Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
matti7788

Technics SA-EX310 & ALTUSY 110 - problem z dźwiękiem

Witam. Jestem nowy na forum więc nie wiem czy w dobrym dziale piszę. icon_wink.gif
I moj problem wyglada mniej wiecej tak jak w temacie. od pewnego czasu muzyka jest stłumiona... a ja nie wiem co może być powodem tego ? może miał ktoś już taki przypadek ?

Osłuchałeś kolumny, czy tubka wysokotonowa gra, może spalona, może pokrętło tej sekcji masz w innym położeniu minus ?

tubka gra, pokrętła ustawione dobrze.
a może to być spowodowane np tym że wejścia z tyłu wzmacniacza głośnikowe są wyrobione ??

Wtedy by przerywało, trzaskało itd, ale nie zmieniałby barwy dźwięku.
Może głośniki pracują w przeciw fazie, sprawdź czy kabelek z wyjścia głośnikowego wzmacniacza czerwonego plus idzie do czerwonego plusa kolumny itd z druga kolumną. Może też coś ze zwrotnicą w kolumnie, po jakimś głośniejszym odsłuchu, coś padło w środku.

jacek75, kabelki są dobrze podpięte icon_smile.gif
a da sie sprawdzić jakoś czy te zwrotnice padły ? czy trzeba po prostu mieć drugie, dobre ?

A może po prostu stajesz się bardziej wymagającym słuchaczem i to co oferują Ci Altusy, już nie wystarcza. Jeżeli chodzi o mnie, to gwarantuję, że po przejściu na lepszy zestaw odnotujesz kolosalną poprawę brzmienia. Polecam.
Oczywiście nie namawiam na siłę, bo nie w takiej sprawie się tutaj pojawiłeś. Ale myślę, że wspomnieć o tym nie zaszkodzi.

Pozdrawiam.

nie, nie chce zmieniać Altusów:)
mam je dopiero drugi rok, a w zeszłym były wymieniane membrany. Ale narazie Altusy w zupełności mi wystarczają, nie jestem zbyt wymagający. icon_smile.gif

Pożycz jak możesz od kogoś jakiś inny wzmacniacz ( lub większą mocniejszą mini wieżę ) i podepnij altusy, dowiesz się czy to wina kolumn ( chyba tak ), czy Twój wzmacniacz tak dziwnie niedomaga .

A nie słuchałeś na włączonym loudnesie, który teraz może jest wyłączony. Jeszcze sprawdź, czy jak kręcisz wysokimi i niskimi, to słychać zmianę w barwie.
Ostatecznie najlepiej byłoby faktycznie podpiąć kolumny pod inny wzmacniacz i upewnić się, czy z nim zagrają podobnie. Jeśli tak, będziesz miał chociaż pewność, że to kolumny.

już mam icon_smile.gif
zwrotnice są okej. icon_smile.gif
jak się okazało był wciśnięty przycisk "off/on" który znajduję się zaraz przy przycisku "pro logic". icon_smile.gif
także temat zamknięty icon_smile.gif
dzięki za pomoc !

pozdrawiam.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0