Skocz do zawartości

Piciu1975

Uczestnik
 • Zawartość

  29
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Piciu1975

 1. Super, może to właśnie będzie zestaw, który u Ciebie zostanie. Jak już wielokrotnie tu napisano - każdej konfiguracji trzeba posłuchać samemu. Kolumny są nowe, czy już trochę grały?
 2. Mam A14, a o tym, co zmieniono w wersji MK2 można przeczytać np. tutaj: https://audio.com.pl/aktualnosci/sprzet/28463-trzy-wzmacnicze-rotel-w-wersji-mkii Dla mnie zmiana z NAD-a 320 BEE, którego użytkowałem 10 czy 12 lat była krokiem do przodu. Rotel wygrał z Yamahą AS-701 i Marantzem PM700N. I tak, mam do niego podłączone Arie 906.
 3. Miałem przez 2 miesiące Rotela A14 z B&W 606 S2. Trochę je wygrzałem, próbowałem się z nimi oswoić, ale to nie był mój rodzaj dźwięku. Miałem równocześnie drugi zestaw głośników i na nich przyjemniej brzmiała muzyka. Co do samych B&W 606 S2 to zgadzam się z Q21, że lepiej pasują do NAD-a. Trochę żałuję, że się u mnie z Rotelem nie sprawdziły, bo wyglądają ślicznie Ale sam wygląd nie gra...
 4. Kieruj się serduchem Z muzyką jest trochę tak, jak z miłością Masz się dobrze czuć w tym związku
 5. Piciu1975

  Rotel A12

  U mnie też tak jest - im dłużej, tym lepiej. Niektórzy twierdzą, że to słuch się przyzwyczaja, inni wskazują na efekt wygrzewania kolumn. Moje na razie mają 150 h. Bardzo fajnie i trafnie napisane! Pewnie ktoś wskaże na lekko wycofaną średnicę lub inne aspekty brzmienia, ale generalnie można z przyjemnością słuchać niemalże wszystkiego na tym zestawie.
 6. Dużo zależy, z którym modelem B&W porównujemy Arie. Koledzy wspomnieli już 601 i 685, a ja z kolei miałem do czynienia z 606 S2. Piękne monitory, ale z Rotelem mnie męczyły (z moim poprzednim NAD-em by się lepiej zgrały). Arie 906 są spokojniejsze, przyjemniej się słucha muzyki
 7. Trochę nie rozumiem tego określenia, co masz na myśli? Chodzi o przyrost poziomu głośności od dołu skali - kręcisz gałką (lub na pilocie), a głośność stosunkowo wolno rośnie. W Rotelu A14 też tak jest, trzeba mocno przekręcić gałę, żeby zaczęło grać głośno.
 8. Piciu1975

