Skocz do zawartości

Czas na kolejny wzmacniacz ...


mordor12

Recommended Posts

Witam serdecznie.

Moje kolumny to Klipsch Rf 62, wzmacniacz AA XI 60, cd- Denon dcd 720 ae. Chciałbym zmienić wzmacniacz na coś lepszego.
Z racji tego , że moje kolumny grają dość jasno i trochę ostro to chciałbym wzmacniacz napewno po ciepłej stronie mocy, grający z solidną podstawą niskich tonów, ale nie przymulonych. Napewno z ładnie pokazaną średnicą oraz spokojnymi wysokimi tonami, jednak jak najbardziej rozdzielczymi jak się uda w cenie. Chciałbym aby miał dobrą wydajność prądową, gdyż pomimo że Klipsche mają wysoką skuteczność to wiem , że lubią dużo prądu.

Generalnie z obecnego wzmacniacza jestem w miarę zadowolony, jednak przy większych głośnościach muszę powiedzieć , że nie gra z takim rozmachem jak np. mój stary Pioneer A 676. Xi 60 staram się słuchać na "Direct", jednak bardzo często za mało niskich tonów mam. Generalnie kręcenie basem w tym wzmacniaczu bardziej psuje dźwięk niż pomaga, Loudness też zbytnio nie jest tu owocny. Te kolumny potrafią zagrać mocnym dołem, ale wydaje mi się , że ten wzmacniacz jest za słaby do tego .

Muzyka jakiej słucham to głównie Metal, Hard Rock , ale też dużo innej muzyki spokojniejszej w stylu Allan Taylor, jakiś pop, lata 60.

Kwota jaką mogę przeznaczyć to okolice 2000 - 2500 zł. Wzmacniacz nowy albo używany. Jedyny wymóg techniczny to pilot. Poza tym zależy mi już tylko na dźwięku..

Panowie moglibyście pomóc mi w wyborze ? W sumie sam nie wiem co mam szukać.

Znalazłem taki wzmacniacz jak advance acoustic Max 450. Co o nim sądzicie?.

Ps. Wiem, że Klipsch to nie dzieło sztuki, ale jak porównywałem całkiem sporą liczbę kolumn do nich w salonach w kwocie 2500-3500 zł to często kolumny wykładały się na oddaniu podwójnej stopy w ciężkiej muzyce, albo się zlewała, albo buczała , albo nie było nic. Te kolumny oddały największe zróżnicowanie w tej kwestii, szybkość ,świetną separację i ten "kop", który moim zdaniem jest bardzo ważny {w takiej muzyce}. Oczywiście , coś za coś, w jednych kolumnach były lepsze wysokie tony, a jeszcze w innych lepsza średnica, no ale wysokie znów kulały,W tej kwocie ciężko o złoty środek icon_wink.gif Gdybym nie słuchał Metalu to wybór byłby znacznie łatwiejszy. Ten gatunek muzyczny naprawdę jest ciężki do satysfakcjonującego odtworzenia.

Także myślę ,że zajmę się wzmacniaczem, a w przyszłości wymienię kolumny jak dozbieram kasy więcej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakbym tak zaproponował Ci rozwiązanie radykalne? Czyli sprzedać wszystko (dosłownie) i zacząć od nowa.
Oczywiście sprzęt full używany, skoro ma być dobrze i jak chcesz.
Na początek kolumny. Mocno grające, wyraziste, twarde, efektowne, szybkie, energetyczne. Takie właśnie do Twojej muzyki.
Taniej podłogowe modele Arcus a drożej wyższe modele Quadral z serii Phonologue Gold. Może jeszcze coś innego by się znalazło w zależności od budżetu?
Do tego oczywiście jakiś wydajny prądowo, ale soczyście grający wzmacniacz i energetyczne źródło.

Nie wiem, czy kiedyś nie pisałem, abyś nie kupował nowych i takich populistycznie/siermiężnie grających elementów.
Po co marnować pieniądze na nowe, czy dość świeże elementy, tylko dlatego, zę farba na nich jeszcze nie wyschła.
Jeśli starsze a dobrze dobrane potrafią zagrać dużo lepiej?
Ale to się trzeba przekonać czasem na własnych uszach. Prawda?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemyślałem sprawę i myślę , że to raczej będzie najlepsza opcja aby wszystko sprzedać i zacząć od początku. Zresztą chcę eksperymentować i poznawać coś nowego.

Trochę o budżecie. Mój wzmacniacz mogę sprzedać od ręki za 1200 zł, jak pisałem wcześniej mogę dołożyć te 1200 zł czyli byłoby 2400 zł. Kolumny myślę że by poszły za jakieś 2000 zł, do tego cd w okolicach 700 zł.

Czyli taka realna moja kwota na całość byłaby 5000 zł.
Jeśli chodzi o nowy sprzęt to zdecydowanie masz rację, zresztą już się przejechałem na nowym odtwarzaczu Cd Denona z którego tak naprawdę nie jestem zadowolony. Także jak najbardziej tylko używki.
Da radę w tej kwocie złożyć trochę lepiej grający zestaw niż mój obecny? Tak jak napisałeś kluczową sprawą jest dobre dobranie elementów.

Powoli zacząłem się przyglądać tym Quadral Phonologue Gold.
Jak widzę Quadral ma wiele różnych modeli, dlatego chciałbym się zapytać, pisząc o modelach z serii Phonologue Gold, które miałeś na myśli?

Model Shogun Phonologue Gold:

http://www.ebay.pl/itm/291550464949
http://olx.pl/oferta/quadral-shogun-i-wzma...html#88ecb8700a

Model Amun Phonologue Gold:

http://www.hifivision.com/my-audio-video-s...orstanders.html

Model Montan Phonologue Gold:
http://olx.pl/oferta/quadral-montan-gold-p...99-IDegu6H.html

Innych póki co nie udało mi się znależć.

A tutaj znalazłem model Tajfun Phonologue {bez Gold}:
http://olx.pl/oferta/kolumny-quadral-tajfu...html#88ecb8700a

Muszę powiedzieć, że bardzo ciekawe te kolumny icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście kolumny Quadrala: Shogun, Amun, Montan są wyższej klasy konstrukcjami niż Tajfun.
A które byłyby odpowiednie dla Ciebie? Zależy od pomieszczenia i możliwości ustawienia kolumn.
Nie pamiętam tego. Każdy wątek należy traktować jako nowy i podawać wszystkie potrzebne dane.
By te kolumny nie zagrały zbyt krzykliwie potrzebny dobrej klasy, mocny, wydajny pądowo wzmacniacz. Do tego nie może być zbyt jasny czy suchy w średnicy. Ja bym tu widział właśnie wzmacniacze typu Roksan Caspian czy wyższe modele Musical Fidelity albo Naim. Oraz właśnie Atoll.
Może też Xindak Xa 6950 czy Electrocompaniet ECI 1.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...