Skocz do zawartości

subwoofer do yamaha e410


SkoFi

Recommended Posts

Witam wszystkich!
Od dłuższego czasu posiadam yamaha pianocraft e 410.
Sprawuje się na prawdę doskonale.Ostatnio jednak dostałem mały zastrzyk gotówki i postanowiłem rozwinąć swój zestaw.

Rozglądałem się za jakimś dodatkowym subwooferem i mój wybór padł na yamaha sw012.
Jednak nie jestem do końca przekonany.
Nie jestem pewien jaka moc była by idealna do mojego mini stereo.
I tu kieruje pytanie do was:
Jaka optymalna moc subwoofera jest do wzmacniacza yamaha mcr e 410?
Za wszelkie rady sugestie będę szczerze wdzięczny.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, czy dokupienie subwoofera do tego zestawu będzie dobrym rozwiązaniem I czy rzeczywiście duże buuum będzie rozwinięciem.
Lepiej byłoby kupić lepszej jakości kolumny. O ile teraz używasz tych z zestawu.
Kolumny większe oraz z większymi możliwościami. O ile pokój nie jest zbyt duży.
Czyli.
Jakiej wielkości masz pokój?
Ile możesz przeznaczyć na kolumny?
Czy mogą być używane (zachęcam)?
Jakiej muzyki słuchasz?
Jakie brzmienie lubisz (o ile wiesz o czym piszę)?
A sub odradzam, bo trudno jest dobrać taki do zestawu stereo, by dobrze grał.
Jeśli już, to ważne by miał regulowaną (najlepiej płynnie) częstotliwość odcięcia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie.Spodziewałem się takiej odpowiedzi.
Rozmiar mojego pokoju to ok 20 m2.
Co do kolumn, pieniądze nie są dla mnie żadnym ograniczeniem.Jednak nie jestem zdecydowany na wymianę głośników. Wracając do głośnika basowego.
Pytając czysto teoretycznie o jego moc.
Jaka by była odpowiednia?
W tym momencie to interesuje mnie najbardziej icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz jaka moc suba była by odpowiednia do mini wieży CD stereo pianocrafta o mocy pewnie 2x60 W ? Pewnie nie ma odp. bo pomysł jest nieco dziwny w stereo . Napiszę może potocznie, ale według mnie moc to ma i daje wzmacniacz, a moc na kolumnach to bardziej ich wytrzymałość i rekomendacja do mocy wzmacniacza w kolumnach ważna jest skuteczność- jeśli chodzi o głośność ( chyba że aktywne z wbudowanym wzmacniaczem). Skoro kasa nie jest ograniczeniem kup suba drogiego rozwojowego z regulacją głośności , filtrami etc. przyda Ci się może kiedyś do dużego KD , nie ma chyba subów poniżej 150 W , więc pianocraftem go nie zniszczysz;) . Lepiej dla dźwięku i może taniej to jak radził f1angel - zmienić kolumny,masz spory pokój . Dwu moich znajomych ma w sypialniach mini wieże gdzie zastąpili pażdzieżowe firmowe głośniczki kolumnami, niedrogimi bo to małe sypialnie : Wharfedale Diamond 10.4 i polskim pylonem pearl, ale jednak efekt jest spektakularny bo to gra a nie dudni, ja zastąpiłem niedużymi firmowymi monitorami .
Pianocrafty to dobre małe zestawy, choć może w tym modelu głośniki są z tych nie najwyższych lotów, dobry efekt da ( jeśli tego jeszcze nie zrobiłeś) zmiana kabli głośnikowych firmowych sznurków, tylko nie popadaj w stereotyp że grubsze to lepsze i mają więcej basu 1,5mm max 2 mm, ale z miedzi Cu, a nie "srebrzene aluminium" za 8-10 zł za metr można już kupić miedziane .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grubsze kable niekoniecznie są lepsze, bo to zależy od ich jakości (materiał, jego czystość, użyte technologie, dielektryk itd... .) Ale na pewno dają więcej niskich tonów. A raczej nie tyle dają, co ich nie filtrują, nie kompresują, nie obcinają. Zauważymy to jednak przy wzmacniaczach dużej mocy albo odpowiednio wydajnych końcówkach. W zestawach klasy Piano Craft rzeczywiście ma to niewielkie znaczenie.
Kable z miedzi OFC o dużej czystości można kupić nawet taniej niż piszesz. Jedne grają lepiej inne gorzej. Trzeba wiedzieć jakie i do czego. Ale można też kupić byle jakie kabelki znacznie drożej.

SkoFi, Jacek75 dobrze Ci odpowiedział. A subwoofery pewnie, że się znajdą poniżej 150W. Tylko, że w Twoim przypadku nie tyle chodzi o moc, co o funkcjonalność, jakość takiego subwoofera. Dobry sporo kosztuje. Naprawdę taniej wymienić kolumny.
Cytat

Rozumiem, że nikt nie jest w stanie odpowiedzieć na moje pytanie.


Po części właśnie odpowiedziałem Ci w poprzednim poście. Ale Ty na to nie zareagowałeś. Zadałem Ci kilka pytań, nie odpowiedziałeś. Więc do kogo pretensje?
A tak z ciekawości. Jaki kabelek kupiłeś?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie.
Ależ oczywiście, że nie mam do nikogo pretensji.
Utworzyłem ten temat z czystej ciekawości.Pianocraft i subwoofer wydał mi się niezwykle ciekawym tematem. Chciałem dowiedzieć się odrobinkę wiecej.No i się dowiedziałem.Zmiana kolumn oczywiście jest lepszym rozwiazaniem , jednak ta ciekawość zawsze gdzieś będzie się odbywała.
Co do moich kabli to procab ls 25.Wiem ,że może zaraz poleje się fala krytyki(ponieważ są za grube), jednak kabelki są w moim zestawie długo i nie narzekam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mieszczą się icon_smile.gif
Po prostu ktoś w innym temacie wspomniał o tym , że ls 15 spokojnie wystarczy a ls 25 to już bezsensowny zbytek.No ale mniejsza o to.Co do mojej yamahy.Na razie nie będe podejnował żadnych modyfikacji.Od czasu do czasu zerkne na kolumny i będe skłaniał się w ich stonę, choć nie ukrywam , że jak nadarzy się okazja kupienia dobrego suba w ekstremalnie niskiej cenie to kupię go natychmiast.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...