Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Krzysztof W

cambridge sonata ar 30 jakie kolumny dobrać

Recommended Posts

Witam
Właśnie stałem się posiadaczem zestawu cambridge sonata icon_biggrin.gif i potrzebuję pomocy w doborze kolumn. Salon ok 25m2, budżet do 1500zł ( więcej nie wydołam icon_cry.gif ), muzyka jazz, klasyka dobry rock. Lubię jak słyszę wysokie dźwięki, wokal na wierzchu i dynamiczne brzmienie z wyraźnym basem.
Wolałbym kolumny podłogowe. Moc amplitunera 2x40 nie wiem jakie kolumny pociągnie, nie musi głośno grać. Kolumny chyba nowe używki to trochę ryzyko. Myślałę o audio pro avanto fs 2.0 ale budżet lekko nadszarpnięty.

Proszę o poradę i może jakieś propozycje na priv - kryswis@poczta.onet.pl
Z góry dziękuję.

Mam Sonatę z Monitor Audio BR2 w 16 m2. Mi to brzmienie odpowiada, wysokie i niskie o których mówisz są zadowalające. Może z nowych Monitor Audio M4.

Pisząc o "rozsądnej" skuteczności głośników miałem na myśli minimalną wartość, która zapewni możliwość w miarę głośnego grania przy niezbyt dużej mocy Sonaty. Należy też dodać, że większość producentów zawyża w danych katalogowych skuteczność głośników. Rzeczywista bywa o ładnych kilka decybeli mniejsza. Myślę że w naszym przypadku za bezpieczną można przyjąć minimalną wartość skuteczności katalogowej na poziomie 89-90 dB.

Nie ma sprawy. Przypomnę jeszcze na marginesie, że głośniki wyjęte prosto z kartonu brzmią gorzej od takich które pograły już z kilkadziesiąt godzin.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować