Skocz do zawartości

PHILIPS FR 735 - SUBWOOFER ?


desoto100

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Mam pytanie czy do wiekowego już ampl Philips FR 735, można podłączyć subwoofer ?
Z tego co sie dowiedziałem, posiada wejścia RCA Surround pre-out, Center pre-out. Ale pod te wejścia wpinany jest system głośników bezprzewodowych, a Center działa jak jest podłączony do ampl Telewizor z systemem Cinem Link.
W załączeniu zdjęcia z serwisówki i tył ampl.
Proszę o konkretną w miarę możliwości odpowiedź, TAK czy NIE.
Pozdrawiam.


DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam wszystkich.

Mam pytanie czy do wiekowego już ampl Philips FR 735, można podłączyć subwoofer ?
Z tego co sie dowiedziałem, posiada wejścia RCA Surround pre-out, Center pre-out. Ale pod te wejścia wpinany jest system głośników bezprzewodowych, a Center działa jak jest podłączony do ampl Telewizor z systemem Cinem Link.
W załączeniu zdjęcia z serwisówki i tył ampl.
Proszę o konkretną w miarę możliwości odpowiedź, TAK czy NIE.
Pozdrawiam.


[attachment=5306:11.gif]
[attachment=5305:22.gif]




Pomoże mi ktoś ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjście opisane jako "Surround Pre-Out" na zdjęciu tyłu amplitunera w Twojej instrukcji jest opisane jako (21) służące zarówno do podłączenia aktywnego subwoofera "Subwoofer Pre-Out" (tzn. z własnym zasilaniem) jak i "Surround Pre-Out".
W dodatku na rysunku jest pod nie podłączony aktywny subwoofer (co prawda w opisie jest tylko "Philips FR 755" only).
Tą sugestią o "FR 755" bym się nie przejmował - zapewne chodzi o to, że ten właśnie model jest dostosowany (m.in. pod względem częstotliwości odcięcia) do pozostałych kolumn systemu.

Spora część (również wśród tych tańszych) dostępnych na rynku subwooferów ma możliwość regulacji nie tylko głośności, ale i pasma odcięcia - i takiego właśnie subwoofera powinieneś szukać.

W razie czego jest jeszcze druga możliwość podłączania subwoofera - z wykorzystaniem kabli i zacisków głośnikowych (wyjście głośnikowe front amplitunera do wejścia głośnikowego subwoofera, wyjście głośnikowe subwoofera do kolumn).
Oczywiście subwoofer musi byc wyposażony w takie gniazda ...
Wrzuć w wyszukiwarkę hasło "subwoofer wejścia niskopoziomowe i wysokopoziomowe", to dowiesz się więcej na ten temat.

Pozdrawiam
PS. Koszt używanych, firmowych subwooferów z oboma typami wejść to 300-500zł.
Odpowiedź brzmi "tak", ale jest to raczej "tak na 99%" - bo 100% pewności nie mam. Philips mógł wymyślić coś dziwnego - choć jest na to mała szansa.
Zawsze możesz przy zakupie wziąć do sprawdzenia swój amplituner...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
No to sprawdzisz, czy wyjście na sub zadziała...
Dobrze, że będziesz miał taką możliwość!

Na szczęście masz tylko jedną opcję do sprawdzenia, więc dużo czasu Ci to nie zajmie.
Pamiętaj tylko o tym, by zaczynać od małych poziomów głośności (tak na wszelki wypadek).
Bo pewnie "coś zacznie się dziać" w okolicy 1/3 lub połowy skali.


Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...