Skocz do zawartości

Amplituner Yamaha R-N500


alicjag3

Recommended Posts

Witajcie,

szukam jakiegoś sprzętu do ceny 2200zł. Pomyślałam o tej Yamasze bo ważne jest dla mnie to, że ma funkcje sieciowe - mogę sobie słuchać muzyki z iphone'a np.
Potrzebuję sprzętu do salonu połączonego z kuchnią, wielkość ok 40 mkw. Jeśli chodzi o muzykę i filmy to wychodzi tak 50/50 ale jakość dźwięku liczy się dla mnie naprawdę w muzyce.

Posiadam kolumny podłogowe Jamo 350 + ew. drugi zestaw (nie pamiętam jaki) i tam mam 2 kolumny, dwa głośniki tylne + sobwoofer + taki płaski głośnik na przód. Obydwa zestawy można wykorzystać ale należy też dodać, że obydwa mają ok 12 - 15 lat.
Do tego mam TV Samsung PS 64 (plasma) + gramofon + apple tv (który poza przekazem obrazu do samem muzyki okazałby się pewnie niepotrzebny)


No i teraz kilka pytań:

1. czy ten amplituner to będzie dobry wybór za te pieniądze?
2. ile głośników on obsłuży, czy jest to sprzęt stereo czy można pod niego podpiąć np. 5 głośników i uzyskać dźwięk przestrzenny?
3. czy ma wejścia cyfrowe?
4. czy muzyka słuchana przez sieć będzie wyraźnie gorsza np. po podłączeniu telefonu kablem usb?
5. aktualnie posiadam wzmiacniacz Technics SU-810, czy ten sprzęt będzie grał lepiej (w tej chwili dźwięk jest płaski)
6. czy gdybym z przodu chciała zostawić kolumny jamo to mogę sobie podpiąć resztę np. z tego drugiego, całkiem inne zestawu czy nie powinno się tak robić?

Proszę o przybliżenie sprawy bo muszę szybko podjąć decyzję a jestem ZIELOOONA.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
amplituner Yamaha R-N500 to urządzenie typowo stereofoniczne, tak więc nie masz moźliwości podpięcia kolumn efektowych i głośnika centralnego. Wspomniałeś jednak, że przede wszystkim zaleźy Ci odsłuchu muzyki, tak więc moim zdaniem to rozwiazanie optymalne. Ewentualnie alternatywa jest podobnie wyposażony amplituner sieciowy Onkyo TX-8050 (http://q21.pl/onkyo-tx-8050.html).
Obydwa urządzenia pozwalają na podpiecie urządzeń cyfrowych, wykorzystując wbudowany przetwornik cyfrowo/analogowy. Jakość dźwięku muzyki odsłuchiwanie przez sieć będzie zależała przede wszystkim od jakości, tzw. bitrate.
Jeśli masz taka możliwość, serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
jeśli zależy Ci na możliwie najlepszej jakości dźwięku stereo, wybór amplitunera Yamaha R-N500 jest jak najbardziej optymalny. Oczywiście mozna na poczatku podłączyć kolumny Jamo 350, które prawidłowo nagłośną salon, natomiat w przyszłości wartoby było rozejrzeć się za czymś lepszym.
Teraz kwestia odpowiedzi na pytania:
1. R-N500 biorąc pod uwagę wymagania funkcjonalne jest dobrym wyborem
2. jest to klasyczny amplituner 2-kabałowy, czyli należy stworzyć konfigurację z tylko dwoma kolumnami
3. tak, ma wejścia cyfrowe
4. jakość dźwięku zależy przede wszystkim od formatu zapisu i kompresji, tak więc w przypadku plików muzycznych zapisanych w wysokiej jakości, dźwięku będzie dobry z dowolnego źródła
5. R-N500 powinien zagrać wyraźnie lepiej od SU-810, jednak płaskość dźwięku może bardziej być uzależniona od akustyki pomieszczenia oraz kolumn
6. nie można tak zrobić.

Jeśli jest taka możliwość, serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań. W przypadku pytań służę pomocą.

Cytat

Witajcie,

szukam jakiegoś sprzętu do ceny 2200zł. Pomyślałam o tej Yamasze bo ważne jest dla mnie to, że ma funkcje sieciowe - mogę sobie słuchać muzyki z iphone'a np.
Potrzebuję sprzętu do salonu połączonego z kuchnią, wielkość ok 40 mkw. Jeśli chodzi o muzykę i filmy to wychodzi tak 50/50 ale jakość dźwięku liczy się dla mnie naprawdę w muzyce.

Posiadam kolumny podłogowe Jamo 350 + ew. drugi zestaw (nie pamiętam jaki) i tam mam 2 kolumny, dwa głośniki tylne + sobwoofer + taki płaski głośnik na przód. Obydwa zestawy można wykorzystać ale należy też dodać, że obydwa mają ok 12 - 15 lat.
Do tego mam TV Samsung PS 64 (plasma) + gramofon + apple tv (który poza przekazem obrazu do samem muzyki okazałby się pewnie niepotrzebny)


No i teraz kilka pytań:

1. czy ten amplituner to będzie dobry wybór za te pieniądze?
2. ile głośników on obsłuży, czy jest to sprzęt stereo czy można pod niego podpiąć np. 5 głośników i uzyskać dźwięk przestrzenny?
3. czy ma wejścia cyfrowe?
4. czy muzyka słuchana przez sieć będzie wyraźnie gorsza np. po podłączeniu telefonu kablem usb?
5. aktualnie posiadam wzmiacniacz Technics SU-810, czy ten sprzęt będzie grał lepiej (w tej chwili dźwięk jest płaski)
6. czy gdybym z przodu chciała zostawić kolumny jamo to mogę sobie podpiąć resztę np. z tego drugiego, całkiem inne zestawu czy nie powinno się tak robić?

Proszę o przybliżenie sprawy bo muszę szybko podjąć decyzję a jestem ZIELOOONA.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...