Skocz do zawartości

mordor12

Uczestnik
 • Zawartość

  631
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez mordor12

 1. Cześć. Te Klipsche (zresztą jak i większość innych modelów) w rzeczywistości nie mają takiej wartości db jaką podaje producent. Te 98 db można sobie między bajki włożyć. One mają wartość w granicy 90 db. To samo tyczy się impedancji kolumn. Znowu producent podaje 8ohm co oczywiście nie jest prawdą , gdyż ta wartość wynosi 4ohm. Także już jak widzisz zmienia to dość dużo. Jeżeli był to wzmacniacz pokroju Optonica Sm-3000 to nie ma co się dziwić, Te wzmacniacze pomimo niezbyt dużej deklarowanej mocy wyjściowej były wydajne prądowo. Jeżeli jeszcze korekcja barwy była podrasowana to mamy taki efekt o jakim pisałeś. Słuchałem różnych modeli kolumn Klipsch i wiem jak one grają ze wzmacniaczami o niezbyt dużej mocy oraz z tymi które prawdziwą moc oferują. Czym więcej mocy tym było znacznie lepiej (oczywiście pomijając ograniczenia soniczne kolumn). Trochę dziwna ta moc wyjściowa, szczególnie , że ten amplituner w momencie szczytowym poboru mocy pobiera 270 W prądu Tak czy inaczej osobiście bym spróbował zrestartować do ustawień fabrycznych ten amplituner bo może faktyczne coś w ustawieniach go tam jeszcze ogranicza, ale do tych kolumn wzmacniacz stereo z dobrym zasilaniem jak najbardziej miło jest widziany, aby wykorzystać w pełni ich potencjał. Pzdr.
 2. Potwierdzam. Również słuchałem tej wersji podłogowej i muszę przyznać , że byłem zaskoczony dźwiękiem jaki sobą reprezentują w tej cenie. Natomiast jeśli chodzi o Edifiery to uważam , że to całkiem solidna firma , jeśli chodzi o wytrzymałość sprzętu. Co do dźwięku to bywa różnie. Są zestawy grające gorzej, jednak jak Kolega wcześniej zauważył raczej do komputera jest ich zastosowanie. W przypadku autora jeśli chodzi o zestaw aktywny zdecydowanie wolałbym Audiopro, jednak tych podstawkowych nie słuchałem.
 3. Hej. Jeżeli działo się to na dwóch wzmacniaczach to one odpadają. 1. Sprawdź połączenia kabli głośnikowych , czy czasem w przeciwfazie nie grają kolumny. 2. Sprawdź same kable głośnikowe, interkonekty jeżeli używane są te same cały czas. Dobrze by było podłączyć jakieś inne. 3. Jeżeli set podłączony jest pod listwę to odłącz i podłącz bezpośrednio pod gniazdko. Jeżeli bezpośrednio pod gniazdko to sprawdź w innym pomieszczeniu. 4.. Istnieje prawdopodobieństwo , że coś jest nie tak ze zwrotnicami w kolumnach, ale dziwne , aby stał się jakiś babol w dwóch kolumnach. Chyba , że w jednej coś siada i stąd takie zakłamania dźwiękowe. 5.. Czy na pewno ze słuchem wszystko ok? Tutaj pisze na poważnie. Istnieje możliwość wystąpienia zablokowania kanału słuchowego przez woskowinę, lub wysięk w uchu {uszach}, który powoduje , że raz słyszymy dobrze, raz źle. W większości przypadków to nie boli.
 4. Prawdopodobnie przesterowujesz wzmacniacz a dokładniej końcówki mocy w nim. Występują wtedy bardzo duże zniekształcenia, które mogą powodować charczenie, strzały w głośnikach, szczególnie właśnie przy basowych utworach. Kolejną sprawą są same pliki, jeśli słuchasz przykładowo z You-Tube to nieraz tam jakość plików woła o pomstę do nieba.
