Skocz do zawartości

Denon AVR -X1000 wybór głośników


baggins

Recommended Posts

Witam szanownych forumowiczów!

Postanowiłem zakupić sprzęt...najpierw amplituner z głośnikami a (trochę) potem jeszcze BR..
sprzęt będzie stał w pokoju dziennym z aneksem kuch . o pow ok 35 m2,
wymyśliłem, że kupię Denona X-1000 z głośnikami a potem BR 1713
ma to być sprzęcik do kina domowego 3D i przy okazji do muzyki...
udałem się do MM aby posłuchać jak sprzęt gra

posłuchałem zestawu z Eltaxem Experience 5.0 (za 2.499) - no powiem, ze jak na moje ucho laika a nie konesera to słabo oj słabo... głośno i bez jakości..
potem posłuchałem Wharfedale Vardus 300HCP (2.799) - no trochę lepiej ale jakoś szału nie było...no jak na moje kiepskie ucho laika.
i potem posłuchałem Dali Lektor 6/1 LCR (4.999) oj tu to mi się już spodobało - tu moje ucho poczuło jakość tak przynajmniej mi sie wydaje...

tylko tanio nie jest - jak na to co sobie planowałem... ale może taniej się nie da aby było dobrze...a półśrodki to wiadomo jak potem wychodzą...

widziałem również zestawy AVR X-1000 z następującymi głośnikami
Eltax Monaco- 2.999zł
Wharfedale Obsidian 600 HCP - 3.999zł
Boston Acoustics CS 260/23/225 MK II - 3.499zł

I TU POJAWIA SIĘ MOJA PROŚBA O PORADĘ - NA JAKIE GŁOŚNIKI SIĘ DECYDOWAĆ? - JAKIE MACIE FACHOWE RADY? CO BĘDZIE OPTYMALNYM WYBOREM DO TEGO AMPLITUNERA? JAK TRZEBA BĘDZIE TO WYDAM TE 4.999 ALE BĘDZIE BOLAŁO ( A NA PIENIĄDZACH NIE ŚPIĘ) A KAŻDE 500 CZY 1000 MNIEJ TO BĘDZIE COŚ....LICZĘ NA WASZE DOŚWIADCZENIA I WASZĄ WIEDZĘ....

TO MOJE PIERWSZE KROKI W ŚWIECIE SPRZĘTU KD... i niech dźwięk będzie z Wami!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
aby mieć moźliwość zaproponowania konkretnego rozwiązania, potrzeba trochę więcej informacji. Przede wszystkim jakie będzie wykorzystanie sprzętu (filmy, koncerty, gry, muzyka), jakie gatunki muzyczne zazwyczaj słuchasz, jakie preferujesz brzmienie.
Czekam na szczegóły.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postaram sie odpowiedzieć

to ma być jedyny sprzęt w tym pomieszczeniu, do tej pory stał tam odtwarzacz DVD i stara dobra wieża technicsa - odtwarzacz podłączony do TV a wieża to muzyka i radio... częściej jednak muzyka (CD)... myślę ze kupiony sprzęt to będzie 70% -TV a 30 muzyka( radio, mp3 itd).

Jakie brzmienie? (w muzyce) hm... nie słucham metalu i tego typu (pewnie pięknych ) brzmień... słucham dużo polskiego Rocka...polskich bardów, muzyki klasycznej, filmowej... jak kino to raczej nie kino akcji ale np. Cinema Paradiso, Tolkien...

no i przyznam, się szczerze, że jetem trochę małym snobem ... ważne jest dla mnie jak zestaw będzie grał.... ale też ważne jak będzie się prezentował... jak kupowałem laptopa to to co było w środku było dla mnie bardzo ważne, i wtedy jak wybrałem już modele mi odpowiadające o prawie identycznych parametrach - to niestety musiałem wybrać ten droższy - bo jego wygląd najbardziej mi odpowiadał - i nie robię tego dla sąsiadów czy gości ale dla własnej radości z tego co kupiłem....czyli zależy mi aby to sprawiało mi radość brzmieniem, dźwiękiem, ale też wyglądem..

mam nadzieję ze trochę rozjaśniłem temat....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje za podpowiedź - oczywiście do tego denona to się nie upieram - analizowałem sam rózne info w necie, brałem pod uwagę różne firmy i padło na zestaw Denona AVR x-1000 + BR 1713 (oba elementy po ok 1500 za szt. ) wydaje mi sie ze ten zestaw miałby dobrze sprawdzić sie zarówno w KD jak i w muzyce... choć wiem że "klu sprawy" to dobre głośniki a nie sprzęt (to już wiem z tego forum)...trzymać sie sztywno tego denona zatem nie zamierzam ale chciałbym kupić taki amplituner aby potem dokupić do niego fajny napęd BR.

Rozważałem wcześniej Harmana AVR 15m + BDT 30 = komplet za 2200 czyli nieźle, rozpatrywałem również Pionera BDP-LX55 (1.500zł) i VSX-S500 (1.700) czyli cenowo prawie tak samo jak "mój" Denon....

ten wskazany harman AVR 161 (jak dla mnie wygląda bardzo fajnie) - chętnie posłuchałbym za i przeciw dlaczego zmienić wybranego Denona na Harmana...co ew. zyskam, co ew. stracę....

zaproponowane głośniki są - na moje oko laika bardzo fajne- tylko cena... wiem że jakość kosztuje ...ale święty spokój w domu też jest cenny..a tej ceny nie dam rady wytłumaczyć w domu... ten amplituner z tym zestawem to prawie 8.000 tyś a jeszcze BR ..oj nie mogę niestetyyyyy pójść tą drogą...

ale dalej jestem otwarty na wasze propozycje i mądre i ciekawe rady......
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sam zauważyłeś najlepiej posłuchać, Harman gra cieplej z lepszym dołem, kolumny możesz kupowac etapami, tak jak mój kolega, najpierw fronty, później tyły i żona się nie domyśliła, a może sie domyśliła tylko przymknęła oko icon_smile.gif Jak nie to są też niższe serie i inni producenci.
Nie upieram się też przy blu do kompletu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
moim zdaniem optymalnym wyborem dla Ciebie będzie Denon, jednak namawiałbym na model wyższy AVR-X2000 (masz duże pomieszczenie, zestaw potrzebuje trochę mocy, żeby prawidłowo napełnić dźwiękiem taką kubaturę). Alternatywą jest Harman Kardon AVR161 lub AVR-171.
Jeśli muzyka nie jest najwaźniejszą sprawą, bardziej stawiamy na kino domowe, proponowałbym kolumny Wharfedale Diamond 10.7/10.1/10.cc. Będzie moc, dynamika.
Jeśli natomiast większy nacisk kładziesz za muzykę, proponuję zwrócić uwagę na zupełnie inne zestawy. Swietnie sprawdziłyby się kolumny Monitor Audio MR6, Dali Zensor 7, QAcoustics QA2050i czy Tannoy Mercury serii Vi. Są to trochę drższe rozwiązania, jednak dające znacznie więcej przyjemności z odsłuchów.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...