Skocz do zawartości

CD jaki?


loco50

Recommended Posts

Podłączyłem.Hurra icon_smile.gif .Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne.Zwłaszcza porównując z tym co grało u mnie wcześniej.Natomiast kolumny są świerzutkie, prosto z pudełka.Co prawda w tym pudełku spędziły ponad rok, ale od centralnego ogrzewania się nie wygrzały icon_smile.gif - muszą pograć i wtedy powiem jak to brzmi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po podłączeniu systemu i pierwszych delikatnych odsłuchach postanowiłem wkręcić kolce dołączone do moich kolumn. Z tym nie było problemu, kolumna na bok, kolce wkręcone, stawiam na nogi i tu pierwszy zgrzyt- "się kiwają".Byłem pewny, że mam równiuteńką podłogę bo wykonanwca, który wykańczał dom ( i mnie jednocześnie icon_smile.gif ) to perfekcjonista, a tu proszę- niekoniecznie. Więc przeszedłem do fazy wykręcania kolców i poziomowania kolumn. Udało się.Uff. No to faza druga- podkładki.Podkładki Lomic 40 mm,ale dołek na kolec mikro- trafić trudno. Brakowało rąk ( czym innym nie umiałem przesuwać podkładek icon_biggrin.gif ), ale jakoś się udało. Upocony jak po siłowym treningu( pokój na poddaszu, słońce w dach-całe szczęście,że minęły upały 30+), wkurzony, że tak prosta czynność zajęła mi tyle czasu i utoczyła ze mnie kilka litrów potu miałem zasiąść do odsłuchów. Przygotowałem wcześniej kilka płyt testowych,takich moich ulubionych, ale... byłem tak wk... i spocony, że poszedłem pod pysznic a potem oglądałem jakiś głupi film z gatunku zabili go i uciekł dla odstresowania się icon_lol.gif . Tak więc odsłuchy zacznę w weekend i podzielę się z kolegami wrażeniami. Chociaż w weekend może być ciężko bo robię parapetówę i nie wiadomo jak to się potoczy icon_rolleyes.gif .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i posłuchałem sobie trochę.Aha.Nie powiedziałem jakiego zestawu.A więc- wzmacniacz Creek Evolution,CD Arcam 82, kolumny Dali Lektor 6 (wiem,wiem f1angel ma o nich swoje zdanie icon_smile.gif ), kable głośnikowe Melodika MDSC4025 Purple Rain i interkonekt jakiś nędzny Techlink. Wziąłem parę płytek z różnych gatunków, które znam i lubię.Na pierwszy ogień poszedł Andrzej Bachleda "Time Ruines", potem trochę nietypowa płyta (ale moim zdaniem ich najlepsza) Depeche Mode "The Songs of Faith and Devotion" a później troche mocniej The Cult "Rain" i Brygada Kryzys (czarna płyta). I takie pierwsze wnioski słuchacza laika- wszędzie troche wycofane wokale.Najbardziej chyba w Depeche Mode, Gahan śpiewał jakby zza ściany.Ja wiem,że ta płyta ma taka "brudną" urodę, ale jakoś mnie to zaskoczyło. A.Bachleda -klimat starej płyty, wszystkie instrumenty "widziałem", ale w takim małym klubie.Chyba o to chodziło. Najbardziej mięsiście wypadł The Cult.Mocne, wyraźnie granie ale bez podbijania wysokich dźwięków, co słyszałem wcześniej.Szeroko, ładny mocny, ale nie suchy bas, gitary bez zlewania się.Tylko ten wokal jakoś tak z tyłu.Może najmniej ze wszystkich płyt. A Brygada? Jak to Brygada.Fakt , że mam do tej płyty mocno emocjonalny stosunek- muzyka mojej młodości durnej chmurnej icon_smile.gif , niemniej uważam ją za jedną z najlepiej i najciekawiej zrealizowanych polskich płyt. A już jeśli chodzi o lata 80-te to był szok, że tak może brzmiec polski zespół. Takie monumentalne brzmienie z pogłosami zapamiętałem z winyla słuchanego za dzieciaka. Tylko też gdzieś ten wokal Tomka Lipińskiego uciekał. No i nie zdążyłem przesłuchać Kult- "Unplagged", żeby zobaczyć jak wygląda granie na żywo. Co prawda przesłuchałem Depeche Mode "Tour of the Universe" z Barcelony, ale oni na koncertach zawsze brzmią dobrze- czy na tej płycie,czy na "101" czy też na żywo na Narodowym icon_smile.gif .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...