Skocz do zawartości

Kino domowe zbudowane na małych głośnikach


topik21

Recommended Posts

Witam

Proszę o poradę w sprawie złożenia kina, muszę złożyć je w ten sposób by za fronty pracowały kolumny podstawkowe typu JBL ES30, JAmo S604 lub podobne. Amplituner to najprawdopodobniej Yamaha 661.

Teraz pytanie na jakie kolumny najlepiej zagrają pod tym ampli, myslałem nad zestawe Jamo S604, S602 i jakims centralnym lub JBL ES30, ES20 i centralnym.

Może doradzicie coś innego.

Pokój to prostokąt o wymiarach 4x5m, film-tv/muzyka 60%/40%, budżet ograniczony przez dyrektora finansowego - czytaj moja szanowna małżonka - ograniczony ok. 2500zł, oczywiście kolumny mogę dokupowac sukcesywnie.

Pozdr.

Radek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jeśli idziesz w małe podstawkowce to kup trzecią taką kolumnę jako centralny, będzie tysiąc razy lepsza.


Nie zgadzam się. Chyba, że będzie pracować w pionie, co nie jest zbyt wygodne ani estetyczne. Kolumny centralne dedykowane mają konstrukcję symetryczną. Poza tym służą do przenoszenia gł. dialogów, przez co charakteryzują się inna charakterystyką niż kolumny efektowe. Taki jest sens ich stosowania.

Przy monitorach w małym ponieszczeniu często natomiast rezygnuje się z głośnika centralnego, przekazując jego funkcję frontowym monitorom. Osobiście jestem jednak zwolennikiem takiego rozwiązania tylko w przypadku, gdy więcej czasu spędzamy na słuchaniu muzyki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc krótko mowiąc do Yamahy 661 ok będą Jamo, mam jeszcze pytanie odnośnie nowej serii Jamo 405, cenowo kształtuje się podobnie, parametry też zbliżone, może ktoś już ich słuchał?

Jeżeli chodzi o głośnik centrlany to chyba z niego nie zrezygnuje, pytanie tylko czy umieścić go pod TV czy nad.

Jeszcze jedno pytanie czy te Jamo S604 lepiej powieść czy postawić.

Dzięki za uwagi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jeżeli chodzi o głośnik centrlany to chyba z niego nie zrezygnuje, pytanie tylko czy umieścić go pod TV czy nad.


I słuszna koncepcja. Gdzie ma być jego miejsce jest praktycznie obojętne, jednak zaleca się by znajdował się mniej więcej na wysokości głośnika średniotonowego w kolumnach frontowych. Jak swoje podstawkowe fronty będą ok 50cm nad podłogą to centralny umieścisz pod telewizorem. Kiedy podstawki postawisz wyżej na regale, szafkach to centralny postawisz nad telewizorem. Prosta zasada.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...