Skocz do zawartości

ROTEL - japończyk z brytyjską naleciałością


Recommended Posts

  • 1 month later...

Panowie chciałem zapytać czy mamy tutaj użytkowników modelu Michi X5 ? Ewentualnie czy ktoś z Was miał z tym sprzętem bliższy kontakt. Mam obecnie Rotela 1592 mk2 z kolumnami Bowersa 702 s2.  Myślę czy tej elektroniki nie zmienić na pierwszą wersję Michi x5. Podpowie mi ktoś z Was czy może być to zmiana warta dolożenia w sumie nie tak małej kwoty ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego raczej Ci nikt nie powie, że wydana kwota jest wprost proporcjonalna do progresu brzmienia. Dla jednej osoby będzie warto dołożyć kasę, a druga powie, iż jest to wyraźnie za mało.

W przewidzianym budżetu spoglądałbym już na system dzielony: końcówka mocy plus przedwzmacniacz.

Rotel ma w swoim portfolio jedno oraz drugie, a oprócz serii Michi, można kupić w korzystnych cenach modele z serii RB ( końcówka ) oraz RC ( przedwzmacniacz ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

A u mnie zmiana w systemie 😀 

Wzmacniacz Rotel A14 znalazł nowego właściciela,  a ja przygarnąłem 2-letniego RA-1572. Mam tylko kłopot z kolorem, bo wieża była czarna, a nowy klocek jest srebrny. Szukam więc teraz srebrnego CD, a czarnego CD 14 chcę sprzedać. Na portalu na literę "o" jest RCD-1072, ale nie wiem, na ile godny polecenia jest ten model. Ech, takie mam rozważania wieczorową porą ;) Póki co w tle fajnie gra muzyka... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Kłaniam. Posiadam RA-11. Jest tam DAC, który wedle zapewnień producenta, ma przetwarzać sygnał do 24/192. No i nie przetwarza. Mój streamer ma funkcję testowania połączenia i wzmacniacz odtwarza sygnał do 24/48. Wszystko powyżej to tylko jakieś delikatne trzasko-piski. Będę wdzięczny za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie nie masz pełnego dekodowania MQA. Możliwe, że Wiim dekoduje pierwszą warstwę dlatego masz 24/48, a dac wbudowany w Rotelu nie dekoduje kolejnych warstw MQA. Jeśli zależy Ci na plikach 24/192, których wcale nie ma aż tak dużo na serwisach streaminowych spróbuj Amazon Music lub Qobuz. Z mojego doświadczenia nie warto, lepiej zmienić w Tidalu na plan Hi-Fi i nie zawracać sobie głowy plikami hi res. Większą różnice usłyszysz między starymi wydaniami płyt a tymi po remasteringu. 

Możesz jeszcze spróbować połączyć coaxialem ale według mnie szkoda zachodu. Spokojnie 16/44.1 wystarczy do słuchania muzyki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, soberowy napisał:

Prawdopodobnie nie masz pełnego dekodowania MQA. Możliwe, że Wiim dekoduje pierwszą warstwę dlatego masz 24/48, a dac wbudowany w Rotelu nie dekoduje kolejnych warstw MQA. Jeśli zależy Ci na plikach 24/192, których wcale nie ma aż tak dużo na serwisach streaminowych spróbuj Amazon Music lub Qobuz. Z mojego doświadczenia nie warto, lepiej zmienić w Tidalu na plan Hi-Fi i nie zawracać sobie głowy plikami hi res. Większą różnice usłyszysz między starymi wydaniami płyt a tymi po remasteringu. 

Możesz jeszcze spróbować połączyć coaxialem ale według mnie szkoda zachodu. Spokojnie 16/44.1 wystarczy do słuchania muzyki.

Dziękuję za odpowiedź. Pełna zgoda co do Tidala. Problemem jest to, że streamer wysyła sygnał testowy o różnych parametrach. Sprawdzałem na Denonie, HK i Yamaha i sygnał testowy był dekodowany do 24/192. Na Rotelu to max. 24/48. Oczywiście racjonalizowanie, że i tak nie usłyszę ma sens. Bardziej chodzi o ciekawość że funkcja ma działać a nie działa.

4 godziny temu, stach_s napisał:

Optyk w Wiim nie obsługuje 24/192 

Skąd taka informacja. No chyba że soft oszukuje.

Screenshot_20231211_210216_WiiM Home.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Victor napisał:

Skąd taka informacja. No chyba że soft oszukuje.

Screenshot_20231211_210216_WiiM Home.jpg

Przepraszam, zapomniałem zaznaczyć, że to moje tylko doświadczenie. 

Po wybraniu maksymalnych wartości i kliknięciu "play test audio" usłyszałem ciszę ;)

Powrót do 24/96 zadziałał. Sprawdzałem kilkukrotnie. 

Po podłączeniu koaksjalem 24/192 ruszyło bez oporów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, stach_s napisał:

Przepraszam, zapomniałem zaznaczyć, że to moje tylko doświadczenie. 

Po wybraniu maksymalnych wartości i kliknięciu "play test audio" usłyszałem ciszę ;)

Powrót do 24/96 zadziałał. Sprawdzałem kilkukrotnie. 

Po podłączeniu koaksjalem 24/192 ruszyło bez oporów. 

Masz Wiim pro, czy przez przejściówkę optyczny-koaksjal puszczałeś sygnał?

To jest jedna z moich "teorii" że to nie problem streamera tylko DACa

Mam Wiim mini i słyszałem sygnał 24/192 ale nie na Rotelu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...