Skocz do zawartości

JBL CS 680 a Yamaha RX-V361


Math

Recommended Posts

Po pierwsze chciałbym się z wami przywitać , jest to mój pierwszy post ;]. Nie dawno kupiłem sobie 2 głośniki HI-FI .Jednak, tak jak się spodziewałem, zabraknie mi dżwięku Dolby Digital z kina domowego rodziców. Właśnie dziś byłem w Media Markt i znalazłem tam głośniki takie jak podałem w temacie - JBL CS 680. Były one podłączone pod wzmacniacz Harmann Kardon. Jednak ja po przyjściu do domu znalazłem wzmacniacz Yamahy - RX-V361. Chciałbym wiedzieć czy ten zestaw sie zgra. Zdziwiła mnie jedna rzecz , a mianowicie na Allegro te kolumny kosztują w granicach 1800zł, w Media Markcie ich cena wynosiła bodajże 1299zł. Mam prawdopodobnie jeszcze jeden wybór. Mogę odkupić od rodziców kino domowe Philips LX9000r w jakiejś niedużej cenie jak na ten model. Może są tez jakieś inne zestawy godne uwagi ? Nie mam zbyt wiele środków do wydania. Chciałbym dobry zestaw za małą kasę. Mój pokój ma ok. 12,39 m^2 (dość nietypowy, wymiary 5,90m*2,10m). Pozdrawiam icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma powodu aby JBL nie zagrały z Yamahą.Z tymi cenami jest tak że czasem jest taniej w Media Markt.Ale to może być tylko wyjątek od reguły która mówi że sklepach internetowych jest taniej ,sporo taniej.Nie podałeś ile chcesz wydać.Rozwiązaniem tanim jest kompletne kino z głośnikami choć wiadomo że są wtedy obudowy plastikowe.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wyszło to będe miał do wydania ok. 1800 zł , ale to nie jest do końca wiadome. Rodzice któregoś razu mówili mi, że mogą mi odsprzedać Philipsa LX9000r za ok. 1500 zł , ale nie wiem do końca czy jest to dobry wybór. Pozdrawiam icon_wink.gif

P.S. Głośniki przednie i głośnik centralny mogą być większe i zarazem drewniane , gorzej jest z tyłem który będzie stał niedaleko komputera, prawdopodobnie będa na jakiejś półce ściennej bądź będą przyczepione bezpośrednio na ścianę, najlepiej , żeby były wąskie, inne parametry będą musiały spełnić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Math
Ten zestaw Philipsa od rodziców może Ci ciekawie zagrać (wstęgi oraz subwoofery w kolumnach frontowych) a przede wszystkim masz dużą szansę na prawidłowe rozmiesczenie kolumn (no i sie zmieszczą tam, gdzie powinny).

Zestawu z Quadralem 500 słuchałem, nie jest zły. Natomiast co do STXa - firma robi podstawowe modele kolumn, tanie ale tak sobie grające. Nie znam konkretnie tego zestawu więcc tylko sugeruję ostrożne podejście do tematu STX i ich odsłuch (bo można wpisać w opisie parametrów kolumn jakieść nieziemskie wielkości - a tak naprawdę będzie tragicznie).

Jeszcze co do cen w sklepach typu MMarkt czy Saturn: mają często w weekendy różnego rodzaju promocje czy wyprzedaże. I chociaż często nie są to jakiej rewelacje sprzętowe czy cenowe, to jednak czasami trafia się coś ciekawego (jak JBL CS 680).

