Skocz do zawartości

Problem z Subwooferem


Grovww56

Recommended Posts

Witam, mam problem z subwooferem oraz kilka pytań dotyczących sprzętu audio. Poniżej podaje modele posiadanego sprzętu.
Głośniki - Dali Zensor 7
Subwoofer - JBL Northridge E Series E250P/230
Amplituner - Yamaha RX-V779
Problem z subwooferem polega na tym iż na kanale 2CH Stereo amplituner nie odczytuje subwoofera, lecz dzieje się tak tylko wtedy gdy w opcjach amplitunera zmienimy głośniki na Large a na głośnikach Small normalnie subwoofer gra. Robiłem kalibracje YPAO i kalibracja automatycznie przestawia kolumny na Large. Dodam też że patrzyłem kiedyś u kolegi na modelu Rx-V579 i na 2CH Stereo normalnie odczytywany był subwoofer przy głośnikach Large. Poradzicie mi co mam zrobić aby subwoofer na ustawieniu głośników w trybie Large i kanale 2CH Stereo grał ? Następne pytanie to warto zostać przy tym modelu amplitunera czy lepiej zmienić na coś droższego z serii Yamahy Aventage lub innej marki ? Dodam że zależy mi na radiu internetowym, ponieważ często używam. Z góry dziekuje za podpowiedzi !
Edit# Gdy jest ustawiona opcja głosników Large i włączony kanał 7CH Stereo subwoofer gra.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam żę warto pozostać.

Jeśli zabraknie Ci mocy dokup zewnętrzny wzmacniacz.

To normalne, większość amplitunerów na rynku tak ma.
W ustawieniach powinieneś mieć opcje: Double bass, LFE+Front ,itp różnie producenci to nazywają, nie pamiętam jak jest w Yamahach. Ogólnie trzeba włączyć aby przy odsłuchu dwu kanałowym grał też sub. Gdyż domyślnie subwoofer jest do kina nie do muzyki.

Ale na pewno to kwestia ustawień. Instrukcja PL jest?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 years later...
Dnia 4.03.2016 o 23:50, Grovww56 napisał:

Witam, mam problem z subwooferem [...]  .Edit# Gdy jest ustawiona opcja głosników Large i włączony kanał 7CH Stereo subwoofer gra.

OPTION  (pilot)  -> Subwoofer/Bass
-> włączyć opcję Subwoofer/Bass -> Extra Bass -  cyfrowy algorytm, którego zadaniem jest lepsze zintegrowanie małych frontów i subwoofera, a tym samym wzmocnienie odczucia obecności niskich tonów.   Wg instrukcji działa ona niezależnie czy subwoofer jest włączony czy nie.  Sub nie będzie dostawał sygnału "Extra Bass" gdy przełączysz amplituner w tryb "Pure Direct"  Jeśli chcesz słuchać muzyki w Stereo z Subem to wybierz z pilota tryb "STRAIGHT" lub wyciskaj na pilocie przycisk "MUSIC" aż na wyświetlaczu zobaczysz tryb "2ch Stereo"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...