Skocz do zawartości

Denon pma 2020 padl I nie dziala? Pomocy


Recommended Posts

Przy wlaczeniu wzmacniacza zwyczajnie mruga
czerwona diodka ok 4sek I to jest normalne lecz po tych 4sek powinna zapalic sie zielona diodka
a to nie nastepuje... Zwyczajnie czerwona diodka gasnie nie ma dzwieku 😥 lecz z pilota
moge poruszac galka +- ????
Wzmacniacz ma 3 latka I gwarancja przepadla.
Dodam ze dzien wczesniej przed spaniem sluchalem ok godzinki muzyki przy tym bardzo cicho bez fajerwerkow a na drugi dzien
z rana taka niespodzianka 😱
Pomocy Panowie co to moze byc????
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
To może być nie załączający się przekaźnik.
Dlaczego?
Być może coś się w nim zużyło, albo jest jakaś awaria we wzmacniaczu, np. coś się zwiera, lub pojawiło się napięcie tam, gdzie nie powinno.
Nie ma innej rady jak zawieźć wzmacniacz do serwisu audio.
Zdiagnozują i prawdopodobnie naprawią. Czy to coś poważnego trudno powiedzieć. Możesz zapytać, ile to będzie kosztować i wówczas zdecydujesz, czy opłaca Ci się go naprawiać. Ale sądzę, że to nie powinno być coś kosztownego, nieopłacalnego w naprawie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Problem polega na tym , ze mieszkam w UK i koszta aby wyslac wzmacniacz do
Serwisu Denona to okolo £100 sama wysylka plus naprawa I czesci zamykam sie
w granicach £300 👹😖.
Mam kolo siebie serwis av I gosciu siedzi juz 3tygodnie I mowi ze potrzebuje
schematu bo bez tego sie nie obejdzie??? Koles ma dobre opinie ale cos mu nie idzie.
Troche jestem w dupie💩
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Może naprawia głównie lampki choinkowe i stąd te opinie ?

Nie załączanie się układu przekaźnika, może sugerować stałe napięcie na wyjściu któregoś ze stopni mocy, jeśli dioda nie sygnalizuje stanu załączenia, tzn. że sam przekaźnik jest sprawny - jego układ nie pozwala mu się przełączyć. W takim wypadku przyczyna usterki może tkwić również w układzie samego zabezpieczenia, nic innego raczej nie wchodzi w grę, albo napięcie stałe - detekcja stałego blokuje przekaźnik aby zabezpieczyć kolumny, albo uszkodzony układ przekaźnika, albo brakuje wgl. napięć do jego zasilania.

Temat trochę odkopałem, mam nadzieje, że udało ci się uratować ten świetny klocek icon_wink.gif Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...