Skocz do zawartości

Sony Str-Dh 520


Edzi

Recommended Posts

Witam,
Posiadam wzmacniacz od kina domowego firmy sony model str-dh520 o mocy 7*115watt przy/8omach.A więc moje pytanie brzmi czy wzmacniacz ten nadaje się do nagłaśniania imprez typu 18-stki itp.i jakie głośniki mógłby ciągnąć ?? Na razie używałem go do ciągnięcia kolumn eltax 180watt ale przy nich nie mogłem dać więcej niż 40/74 vol bo nie dają rady icon_lol.gif jeszcze jedno pytanie ,wzmacniacz strasznie się grzeje czy można by z tym coś zrobić ?np(podpiąć się do zasilania i zamatować w obudowe 2 wętylatory 12v ?)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wentylatorami zapewne będzie się mniej grzał. Niektórzy używają do tego celu podkładek chłodzących do laptopa.
Zapewne sporadycznie można ten amplituner użyć do nagłośnienia imprezy. Jednak byłbym ostrożny. Taki sprzęt nie jest przewidziany do długotrwałego obciążenia. Do takich celów używał bym nie więcej niż trybu stereo do zasilenia maksymalnie jednej pary kolumn. Ewentualnie 2 pary z których po dwie kolumny były by połączone szeregowo ( wtedy należy użyć kolumn 4 ohmy ) . Przy podłączonej jednej parze powinny być to faktycznie kolumny o impedancji 8 ohm a nie jak to jest najczęściej napisane 8 a jest w rzeczywistości 4. Ten amplituner jest przewidziany wyłącznie do obciążenia kolumnami 8 ohm. Nawet jeśli na codzień dział z kolumnami o niższej impedancji to przy mocnym i bardziej długotrwałym obciążeniu może ulec uszkodzeniu. Bardzo ważne jest jednak to aby zapewnić mu dobry przepływ powietrza wokół.. Jeśli będzie stał w szafce, nie wróży to dobrze na długie i bezawaryjne grania przy dużej głośności.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...