Skocz do zawartości

Jakie głośniki do Onkyo NR636


Dandan1978

Recommended Posts

Witam,

Noszę się z zamiarem zakupu KD do salonu 30-35 m2. Wybór padł na Onkyo NR 636. Jednak to dopiero połowa drogi. Teraz trzeba wybrać głośniki. Szukam czegoś do 1500 za fronty lub 2000 za set 5.0. Rozkład wykorzystania to muzyka/kino 40/60. Co kożecie polecić? Zależy mi bardziej na lepszej barwie niż mocy. Mniej świszczącego sopranu a za to soczysty ciepły bas.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
biorąc pod uwagę wybór amplitunera i Twoje preferencje, najlepszym rozwiązaniem byłby zestaw Indiana Line Nota 555. Niestety nie nagłośni on pomieszczenia 30-35m2, dodatkowo przekracza założony przez Ciebie budżet. Pozostaje tylko wybór pomiedzy Jamo S626 HCS a Wharfedale Obsidian 600 HCP. Musisz sobie jednak zdawać sprawę, że są to systemy, które zostały opracowane raczej do kina domowego niż do odsłuchu muzyki.
Pewną alternatywą może być zestaw kolumn Wharfedale Diamond 10.6 Set, który świetnie sprawdzi się w muzyce a także w kinie domowym.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą. Jeśli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy poszczególnych rozwiązań. Kupując cały system w naszym salonie możesz otrzymać lepszą cenę, co daje Ci możlwiość wyboru np. trochę lepszych kolumn.

Cytat

Witam,

Noszę się z zamiarem zakupu KD do salonu 30-35 m2. Wybór padł na Onkyo NR 636. Jednak to dopiero połowa drogi. Teraz trzeba wybrać głośniki. Szukam czegoś do 1500 za fronty lub 2000 za set 5.0. Rozkład wykorzystania to muzyka/kino 40/60. Co kożecie polecić? Zależy mi bardziej na lepszej barwie niż mocy. Mniej świszczącego sopranu a za to soczysty ciepły bas.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pabianice to spory kawałek drogi ode mnie, a praca nie pozwala mi na łatwe opuszczenie rodziny w weekend. Słyszałem Jamo 626 ale w towarzystwie Pioneera vsx 924, a to inny amp...martwi mnie też kwestia bocznych głośników niskotonowych czy nie będzie problemów z ustawieniem tego. Zastanawiam się, też nad zakupem używanych frontów (starszych ale może lepszych) i potem kompletowanie całego setu. I tu moją uwagę zwróciły Dali 400. Czy ktoś wie jak to zagra z elektroniką Onkyo?

Oferta sprzętu nagłaśniającego jest bardzo szeroka, jeśli jeszcze weźmie się pod uwagę sprzęt używany to w głowie powstaje wielki mętlik. I jak tu jeszcze to wszystko odsłuchać? 😃
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...