 5. Ciekawe kolumny , ale Excite grają dość inaczej od Emit i serii DM. Te co podałeś DM 2/6 to mniejsze kolumny od pozostałych. DM 2/7 jest odpowiednikiem DM 2/7 i Emit m20 z Twoim wzmacniaczm będą przymulały trochę na niskich tonach, niezbyt dobra selektywnonść tam będzie. Jeżeli wolne gatunki będą puszczane to jeszcze ujdzie, natomiast wspominałeś coś o metalu to w tym przypadku przy podwójnej szybkiej stopie będzie się gubiło, powstanie pulpa. Excite x16 natomiast mają szybsze niskie tony, ich prezentacja jest jaśniejsza od pozostałych. Osobiście do kolumn Dynaudio widziałbym lepszy wzmacniacz, aby to miało ręce i nogi. Taki ich urok
 6. Nie ma tutaj nic do śmiechu. Normalna sprawa. Kolumny możesz podłączyć pod terminale A jak i pod B we wzmacniaczu, bez różnicy to jest. Pamiętaj tylko aby nie pomieszać biegunowości czyli łączysz plus z terminala wzmacniacza i plus do terminala kolumny, to samo z minusem. Oczywiście zostawiając zworki to łączysz w kolumnie przewody albo pod dolną , albo pod górną sekcję,
 7. Niestety, Ra-06/Se nigdy nie słyszałem. Ra 1070 słuchałem, ale w zupełnie innym secie, nie u siebie więc porównanie mało wiarygodne by było. Na pewno Ra 1070 ma dźwięk bliższy do Ra 985 Bx niż do Ra 980 Bx. Z Roteli miałem u siebie jeszcze pre i końcówki takie jak Rc 980 Bx, Rc 995, Rc 990 Bx oraz RB 980 Bx, RB 990 Bx. Dźwięk może wydawać się gęsty na słuchawkach, gdyż Ra 980 Bx ma dość znacząco wycofaną wyższą średnicę, a dopaloną tą niższą. Oczywiście dużo zależy jeszcze od samej prezentacji dźwiękowej słuchawek, ale jeśli te cechy się w jakimś stopniu nakładają to mamy później taki efekt. W rezultacie może być całkiem ciepły dźwięk , ale mało czytelny w średnicy. Na wyjściu słuchawkowym Ra-980 Bx nie ma też tak podkreślonych wysokich tonów jak na wyjściu głośnikowym.
 8. @TomekEr Rotel Ra 985 Bx to bardzo udany wzmacniacz, zresztą tak samo jak model wcześniejszy Ra 980 Bx. To były najwyższe integry Rotela w latach 90, jednak grają dość inaczej, więc dobór do nich kolumn jest zależny od posiadanego modelu i odwrotnie. Natomiast czy Ra 985 BX spasuje się z Twoimi kolumnami to nie wiem, gdyż w życiu ich nie słyszałem. Powiem tak, jeżeli brakuje w tych kolumnach średnicy, szczególnie tej wyższej oraz niskich tonów mają one dużo to Ra 985 Bx może spasować się całkiem nieźle. Jeśli jest odwrotnie, czyli średnicy masz dużo, a niskie tony niezbyt mocne to Ra 980 Bx by lepiej się z nimi uzupełnił. Oba wzmacniacze są bardzo mocne i wydajne prądowo. Oba mają legendarnego Rotelowego kopa. Ra 980 Bx ma więcej przestrzeni i gra szerzej od Ra 985 Bx. Za to ten drugi ma więcej detali w średnicy, więcej się tam dzieje. Lepsza też jest selektywność. Więc zostaje kwestia spasowania i gustu Miałem te dwa wzmacniacze w tym samym czasie więc masz info z pierwszej ręki. Ps. Oczywiście Ra 985 Bx jest na pilota w przeciwieństwie do Ra 980 Bx
 9. @Rafałem wydaje mi się, że szukasz dźwięku iście koncertowego, dużego, nawet monumentalnego. Przede wszystkim musisz mieć bardzo mocny i wydajny wzmacniacz. Ja również jak koledzy wyżej w tej kwocie zwróciłbym uwagę na NAD 375. Tam masz regulowane wyjście Pre Out, co jest bardzo dobrą opcją pod ewentualne podłączenie subwoofera. Oczywiście sub do muzyki musi być szybki, punktowy, a taki niestety też trochę kosztuje. Z takim kopytem, hektarami przestrzeni, rozmachem, atakiem grały topowe integry oraz pre + końcówki Rotel'a z lat 90. Również bardzo mocne i wydajne sprzęty, bardzo dobrze radziły sobie z hard rockiem, czy heavy metalem, ale używek chyba nie szukasz. Te nowe Rotele nie wiem jak grają, więc ciężko mi porównać. Do ciężkiej muzyki super są wzmacniacze Naima, tam rządzi przede wszystkim PRAT. Super dynamika, szybkość, rytm , selektywność. Ale dźwięk dosyć charakterystyczny, na pewno nie mają takiego rozmachu jak te starsze NAD'y czy Rotele, ale barwę mają super. Zależy kto co lubi. No i tu też raczej te wyższe modele, aby miały odpowiednią moc. W używkach za 5-6K można dostać Supernaita, konkretna maszyna.
