Skocz do zawartości

wymiana amplitunera z yamahy na onkyo


kolin kolin

Recommended Posts

Po wymianie różnica będzie ogromna. To zupełnie inna klasa urządzenia, poza znacznie większą mocą, co przedłoży się na lepszą kontrolę, szybkość, dynamikę, uzyskasz znacznie lepsze brzmienie. Jedynie może trochę charakterystyka brzmieniowa przesunąć się na wysokie tony, analityczność.
Tak jak napisałem powyżej różnica będzie słyszalna wyraźnie w stereo, natomiast w kinie domowym będzie to dobra klasa wyżej.

Jeśli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuch, porównania amplitunerów. W przypadku pytań oczywiście służę pomocą.


Cytat

Witam, chciałem się zapytać co myślicie o wymianie amplitunera z Yamaha RXV673 na ONKYO TXNR 828?? Bedzie zauważalna róznica? Opłaca się?
Głosniki podłączonę pod amplituner to będą Monitor audio bx5, pomieszczenie 20m2.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przedziale cenowym amplitunera Onkyo TX-NR828 masz jeszcze bardzo dobry (szczególnie wyróżniający się świetnym stereo) amplituner Marantz SR6008 który też wart jest odsłuchu oraz minimalnie droższy Denon AVR-X4000. Jeśli masz taką możliwość, zapraszam na odsłuchy.


Cytat

"Lepsze brzmienie" o którym pisze Kolega Q21 to zawsze kwestia subiektywna i indywidualna, dlatego porównaj brzmienie ONKYO z odpowiednikiem YAMAHY w tej samej klasie


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam, chciałem się zapytać co myślicie o wymianie amplitunera z Yamaha RXV673 na ONKYO TXNR 828?? Bedzie zauważalna róznica? Opłaca się?
Głosniki podłączonę pod amplituner to będą Monitor audio bx5, pomieszczenie 20m2.


W kinie nic nie usłyszysz. Jak chcesz lepsze stereo to masz dwa rozwiązania, nowa Yamaha z pre out (najtańsza to 773 lub 775), ewentualnie Denon x3000, Marantz 5008. Do tego dokupujesz końcówkę mocy lub najlepiej wzmacniacz - integrę, z wejściem bezpośrednim na końcówkę mocy (wyłączającym przedwzmacniacz tylko pod jedną parą złącz). W ten sposób w stereo będzie grał sam wzmacniacz i to będzie dopiero przeskok icon_wink.gif
Alternatywnie możesz zostać z 673 i do tego dzielnik napięcia (zamiast wyjścia pre out można wtedy użyć wyjść głośnikowych). Ja bym tak chyba zrobił na Twoim miejscu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Cytat

Witam, chciałem się zapytać co myślicie o wymianie amplitunera z Yamaha RXV673 na ONKYO TXNR 828?? Bedzie zauważalna róznica? Opłaca się?
Głosniki podłączonę pod amplituner to będą Monitor audio bx5, pomieszczenie 20m2.



Zauważ, że Onkyo grają raczej z wyraźną górą i dołem , są bardziej dużo dynamiczne i agresywne zarazem.... Pamietaj też o zgraniu wzmacniacza z zestawem kolumn , nie wiem jak grają te MA ale jeśli same grają gorą to już na tej podstawie bym nie polecał wzmaka który też to spotęguje Pozdrawiam icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...