Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Blixten

B&W czy DALI ??

Recommended Posts

Witam szanownych smakoszy dobrego dźwięku i obrazu icon_smile.gif

To mój pierwszy post na forum i prośba o pomoc w wyborze głośników do kina domowego 5.1

Pokój o powierzchni około 26 m2, wymiary ścian: ok. 6m x 4m.D
Telewizor umieszczony będzie mniej więcej na środku dłuższej ściany, kanapa naprzeciw.
Obecnie posiadam amplituner Yamaha RXA 1010, głośniki.... hmmm.... właśnie przyszedł czas żeby w coś zainwestować icon_wink.gif

Marzy mi się salon, w którym mógłbym umieścić satelity za kanapą tworząc kąt 120 stopni od linii telewizor/głośnik centralny- słuchacz, ale niestety skończy się na ustawieniu
po obu stronach kanapy i pod kątem nie większym niż 90 stopni od osi.
Z tego względu, że satelity będą zawieszone bokiem na ścianie i z odsłoniętym tyłem, nie szukam dużych satelitów o sześciennych kształtach, ale raczej mniejszych głośników, które nie tylko grają ale też wyglądają...
W moich poszukiwaniach biorąc pod uwagę najpierw to ostatnie (choć to zawsze kwestia gustu), proszę Was o opinie co wybrać: DALI FAZON 3 czy BOWERS&WILKINS MT60 ??

Za wszelkie opinie z góry dziękuję - gdybyście mieli inne propozycje niż moje dwie, będę również wdzięczny icon_smile.gif

B&W to kolumny bardziej kinowe, natomiast Dali Fazon to zestaw, który świetnie sprawdzi się takźe w muzyce, oczywiście projekcje filmowe także będą efektowne. Jest to przede wszystkim kwestia zestrojenia, Dali w tego typu konstrukcjach wyróźnia się bardzo dobrym środkiem pasma.

Cytat

Witam szanownych smakoszy dobrego dźwięku i obrazu icon_smile.gif

To mój pierwszy post na forum i prośba o pomoc w wyborze głośników do kina domowego 5.1

Pokój o powierzchni około 26 m2, wymiary ścian: ok. 6m x 4m.D
Telewizor umieszczony będzie mniej więcej na środku dłuższej ściany, kanapa naprzeciw.
Obecnie posiadam amplituner Yamaha RXA 1010, głośniki.... hmmm.... właśnie przyszedł czas żeby w coś zainwestować icon_wink.gif

Marzy mi się salon, w którym mógłbym umieścić satelity za kanapą tworząc kąt 120 stopni od linii telewizor/głośnik centralny- słuchacz, ale niestety skończy się na ustawieniu
po obu stronach kanapy i pod kątem nie większym niż 90 stopni od osi.
Z tego względu, że satelity będą zawieszone bokiem na ścianie i z odsłoniętym tyłem, nie szukam dużych satelitów o sześciennych kształtach, ale raczej mniejszych głośników, które nie tylko grają ale też wyglądają...
W moich poszukiwaniach biorąc pod uwagę najpierw to ostatnie (choć to zawsze kwestia gustu), proszę Was o opinie co wybrać: DALI FAZON 3 czy BOWERS&WILKINS MT60 ??

Za wszelkie opinie z góry dziękuję - gdybyście mieli inne propozycje niż moje dwie, będę również wdzięczny icon_smile.gif

Q21 - dziękuję za Twoją opinię icon_smile.gif
Zapomniałem od razu wspomnieć, że do stereo planuję jednak coś większego, więc satelitów nie musi być wcale 5 sztuk. Najważniejsze żeby dźwięk nie był jak z puszki lub kartonu od butów.
Czy satelity Fazon też można kupić na sztuki ?

Oczywiście Dali Fazon można kupić "na sztuki". Jest głośnik Fazon Sat, Fazon Mikro oraz Fazon F5.

Cytat

Q21 - dziękuję za Twoją opinię icon_smile.gif
Zapomniałem od razu wspomnieć, że do stereo planuję jednak coś większego, więc satelitów nie musi być wcale 5 sztuk. Najważniejsze żeby dźwięk nie był jak z puszki lub kartonu od butów.
Czy satelity Fazon też można kupić na sztuki ?

Na razie mamy jedną pozytywną opinię o Dali, ktoś się wypowie o B&W ??

Gdzie znaleźć sklep, w którym można posłuchać obu marek ? W Trójmieście takiego nie ma ... icon_sad.gif

Witam, nigdy nie obcowałem z serią: Fazon, ale mam spore doświadczenie z Dali i z Yamahą - to świetna i godna polecenia ,,para" icon_biggrin.gif

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować