Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Andrewarm

Yamaha rx-a740 a selektor impedancji

Recommended Posts

Mam kolumny Magnat Qantum 555 stereo i chciałbym je podpiąć pod amplituner Yamaha RX-A740 i tu pojawia się problem. Amplituner ma w specyfikacji 8ohm dla 2 kanałów stereo, a kolumny na obudowie 4-8ohm. W praktyce kolumny podobno mają 4ohm zgodnie z artykułem http://audio.com.pl/testy/magnat-quantum-555:1.
Czyli jest problem. W innym artykule http://audio.com.pl/testy/yamaha-rx-v677:13 wyczytałem że np Yamaha RX-V677 ma tzw selektor impedancji i mimo 8 ohm może współpracować z kolumnami frontowymi 4 ohm. Pytanie brzmi czy Yamaha RX-A740 posiada selektor impedancji i czy w/w kolumny będą dobrze z nim współpracować ?

Byłbym wdzięczny za link do testu tego amplitunera jak i waszych opinii co do tego ampli, jego gry w stereo i kd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zobacz opis na obudowie tego amplitunera poniżej gniazd głośnikowych. Wynika z niego że ma on selektor impedancji. Kiedy ustawisz go na 8 Ohm wszystkie kolumny powinny mieć minimalną impedancję 8 Ohm. Kiedy jest ustawiony na 6 Ohm , wtedy frontowe mogą być 4 Ohmy a pozostałe 6 Ohm. W praktyce wszystkie mogą być takie jak te Magnaty, czyli ostrożnie 4 Ohmowe. Selektor impedancji będzie najprawdopodobniej w menu, bo w tym modelu nie widać mechanicznego przełącznika z tyłu obudowy.
Oczywiście do tych kolumn prawidłowe będzie ustawienie 6 Ohm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×