 10. Słuchałem Diamond 25 i Diamond 28 z kilkoma wzmacniaczami i faktycznie przy nieodpowiednim doborze elektroniki niskie tony, nie były bardzo szybkie. Ale z Naimem 5si oraz Supernaitem 2 było już całkiem dobrze w metalu jak na ten przedział cenowy wsród nowych kolumn. Generalnie swego czasu przesłuchałem sporo nowych kolumn w podobnej kwocie i w tej muzyce była po prostu tragedia. Także jeśli chodzi o nowe kolumny to dalej jak najbardziej je polecam do odsłuchu. Wiadomo , że one mają swoje ograniczenia i trzeba iść na pewne kompromisy, ale w tej cenie, jeśli ktoś szuka nowych kolumn do takiej muzyki to jest bardzo ciężka droga. Jak mam być precyzyjniejszy to mi bardziej odpowiadało połączenie Naima z Diamond 25 niż z 28. Natomiast jeśli autor szuka używanych to zdecydowanie można znacznie lepiej bez dwóch zdań. @audiowit ,Twoje propozycje używanych kolumn są bardzo fajne. Ja bym szczególnie posłuchał tych ProAc'ów. Sam mam ProAci, co prawda model Dt8 i w metalu bardzo mi się podobają.
 11. @antivirus polecam odsłuchać kolumny Pylon Diamond 25 i Diamond 28. Zgodnie z Twoimi preferencjami może to być to, czego szukasz w dźwięku. Heco Aurora 700/1000 i Fyne Audio F501/F502 mi osobiście totalnie nie podeszły w metalu.
 12. Diamond 28 grają bardziej neutralnie, trochę jaśniej i mniej "zabarwionym" dźwiękiem w stosunku do Diamond 25. Dźwięk jest oczywiście duży , ale lżejszy i troszkę bardziej analityczniejszy porównując do mniejszych braci. Mi osobiście bardziej przypadły do gustu Diamond 25. Bardzo dobrze jak na ten zakres cenowy odtwarzały muzykę rockową i metalową. Gorzej nagrane płyty można było słuchać z przyjemnością bez prania brudów. Słuchałem ich z kilkoma wzmacniaczami, najlepiej mi grały z Naimem. Do Diamond 25 na pewno bym nie polecał ciepłej i wolnej elektroniki, raczej coś z wigorem, rytmem i dobrze kontrolowanymi niskimi tonami. No chyba, ze ktoś słucha tylko jazzu, muzyki wokalnej to wtedy już można polemizować. Obu par słuchałem w 20m2. Diamondów 30 niestety nie słyszałem.
 13. Diamondy 25 nie grają tak samo jak Diamond 28. Więc czasem nie bierz tych większych w ciemno licząc na identyczną sygnaturę dźwiękową. Oczywiście wypożyczenie do domu to podstawa.
 14. No to nic tylko słuchać Jeżeli brzmienie Ci odpowiada a w przyszłości chciałbyś je rozwinąć na wyższy poziom to polecam model wyższy tego wzmacniacza czyli Harman Kardon 680. To jeszcze lepsze brzmienie , a wyższa moc pozwoli na lepszą kontrolę kolumn.
