Skocz do zawartości

Cambridge Audio A500 + P500


pablo-8511

Recommended Posts

Witam,

Na chwilę obecną posiadam wzmacniacz zintegrowany Cambridge Audio A500. Na sieci znalazłem ofertę kupna końcówki mocy do niego, czyli modelu P500. Do tegoż modelu dedykowany jest jednak przedwzmacniacz CA C500. Mam następujące pytanie. Czy mój obecny wzmacniacz ma taką samą końcówkę mocy co model P500? Dodam że A500 ma wyjście pre-out.

Pozdrawiam

Paweł
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz miał 2 wzmocnienia:) Do bi-ampingu poziomego jak znalazł.
Nie mam pojęcia czy zastosowano te same końcówki mocy w integrze czy końcówce. Kiedyś użytkowałem CA C-500 + P-500. Mogę powiedzieć tyle, że to zestawienie gra dynamiczniej i ogólnie nieco ?lepiej" od samego A-500. Ale to prawdopodobnie jest za sprawą LEPSZEGO przedwzmacniacza, który w integrze zapewne jest nieco gorszy...

Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Będziesz miał 2 wzmocnienia:) Do bi-ampingu poziomego jak znalazł.
Nie mam pojęcia czy zastosowano te same końcówki mocy w integrze czy końcówce. Kiedyś użytkowałem CA C-500 + P-500. Mogę powiedzieć tyle, że to zestawienie gra dynamiczniej i ogólnie nieco ?lepiej" od samego A-500. Ale to prawdopodobnie jest za sprawą LEPSZEGO przedwzmacniacza, który w integrze zapewne jest nieco gorszy...

Pozdrawiam!


Końcówki mają tę samą moc jednak. Sprawa nie jest jednak tak oczywista. Zostać przy tej integrze, czy skusić się na P500?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Końcówki mają tę samą moc jednak. Sprawa nie jest jednak tak oczywista. Zostać przy tej integrze, czy skusić się na P500?



Tak też przypuszczałem:) Czyli za "lepsze" granie P-500 w stosunku do A-500 - odpowiada preamp.
Do czego potrzebujesz w sumie 4 kanałów wzmocnienia?


Monitor Audio BX6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Cytat

Końcówki mają tę samą moc jednak. Sprawa nie jest jednak tak oczywista. Zostać przy tej integrze, czy skusić się na P500?



Tak też przypuszczałem:) Czyli za "lepsze" granie P-500 w stosunku do A-500 - odpowiada preamp.
Do czego potrzebujesz w sumie 4 kanałów wzmocnienia?


Monitor Audio BX6



Zrobiłbym tak...
Kupić P-500, podpiąć do A-500 (porównać sobie jak gra sama końcówka z pre z A-500, zrobić bi-amping itp.), jednocześnie szukając C-500 lub innego zewnętrznego przedwzmacniacza. Te w integrach z reguły są słabsze, mniej wysublimowane. Po zakupie dedykowanego (lub innego) preampa zdecydowałbym, co z A-500.

Pozdr
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stwierdziłem, że ładowanie się dalej CA i jego końcówki mocy nie ma sensu. Kolega przyjechał na odsłuchy z Nad'em 320BEE i kopara mi opadła. Niestety charakterystyka jego bardziej mi odpowiada. Nie lubię krzykliwych wysokich. Na chwilę obecną muszę "zimować" z moim staruszkiem Nad 705. CA A500 wylądował w pudle.

Pozdrawiam

Paweł
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Stwierdziłem, że ładowanie się dalej CA i jego końcówki mocy nie ma sensu. Kolega przyjechał na odsłuchy z Nad'em 320BEE i kopara mi opadła. Niestety charakterystyka jego bardziej mi odpowiada. Nie lubię krzykliwych wysokich. Na chwilę obecną muszę "zimować" z moim staruszkiem Nad 705. CA A500 wylądował w pudle.

Pozdrawiam

Paweł



Wszystko zależy od tego, co z czym połączysz...

O ile pamiętam, wysokie w zestawie C 500+P 500 z kolumnami Infinity Kappa 8,2i nie były krzykliwe (a wstęgi jako wysokie tony ze źle dobranym, za "jasnym" wzmacniaczem - potrafią "trzeszczeć"). Często i gęsto słucham u brata zestawu: CA A 500 z Avance Omega 503 i nic podobnego nie stwierdzam. A ucho mam wyczulone na nadmiar wysokich - u mnie w tym zakresie jest bardzo łagodnie i miękko.

Co do Nada. Od kiedy usłyszałem, lata temu wzmacniacz C-370 z Avance Omega 503 (właśnie kupowaliśmy skrzynki z bratem), to mi wystarczy na lata... Już nigdy po te wzmacniacze nie sięgnę (oczywiście nie znam nowych NAD-ów - mogą grać inaczej). Porażka! i to w sumie z bardzo prostymi i łatwymi kolumnami. CA A 500 z tymi kolumienkami bije go pod każdym względem.
Także widzisz - opinie są zgoła odmienne.

Dlatego też, coraz mniej sensowne wydaje się "produkowanie" się i doradzanie na jakimkolwiek forum. Ludzie są tak różni, różnych rzeczy szukają i pragną uzyskać. Często dzieli nas pokolenie i więcej różnicy, postrzeganie dźwięku, rodzaj muzyki itd, itp... Pamiętam, jakieś 30 lat temu diametralnie inne rzeczy były słuchane, a dźwięk? Pożal się Boże:( A wówczas wydawał się super...
Co dla jednego jest super i dobre, na innym nie robi żadnego wrażenia.

Powodzenia!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

CA A500 pozostaje pod moim dachem. Niestety Nad 705 coraz bardziej odmawia już posłuszeństwa, a sporo rzeczy miał już wymienionych.. CA będzie miał zrobiony kompletny recap na elektrolitach Panasonic FC series. Troszkę go odmłodzę icon_smile.gif Dopiszę tylko że gra to z odtwarzaczem CA CD5 V1, a za podłączenie służy interconnect Chord Company Calypso. Za źródło dzwięku z kompa służy z kolei Titanium HD podłączony przez zwykłe budżetowe Chordy. Głośniki jak już wspomniałem wcześniej to Monitory BX6. Czy coś jeszcze mogę zrobić by "ocieplić" i lekko polepszyć dźwięk? Chyba już raczej nie icon_smile.gif

Pozdrawiam

Paweł
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...