Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich forum przeglądam od dłuższego czasu ale dopiero dzisiejsza sytuacja nakłoniła mnie do napisania własnego tematu.

Od dłuższego czasu rozglądałem się za jakimś DACkiem do około 400 zł. Ponieważ nie mogłem się zdecydować postanowiłem pożyczyć Audiotrak Prodigy Cube BE, Audinst HUB-mini oraz Fiio E10K tak żeby mieć bezpośrednie porównanie.
Mój problem polega na tym, że nie słyszę absolutnie żadnej różnicy między żadnym z nich a integrą. Zarówno na słuchawkach SL HD681EVO jak i wzmacniaczu+kolumny.
Korzystam z Foobara2000 z funkcją WASAPI.
Czy jest możliwe że coś źle podłączyłem lub ustawiłem czy może mam coś nie tak ze słuchem?

Proszę o odpowiedz ponieważ nie daje mi to spokoju
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego na pytanie czy masz problem ze słuchem nikt Ci nie odpowie.
Tylko ty możesz ocenić gdzie kończy się Twój słuch.
Są ludzie co słyszą naprawdę bardzo niewielkie różnice w sprzęcie i są tacy co tego nie słyszą i hejtują tych pierwszych.
Jeśli nie słyszysz różnicy to po co przepłacać ? icon_wink.gif

Jakiej jakości nagrania słuchasz ?
Jakim przewodem USB podpinasz te DACki ?
Słabej jakości przewód może dużo popsuć. Jak masz kilka przewodów pod ręką to spróbuj podmieniać, może któryś zagra lepiej.
Nie ma jakiejś ukrytej filozofii podłączania DACa po prostu go podpinasz i powinien grac.
Słuchawek wybitnych nie masz, ale powinieneś usłyszeć na nich różnice pomiędzy DACkami a integrą.

PS
Polecam ASIO jest lepsze od WASAPI, ale jak nie słyszysz DACkow to pewnie tej różnicy też nie usłyszysz icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może problem nie polega na tym że masz zły słuch. Może nie potrafisz słuchać. Koń jeśli zrobi się mu zdjęcie dowolnym aparatem fotograficznym powinien zawsze wyglądać jak koń. Jeśli tak nie jest , to znaczy że aparat jest popsuty. Karty dźwiękowe zintegrowane z płytą główną również bywają lepsze i gorsze. Faktycznie, jeśli nie słyszysz różnicy to niema sensu wydawać pieniędzy na coś droższego. A słuchawki które masz uważam za rewelacyjne ( w swojej cenie ). Są one stosunkowo mało wrażliwe na nie najlepszą elektronikę im towarzyszącą. Jednak przy podłączeniu do lepszej bardzo zyskują.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...