Skocz do zawartości

DECK DENON DRW-660


erhlik

Recommended Posts

Witam mam BARDZO wilkę prośbę do znawców DENONA drw 660 DECK'A otóż zakupiłem NIBY w pełni sprawnego, fakt wszystko slychac itd działa ale problem zaczyna się jak cche z kieszeni A przegrac kasete na kieszen B (play-rec) daje pley w a i rec w b i idzie troche ale mi sie wylaczaja kasety, DLACZEGO??? czy ktoś wie o co chodzi? czy cos musze zmienic? czy deck zrabany icon_sad.gif a i do czego sluza pokretla BIAS fine i input level? PROSZĘ o kazda odpowiedz dziekuje
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc najprościej :
INPUT LEVEL, to możliwość wzmocnienia sygnału o niskim poziomie. Ustawiasz go podczas zapisu. Należy uważać, aby nie wzmocnić sygnału za bardzo, bo nagranie będzie przesterowane. Im bardziej kręcisz gałką w prawo, tym sygnał będzie mocniejszy, jak kręcisz w lewo, będzie słabszy, jednocześnie nagranie będzie cichsze.
BIAS, to możliwość regulacji poziomu/ilości wysokich tonów i dynamiki i odwrotnie, a dokładniej im więcej ustawisz wysokich tonów, tym mniej dynamiczne będzie nagranie, a jak bardziej będzie dynamiczne, to z mniejszym natężeniem wysokich tonów.
Czyli, jak bardziej przekręcisz gałeczkę w lewo, to tym więcej uzyskasz wysokich tonów. A jeżeli gałeczkę przekręcisz bardziej w prawo, to lepsza będzie dynamika w stosunku do wysokich.
Tak więc, w jednym i drugim przypadku to trochę takie eksperymentowanie. Ale jak lubisz takie dłubanie, to możesz spróbować.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aa tak przy okazji zapytalem o instrukcje polska ale mam was wuiec racja nie potrzebne icon_smile.gif chcialem amplituner yamahe HTR-4066 podlaczyc pod tego deka bo ma wejscia liniowe ale nie wiem z ktorego gniazda yamahy je wyprowadzic hmm jest ich od grona ale nie widze audio IN... czy moze sie myle jesli mozecie luknijcie na tyl HTR-4066 i powiedzcie z ktorych gniazd wyprowadzic sygnal pod tego deka bo chcialem z pena po podlaczeniu do yamahy zrzucic kawalki na swieżą nowa kasete audio Pozdrawiam i dziekuje za kazda informacje
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

z ktorych gniazd wyprowadzic sygnal


Z OUT, jednak zrób test.
Nagrywając kasetę nie przesadzaj z głośnością nagrywania, bo teraz już niema dobrych kaset. Zrób w czasie nagrywania test.
Jak model ma atc automatyczną kalibrację taśmy ( deck sam bada jakość taśmy) warto skorzystać. Jak masz kasetę chromową możesz zasłonić dla ekserymentu jej górne otworki i nagrać jak nazwykłą-będzie więcej góry icon_wink.gif Możesz też poeksperymentować z różnymi dolby.
Czas na nagrywanie kaset jak dla mnie minął, bo nie ma jak dawniej dobrych kaset, kiedy to każda szanowana firma miała w ofercie kilkanaście modeli żelazowych, chromowych, metalowych i różnice były kolosalne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

aa tak przy okazji zapytalem o instrukcje polska ale mam was wuiec racja nie potrzebne icon_smile.gif chcialem amplituner yamahe HTR-4066 podlaczyc pod tego deka


Chyba odwrotnie icon_wink.gif.
Cytat

ale z ktorego OUT?


Jeżeli chcesz wyprowadzić sygnał, to z OUT, ale w decku. A wpiąć się musisz do IN we wzmacniaczu.

A dlaczego chcesz podłączyć rasowy analog, jakim jest magnetofon pod amplituner kina domowego (bardzo średni ...) ?
Nie wiem gdzie są wejścia, próbowałbym pod AV, ale to bez napisu OUT. To gdzie są wejścia, powinieneś znaleźć w instrukcji.


Masz ten ampli, czy chcesz kupić ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale niedoczytałeś, bo autor chciał ponagrywać na decka z tego amplitunera, bo napisał
Cytat

powiedzcie z ktorych gniazd wyprowadzic sygnal pod tego deka bo chcialem z pena po podlaczeniu do yamahy zrzucic kawalki na swieżą nowa kasete audio



Tak więc chinche z wyjścia OUT w amplitunerze do IN w decku i nagrywasz. Oczywiście jak odtwarzasz z magnetofonu to z out w decku do in w amplitunerze.
Z tego co widzę to OUT w ampli jest tylko w sekcji OUT av, białe i czerwone wyjście to kanały audio. Czy będzie działało, cóż powinno, ciekaw jestem.
Swoją drogą w wzmacniaczach, dużo lepszych, nadal ( o dziwo) jest ulokowane wyjścia OUT/REC dla nagrywania z różnych źródeł, a przecież taki amplituner multimedialny powinien być bardziej do takich eksperymentów przygotowany. Podczas gdy klasycznemu wzmacniaczowi takie wyjścia w dzisiejszych czasach raczej są zbędne i często na przedniej ściance i tylnej przynoszą tylko bałagan.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...