  Rotel A12

  Tak, mam jedno i drugie: A14 gra obecnie z Arią 906.
 9. Piciu1975

  Rotel A12

  Popatrz kilka postów wyżej, tam Greg235 trafnie opisał różnice między A12 a A14. Oba wzmacniacze napędzą te kolumny, pytanie tylko, który charakter brzmienia preferujesz. Coś mi jednak mówi, że skoro wybrałeś kolumny Focal Aria, to znaczy, że ich brzmienie z jakiegoś powodu Tobie odpowiadało i... sparujesz je z A14 Spójrz zresztą, co mam w podpisie Ale niech to nie będzie wyrocznią dla Ciebie - niech decyduje Twoje ucho!
 10. Po zakończeniu współpracy z Marantzem wetknął palce do Rotela - przykładem jest A11 i CD11 w wersji Tribute. To właśnie jego "dotyk". We wzmacniaczu Rotel A14 takie "pyknięcie" jest przy odtwarzaniu ze żródła zewnętrznego w sytuacji, gdy częstotliwość próbkowania między utworami zmienia się z 44,1 kHz na 48 kHz (lub w drugą stronę, z 48 na 44,1).
 11. Ciężko będzie znaleźć kolumny podłogowe w tym rozmiarze. Ja mam jedne z najmniejszych podłogówek - Acoustic Energy AE109 i one mają 80 cm. Z monitorami też nie będzie łatwo, trzeba będzie poszukać do nich niskich standów. Kiedyś na Alle widziałem firmę, która oferowała takowe cięte na wymiar. A skąd takie ograniczenie wysokości? Skosy w pokoju? Tak z ciekawości pytam Może uda się coś doradzić.
 12. Mam ten model, brzmią naprawdę dobrze z Rotelem A14. Ale nie mają ani odłączanego kabla, ani spiralnego - pytanie, jak ważne jest to dla autora
 13. Wystawiasz naszą cierpliwość na niezłą próbę Ja nie mogę się doczekać
 14. Witam w gronie użytkowników Rotela i chętnie poczytam o wrażeniach
 15. Wprawdzie wykresy nie grają, ale po charakterystyce widać, że będzie wycofana góra. Niedawno miałem na odsłuchu Debut Reference i rzeczywiście trochę tego blasku na górze brakowało. Czyli nowa wersja będzie kontynuować charakter brzmienia marki.
 16. Za kilka miesięcy kolejny, więc może szkoda im to kasować A swoją drogą to taka nieaktualna, zaniedbana strona trochę zniechęca do kontaktu.
 17. Za to jest estetą Pewnie ładnie gra, ale wyjątkowy koszmarek z niego
 18. Dali Oberon 3 i Opticon 2. Z Audiovectorów był odsłuchany QR1 z ATM, z Dynaudio Emit M20 (ostatnia para, biała, wygrzana), do tego B&W 606 S2 AE, Elac Debut Reference B6 i Carina 243.4. Został mi jeszcze Monitor Audio Silver 100 i Pylon Audio Diamond Monitor. I na ten moment moje ucho faworyzuje Focala Arię 906. Asia da nam kopa za to zaśmiecanie jej tematu...
 19. To ja Ci napiszę, co mój zrobił W moich monitorach staram się zawsze mieć założone maskownice, więc skoro nie mógł bawić się głośnikami, to zajrzał z tyłu i odkrył wylot bass refleksu. Zdążył wrzucić do wnętrza termometr z zestawu "mały doktor" i klucz oczkowy Przyłapałem go w momencie, gdy próbował wepchnąć kolejną zabawkę, ale metalowy samochód na szczęście okazał się zbyt duży. Wyjąłem "gratisy" przez otwór do mocowania gniazd na kable... A wracając do tematu Focali - w tym tygodniu odsłuchiwałem w salonie z moim Rotelem m. in. Arie 906. Naprawdę przypadły mi do gustu, bardziej niż Dali, Audiovecory i Dynaudio. Są na razie nr 1 na mojej liście do zakupu
 20. Coś jest w kolumnach (a w zasadzie w samym wyglądzie głośników), że strasznie przyciągają dzieci Dlatego trzeba pamiętać o maskownicach, choć bez nich kolumny wyglądają piękniej. I zgadzam się, trudno mieć pretensje do 5-latka. Mam dwóch synów Dzieciaki generalnie są fantastyczne, ale czasami trzeba im patrzeć na ręce I mieć dużo cierpliwości i wyrozumiałości.
 21. Ma dobry gust Mój Urwis (3,5-latek), jak tylko słyszy dynamiczniejszą muzykę, to od razu zaczyna tańczyć Wspomniałaś tu o Focalach Aria 926 - to może być dla Ciebie dobry kierunek.
 22. Też mnie zainteresowały, a jestem właśnie na etapie poszukiwania monitorów. Reserve R200 są mniejsze i trochę tańsze od Heco Celan Revolution 3, jestem bardzo ciekaw bezpośredniego porównania
 23. Wprawdzie z moim NAD-em rozstałem się z początkiem tego roku, to jednak długo będę go miło wspominać. O tym, jak dobrze mi grał niech świadczy fakt, że towarzyszył mi przez 12 lat w niezmienionym składzie: C 320 BEE, C 542 (z HDCD) i C 425. Czasem zastanawiam się, czy nie powinienem go zostawić jako drugi zestaw
×
×
 • Utwórz nowe...