Skoro masz 1800zł na kino domowe, to cudów nie będzie icon_confused.gif
Czy tak jak Philips rodziców może to być sprzęt używany? I czy w tej kwocie ma się też zmieścić DVD, czy tylko amplituner + kolumny?
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki icon_wink.gif
Najlepiej , żeby sprzęt był nowy, ale przy tej cenie z nowymi rzeczami to tak jak powiedziałeś : nie będzie cudów.
Chcę kupić zestaw amplituner + kolumny, bez DVD. Rzeczywiście, kolumny Philipsa weszłyby, musiałbym tylko od tylnich głośników dokupywane podstawki odłączyć ;] Quadrale też są raczej godne uwagi, będe musiał nad tym pomyśleć. Może jeszcze w tej cenie znajdę jakiś niezły sprzęt ;] Z Philipsem miałbym pewnie tylko 1 problem: prawdopodobnie musiałbym czekać aż rodzice kupią nowe kd (na pewno niezbyt długo).
Pozdrawiam icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to na tył może wejść z jednej strony zwykły monitor, z drugim jest ciężej. Na razie mógłby mieć 11 cm szerokości i 32 cm wysokości. Mam też inne rozwiązanie: mogę zawiesić go pod samym sufitem, wtedy mogłby mieć nawet 2 m szerokosci, ale 22 cm wysokości.
Pozdrawiam icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szerokość 11 cm to będzie duży problem - może faktycznie poważniej przymierzyć się do tyłów podwieszonych pod sufitem i skierowanych skosem w dół?
Tylko z kolei 22 cm wysoskości - też ciężko icon_confused.gif
Ja bym chyba zaryzykował pod sufitem ustawienie kolumny na boku, bo jest spory wybór kolumn o wymiarach w okolicy 20cm na 30 cm...
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Math
Tak, zawiesić skosem w dół.
Obecnie Yamaha 361 ma niezłą cenę , bo za 600zł kupisz nową i właściwie wśród firmowego, nowego aprzętu to w tej cenie nie widzę alternatywy. Jednym słowem - taniej się nie da icon_rolleyes.gif
Tym niemniej, jest to najniższy model w ofercie Yamahy i zawiera jakieś kompromisy...
A podobny model w ofercie Pioneera VSX-417 będzie zapewne o min. 150zł droższy, a jakość porównywalna.
Z używek (wiem, że chcesz nowy - daje tylko jako porównanie) masz w rozsądnej cenie ONKYO SR-501 (model wyższej klasy niż 361)
http://www.allegro.pl/item324830692_loomba...1e_wroclaw.html

Jeszcze można wziąć pod uwagę niedrogi set Magnata: 990 + centralny 210 + satelity 110, tutaj trwa aukcja na Allegro
http://www.allegro.pl/item322492414_magnat...aw_srebrny.html
satelity 110: wymiary gł. surround145 x 235 x 200 mm (głośnik 110mm)
a nowe sety są do kupienia za ok.900zł

Chociaż lepszym wyjściem byłyby większe satelity model 220, (na głośniku 170mm)
http://www.allegro.pl/item321951326_magnat...0_w_wisnia.html
ale ich wymiary (W x H x D): 210x355x280 mm są chyba trochę za duże dla Ciebie icon_sad.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod te zawieszenie skosem w dół trzeba jakiś stelażyk ? Z amplitunerem prawdopodobnie zostane przy RX-V361, możliwe , że będe miał go za tanszą cenę. Te kolumny Magnata grałyby lepiej od Quadralów ? Bardzo ładnie się prezentują ;] Szkoda mi tylko tych monitorów-220 Może wykombinuję coś innego z tymi monitorkami, nie będą wisiały na końcu pokoju tylko 40 cm bliżej a będą zawieszone od bocznej ścianki.Lecz teraz jest problem z 2 monitorem , bo jest tam karnisz ;/ Będę musiał poszukać jakiegoś innego rozwiązania.
Pozdrawiam icon_wink.gif

P.S. Jeden głośnik wejdzie ok, na drugi jest mało miejsca , bo mam tam drzwi na balkon i gdy monitor będzie skośnie pod sufitem nie wiem czy nie będą zaczepiały o niego drzwi ;/.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnaty są trochę tańsze od Quintasów 500, trudno odpowiedzieć które z nich grają lepiej - trzeba posłuchać obu icon_cool.gif
Musisz to sprawdzić pod konkretnym amplitunerem na muzyce, jakiej słuchasz...

Przy podwieszaniu do sufitu po skosie - musisz mieć jakiś uchwyt czy stelaż. Niestety nie mam gotowych propozycji - ten temat mnie nie interesował.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przednie kolumny to będą prawdopodobnie Jamo Classic 8, polecił mi je RoRo, wielkie dzięki ;].Nie wiem tylko czy impendancja tych kolumn będzie pasowała do tego amplitunera. Chciałbym dokupić do tego jakiś central i monitory tylnie, najlepiej w jednym zestawie i do 350 zł. Jeszcze jedno: chciałbym to też podłączyć do kompa, czyli kabel jack 3,5 - 2x RCA, 10 m. Najlepiej kabel tani, ale żeby mi zaraz nie przerywał tak jak poprzednie. Myslałem o Prolinku : http://www.allegro.pl/item324110195_podlac...ve_10m_068.html
Jeśli chciałbym to podłączyć do PCta pod karte 5.1 to potrzebne mi będą 3 kable czy standardowo 1?
Pozdrawiam icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...