Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
prev

Gramofon - prawy kanał buczy.

Recommended Posts

Witam!
Niedawno dorwałem gramofon Sony PSJ-10. Niestety, ma on problem z prawym kanałem - nie dość że dźwięk z płyty jest na nim słaby to jeszcze niesamowicie buczy (z lewego kanału wychodzi czysty dźwięk). Wymieniłem samą wtyczkę chinch jednak problem nadal występuje.
Czy przelutowanie całkiem nowego kabla wystarczy żeby pozbyć się tego problemu? Dodam że gramofon jest fabrycznie bez uziemienia (potwierdza to nawet instrukcja).

Cześć.

Stawiałbym tutaj na uszkodzenie połączeń, lub na samą wkładkę. Mój znajomy miał podobny problem jakiś czas temu, po zmianie wkładki problem zniknął.
Oczywiście zanim podejmiesz jakiekolwiek decyzje, sprawdź poprawność połączeń.

Powielę kolegów diagnozy i obstawiałbym przerwę na przewodach. Taki troszkę chłopski sposób - KONIECZNIE po odłączeniu wkładki sprawdź czy na mierniku masz przejście z wtykiem rca.

Jest jeszcze opcja, że wejście phono, gdziekolwiek to podłącza ma niekontaktującą masę. Najlepiej byłoby pod wejście phono podłączyć jakieś cichutkie źródło dzwięku - np. mp3 playera ustawionego na MINIMALNĄ głośność i zobaczyć, czy dalej będzie przydźwięk.

Lub podłączyć inny gramofon, lub podłączyć ten gramofon pod inny wzmacniacz.
Mi się wydaje, że wina jest po stronie drapaka, ale wszystkie opcje są warte sprawdzenia.

a takie głupie pytanie... (ale to chyba na obydwu kanałach by buczało) - masz spęte razem masy gramofonu i masę przedwzmacniacza? - na ogół z tyłu urządzeń jest taka śrubka, albo pin masowy...

Kurcze, a mi się wydawało, że ja z buciorami bezpośrednio wbijam. A tutaj widzę non stop takie sytuacje - wbija ktoś, zadaje pytanie, oczekuje, że ludzie poświęcą swój czas, później ani dziękuję, i ślad po takim zaginie...

Nie pierwszy taki i nie ostatni icon_sad.gif

Ale chociaż MY przy okazji możemy sobie poklikać icon_wink.gif Dla mnie jest to rozwijające, bo czasem w nawet najbardziej banalnym temacie może być sporo rzeczy nowych dla mnie icon_smile.gif

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować