Skocz do zawartości

Problem z lewą kolumną


maggocik

Recommended Posts

Witam,
mam wieże Technics SA-EH50 i problem z lewą kolumną. Dźwięk w niej przerywa, czasem nie działa w ogóle, a czasem jest wszystko ok. Pomaga poruszanie kablem, więc stwierdziłem, że to po prostu wina wadliwego kabla. Wymieniłem je i dalej to samo. Jeżeli podepnę kolumny odwrotnie to dalej jest to samo - problemy są zawsze z tą, która wpięta jest jako "lewa", więc wina nie leży ani po stronie kabla, ani po stronie kolumny. Może mnie ktoś nakierować co to może być i powiedzieć czy jest sens zanosić do naprawy 15-letni sprzęt? Chodzi mi o to, żeby naprawa nie przekroczyła jej wartości.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że jest jakiś problem z zaciskami głośnikowymi w sekcji wzmacniacza albo z kablami tam dochodzącymi. Gorzej jak zaciski są wlutowane bezpośrednio w jakąś płytkę drukowaną.
Trzeba rozkręcić obudowę i popatrzeć. Może puścił jakiś lut? Pamiętaj o wyłączeniu urządzenia z gniazdka sieciowego, by Cię prąd nie poraził.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Podobnie stawiałbym na terminal. Zapewne to zimny lut, który wystarczy przelutować i będzie po problemie. Nie wiem natomiast, czy będziesz sobie to w stanie sam ogarnąć. Jeżeli lubisz szperać w sprzęcie, to możesz spróbować. Jeśli nie jesteś pewien, to proponowałbym dać sprzęt do elektronika. To nie powinno kosztować dużo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...