 15. Kolumna nie jest jakoś mocno uszkodzona, więc raczej nie powinno jej nic być {poza estetyką oczywiście}. Co najważniejsze nie widać żadnych uszkodzeń na głośnikach, przynajmniej z zewnątrz... Upadek raczej nie był na tyle silny aby coś "namieszać" też ze zwrotnicą. Oczywiście trzeba posłuchać, ciszej, głośniej, sprawdzić czy wszystkie głośniki grają. Jeżeli wzmacniacz posiada regulacje barwy to na niskich głośnościach można sprawdzić przekręcając pokrętła od niskich i wysokich na maksa czy nie będzie jakiś zniekształceń dźwięku. Warto też posłuchać kolumn głośniej {bez regulacji barwy}. Można odtworzyć jakiś utwór basowy , jak i również wokalny oraz rockowy. Przy tym ostatnim można sprawdzić czy na wyższych głośnościach nic się nie dzieje z głośnikiem wysokotonowym. Generalnie jest tak , że jak głośnik jest zepsuty/spalony to po prostu nie gra, albo strasznie charczy. ale może być też tak , że tylko grając głośniej i przy pewnych częstotliwościach dźwięku słychać irytujące zniekształcenia. Utwory Rockowe są dobre do takiego testu.
 16. Napisz parę słów jak wrażenia z odsłuchu . Czegoś brakuje , czy starcza w zupełności?
 17. Ale jak już zakupiłeś to moja czy kogoś innego opinia tu za wiele nie zmieni. No chyba, że jeszcze nie zapłaciłeś i się zastanawiasz nad kupnem ?
 18. Pies zjadł Kilka razy już taką odpowiedź słyszałem
 19. Do tych kolumn tylko coś cieplejszego bo góra Cię zamęczy. Do 500 zł dostaniesz również Pioneer A 656, Pioneer A676, Sony Ta F 550 Es. Technicsem posypiesz solą na ranę.
 20. Dali Blue 8008 mają bardzo dużo niskich tonów, wręcz potężnych. Temat może być złożony. Zakładając , że kolumny są sprawne to winny może być wzmacniacz, albo akustyka pomieszczenia czym bardziej , że to kwadrat, który jest strasznie niekorzystnym ukształtowaniem dla dźwięku, a szczególnie niskich tonów. Kolejna sprawa to kolumny mogą też się dusić w tym pomieszczeniu i bas być u sąsiada, albo w przedpokoju... Kombinowałeś coś z ustawieniem kolumn, zmieniałeś ich lokalizację? Dobrze by było jakbyś zrobił rysunek swojego pomieszczenia z układem mebli i wymiarami, albo zdjęcie. Miałeś wcześniej jakieś inne kolumny gdzie basu Ci nie brakowało?
 21. A co Ci nie pasuje obecnie w dźwięku zestawu, że chcesz tą Yamahę wymienić? Tak będzie łatwiej cokolwiek doradzić.
 22. Pytanie czy ten subwoofer dobrze się spisuje w muzyce, bo może się okazać , że wydasz pieniądze na nowy wzmacniacz z wyjściem Sub-Out, podłączysz i będzie podobnie, chodź na pewno trochę lepiej bo sygnał nie będzie zdegradowany przez układ słuchawkowy i zapewne będą też mniejsze opóźnienia, ale główny problem może pozostać ... Najlepiej byłoby podłączyć ten Subwoofer wysokopoziomowo pod zaciski terminalów głośnikowych w Twoim wzmacniaczu. Wtedy subwoofer dostaje identyczny sygnał jak na kolumny bez żadnych opóźnień i innych takowych, odcinasz tylko suba na ile Hz tam chcesz i tyle. Problem polega na tym iż Twój sub nie ma wejść wysokopoziomowych więc na chwilę obecną tak podłączyć się nie da. Jednak na sąsiednim forum audiostereo jest człowiek, który zrobiłby Ci taki kabelek z dzielnikiem napięcia. Wtedy by wszystko działało jak należy. Takie rozwiązanie byłoby moim zdaniem najlepsze nie wchodząc w zbędnie koszta. Takim sposobem dowiesz się też jak sub sobie radzi z muzyką. Jakby co pisz na PW to Ci podam namiary. Oczywiście poza sprawami technicznymi musisz wiedzieć, że generalnie bardzo ciężko jest zgrać subwoofer z kolumnami w muzyce, aby stanowiło to jedną całość bez dziur w paśmie (nawet jak subwoofer jest dedykowany do muzyki). Inna sprawa, jeżeli brakuje Ci basu w pomieszczeniu to może jednak szukać gdzie indziej przyczyny (wymiana kolumn, czy też elektroniki), tak aby niskie tony były zadowalające bez subwoofera? A suba tylko do filmów używać.
