TAV, Jamo serii S (606 i 608) oraz Wharfedale Obsidian. To zestawy grające dynamicznie, przestrzennie, uniwersalnie. Ich brzmienie jest podobne. Są to zestawy, które dobrze współpracują z HK. Zawsze do tych zestawów możesz dokupić sobie subwoofer (chyba że już kupiłeś zestaw z subem) , który wzmocni reprodukcję basu.
Trochę inaczej grają kolumny Boston Acoustics, które są łagodniejsze, cieplejsze, bardziej miękki, jednak mniej uniwersalne.

Mam nadzieję, że kolumny sprawdzają się dobrze w Twoim systemie i jesteś z zakupu zadowolony.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
a więc sprzęt jest już na miejscu. Tylko występuje jedna drażniąca mnie sprawa. Kiedy dzwięk jest wyciszony, albo po prostu jest "cicha" scena w filmie z głośników zdecydowanie słychać jakieś szumy, strasznie to irytujące . . . Proszę o podpowiedź co może być tego przyczyną ?? Kolumny , ampli a może zasilanie czy też przewody złe ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...