 23. Mój znajomy miał CXA 80 i ten sam problem. Lekiem na to był reset. Jednak po pewnym czasie te skoki głośności w jego egzemplarzu powracały. W końcu sprzedał ten wzmacniacz swojemu kuzynowi a sam zakupił Naim'a 5si. Ot i cała historia ... Także jak widać nie jest to odosobniony przypadek
 24. @Michał Brański o ile z muzyką Rock, Jazz czy też elektroniką można dobrać zestaw , który całkiem nieźle odtworzy te gatunki tak z metalem jest znacznie ciężej. Liczą się już tutaj każde składowe toru, które nie dość, że muszą tworzyć ze sobą dobrą synergię tak być całkiem niezłej klasy. Tak więc trzeba gdzieś iść na kompromisy. Od razu napiszę, że to co czytasz w sponsorowanych recenzjach , a to jak jest w rzeczywistości to dwie różne kwestie. Tak więc traktuj takie testy na przyszłość z wielkim przymróżeniem oka i nie kupuj na ich podstawie bez odsłuchów sprzętu bo wyrządzasz sobie tylko w ten sposób krzywdę dla swoich finansów i nieraz uszu. Ten wzmacniacz niestety ani nie gra gęsto , ani z wielką przestrzenią. To typowe konturowe granie z bardzo mocną górą, wycofanym środkiem i podbitym basem i tyle. Żadnego dociążenia, muzykalności , detaliczności w nim absolutnie nie znajdziesz, Bardzo mądrze. Tego się trzymaj, to jedyna droga w audio na zapewnienie sobie jak najlepszego dźwięku i zminimalizowanie ryzyka wywalenia pieniędzy w błoto. Dac, który jest w Yamaha As 501 jest bardzo marnej jakości, więc co byś do niego nie podłączył to i tak nie zagra na poziomie jakim byś chciał. Każdy zewnętrzny dac w uzywkach za 400 - 500 zł przebije go pod względem jakości. Ba nawet taki tani Ca Dac Magic 100 zagra nieporównywalnie lepiej od tego wbudowanego. Oczywiście piszę o klasie, bo sygnatura brzmienia i dopasowanie do swoich preferencji barwowych to inna sprawa. Jeśli chodzi o jakość dźwięku i elementy techniczne to kolejność w audio jest taka - Kolumny - wzmacniacz - źródło - okablowanie. Poza tym oczywiście jak najlepsza akustyka pokoju odsłuchowego, gdyż jak jest marnie to nawet najlepszy sprzęt zagra słabo. Także jak sam widzisz gdybyś teraz zmienił źródło to oczywiście da pewne rezultaty, ale w mojej opinii nie takie na jakich Ci zależy. Przede wszystkim w tym przypadku bym zmienił kolumny jak i sam wzmacniacz. Ale jeżeli już go masz to spokojnie. Moja propozycja jest taka, abyś wybrał się na odsłuchy do salonów audio i posłuchał z nim lepszych kolumn. Może któreś z połączeń Ci się spodoba. Do odsłuchu zaproponuje Ci kilka kolumn, na które zwróć uwagę: 1. Pylon Saphire 31 2. Pylon Saphire 25 4. Dali Zensor 7 / Oberon 7 5. Dynavoice Df 6 6. Eksperymentalnie Klipsch Rp 6000 7. Heco Aurora 700 Te kolumny grają bardzo różnie. Ale specjalnie je podałem gdyż odsłuchując je dowiesz się który dźwięk jest Tobie najbliższy. To jest zasadnicza sprawa. Oczywiście można by poszukać kolumn używanych w tych rejonach cenowych, które zagrają jeszcze lepiej od tych salonowych, ale od razu napiszę, że takie kolumny będą wymagały znacznie lepszego wzmacniacza, gdyż ta Yamaha by takowe bardzo ograniczała i by to po prostu nie zagrało, a dwa nie znając Twoich preferencji brzmieniowych/barwowych nie można nic doradzić. Tak ja to widzę przynajmniej ... Jak najbardziej , ale kolumny z taką sygnaturą dźwięku będzie bardzo ciężko kupić nawet w używkach. A jeżeli już to będą wymagały znacznie lepszego wzmacniacza bo ta Yamaha je tak ograniczy , że z dźwięku nie będzie nic dobrego niestety.
×
×
 • Utwórz nowe...